Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatásnál...

Igény szerinti szoptatásnál ki fog valaha alakulni egy napi rutin?

Figyelt kérdés
10 napos a babám, eddig fejtem es tápszerrel is pótoltam, mától próbálok igény szerint szoptatni, de szinte egész nap szopni akar. Nem tudok mellette semmit csinálni, a házból se tudok kimozdulni, úgy érzem bedilizek.

2017. márc. 8. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, beáll majd neki. De kell ehhez még egy kis idő neki. Még csak 10 napos. Kislányom már 3,5 hónapos, és fél óra eltérésekkel ugyanakkor eszik.
2017. márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy szopni akar. Még nem tud egyszerre olyan sokat enni. A napi rutint ebben a korban még ne várd el a babától, még éppen, hogy megszületett.

Ki fog alakulni.

A szoptatás jóval több időt vesz igénybe, mint az üvegből etetés, akár anyatejjel, akár tápszerrel teszed. De sokkal többet is adsz közben a gyermekednek vele. Nyilván ezt tudod, azért valtottal etetési módot.

De bedilizni nem kell azért. Ha kell néhány szabad óra, fejd le a tejet, és etesse meg olykor-olykor valaki más. Az is fontos, hogy te is jól érezd magad anyaként.

2017. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem szülés utáni depresszióm van... minden nap sírok mert nem tudok igy élni hogy a nap legnagyobb részében csak szoptatok, viszont tudom hogy neki ez a legjobb, ha tapszereznem nekem sokkal könnyebb lenne, viszont akkor lelkiismeretfurdalasom lenne hogy csak magamat nézem nem őt. De nem tudom ez meddig mehet igy, én tönkre fogok menni.
2017. márc. 8. 19:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Huhhh...10 nap után?raadasul azt irod,hogy mától probalod igeny szerint szoptatni..van segitseged?tenyleg surgosen keress szerintem valaki hozzaertot,10naptol normal esetben szerintem nem kéne azt erezni az embernek,hogy bedilizik..
2017. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Nyugi, nyugi majd beall !

Nekem 8 het kellett hozza.

Hidd el, sokkal egyszerubb mint a tapeszer, amikor is az ejjelkellos kozepen kelhetsz vizet forralani, huteni, tapszert keverni a baba meg ordit kozben.



Majd szepen beall, legyelturelmes.

Ido kell hozza.

2017. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

"mint a tapeszer, amikor is az ejjelkellos kozepen kelhetsz vizet forralani, huteni, tapszert keverni a baba meg ordit kozben. "


Ez egy elég nagy tévhit. Lehet kapni babavizet, azt előre bele lehet tenni a cumisüvegbe. Ki lehet tapasztalni, hogy hány mp mikróban megmelegíteni. Az pedig, hogy egy-két adagolókanálnyit beledob az ember és rázogatja, amíg odaér a gyerekhez, nem nagy cucc. Tehát max 1 perc összekészíteni a valóságban.

2017. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

De van ilyen, hogy 10 nap után bedilizik az ember...

Az első gyerekkel pont így éreztem. Minden nap sírtam, hogy valaki adja vissza a régi életem. Nem tudtam elképzelni, hogy ez már mindig így lesz és sosem lesz olyan, mint volt.

Aztán beállt az élet, de kellett hozzá jó pár hónap. Segítséggel biztosan hamarabb ment volna.

Most a negyedik gyerekem 1 hónapos, szóval nem ment el a kedvem a gyerekvallalastol:)

Kérdező, kérj segitseget! Keress valakit, akivel őszinte lehetsz, aki meghallgat.

Igen, a tápszer egyszerűbb, gyorsabb. Nyugodtabb vagy, mert tudod, evett eleget, nincs kétség, hogy elég-e a tej. De az anyatejet azért mégis jobb. Köztes megoldás, de csak kérdezek, anyatejet üvegből? Igaz, akkor negyed fejni kell sokat, es az sem két perc.

Alakítsd ki, hogy neked jó legyen! A babának nyugodt és kiegyensúlyozott anyára is szüksége van, nem csak anyatejre.

2017. márc. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Próbálj nem igény szerint szoptatni, hanem legyen napirend. Szoptatás 3 óránként 20 perc. Hidd el, neked is jobb, meg a babának is, hamar megszokja, hogy gyorsan és eleget kell enni.
2017. márc. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Pròbàltàl màr esetleg szoptatàs közben olvasni?

Az elejèn pèldàul èn vègig csak a fiamat nèzegettem,hogy hogyan szopik.Aztàn egy idő utàn elèggè elkezdtem "unni" (lehet hülyèn hangzik,de hàt amùgy is egèsz nap Vele voltam ès csodàltam...)

,hogy csak bàmulom,ahogy szopik ès elkezdtem vagy olvasni vagy szoptatàs közben internetezni vagy tanulni.

Gyorsabban eltelt az idő ès nem diliztem be.

2017. márc. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
3 óránként 20 perc... ilyen okosságot nekem is mondtak, kipróbáltam egyszer, mennyit eszik így a lányom. Lemértem, kemény 40 grammot. Ha hagytam a szokásos 40-45 percig, akkor meg 120at. Ha követem ezt a remek tanácsot, a lányom reggeltől estig üvölt, mert éhes, aztán elkezd fogyni, mert keveset eszik, velem meg közlik, hogy kevés a tejem, adjak tápszert, és annyi is volt a szoptatás. És ha másfél óra után éhes lesz, akkor hagyod még másfél órát üvölteni az éhségtől, mert nem telt le a 3 óra? vagy eéeve ordít, mikor levesued a ciciről, mert enne még, de neeem, mert letelt a 20 perc, sorry... Nem nagyon tudom ezt elképzelni...
2017. márc. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!