Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya az aki a fajdalom...

Rossz anya az aki a fajdalom miatt abbahagyja a szoptatast?

Figyelt kérdés

8 hetes a babam, minden nap egy kinszenvedes, annyira faj a szoptatas. 3 orvosnal voltam, egyik sem tudja, hogy mi a baj. A baba rendesen szopik, megis minden szivasanal feljajdulok es a takarot szorongatom. Mindent kiprobaltam, 5 fele kremet, gomba elleni ecsetelot, meleg-hideg vizes borogatast, szellozetem a melleimet, voltam pszihologusnal, de semmi sem hat. Ugy dontottem, hogy abbahagyom a szoptatast. Tobbszor atgondoltam az erveket. Ervek a szoptatas mellett: megnyugszik tole a baba, az anyatej a legmegfelelobb szamara, mindig keznel van, a baba-mama kapcsolat bensosegesebb lesz ( esetemben nem all fent mert mindig felek mikor kozeleg a szoptatasi ido). Ervek ellen: kiegyensulyozottab lennek, kevesebb idegeskedes lenne, ami a babat sem viselne meg, a tapszertol nem faj a baba pocakja, eltunik a fajdalom a mellembol es konnyebben tudnek foglalkozni a gyermekemmel, nem felve, hogy megrugja a mellem, vagy atveszi az idegessegem. Velemenyek? Nagy hulyeseg lenne elapasztani a tejet? Minden fajdalom aran megeri szoptatni vagy nem? Koszonom a valaszokat.

Nem megerositest akarok, csak velemenyekre vagyok kivancsi.


2017. márc. 8. 02:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én kifogytam az ötletekből. Gondolj arra, hogy majd elmúlik. Tudom, hogy most nehéz, de majd 3 év múlva jó érzéssel fog eltölteni, hogy nem adtad fel!
2017. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Kedves Kérdező, végül mi történt? Én mondjuk csak 2 hete szoptatok,de nagyon rosszul élem meg. Főleg az egyik cicin faj nagyon, pedig mar volt egy jobb időszak is. Hasgörcsöm van,ha a szopira gondolok. Én mondjuk gyanakszom gombara,mert egy kis feher lemoshatatlan folt van a fájós cicin
2018. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, gondolom azóta már megoldódott a problémád. 1 éves koráig szoptattam a gyerekem, utána ő utasította el. 7 hónapos korig fájt minden szoptatás, miután a baba ritkábban cicizett jobb volt, néha kellemes is, de még így is voltak szoptatasok amikor rettenetesen fájt. Valószínűleg bleb volt mind a két mellemen, csak alig észrevehető, viszont ez még nem magyarázza a nagyobb fájdalmat. A mellbimbón a fehér bőrszerű réteg, egy pöttynek néz ki, az a bleb.
2019. jan. 16. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!