Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejadó anyukának jelentkeztem...

Tejadó anyukának jelentkeztem a Heim Pál kórházba, mert elég sok tejem marad a kisfiam mellett. A tejadást csináltátok már? Nagyon maceráns? Még csak most intézem a papírokat, de már ez is sok!

Figyelt kérdés

Tejadó anyukának jelentkeztem a Heim Pál kórházba,mert elég sok tejem marad a kisfiam mellett.

Érdeklődnék,hogy a tejadást csináltátok már?Nagyon maceráns?Még csak most intézem a papírokat,de már ez is sok!


2010. máj. 11. 10:20
 1/7 A kérdező kommentje:

Hogy működik az egész?Hány naponta jönnek a tejért?

Mennyi a minimum amiért kijönnek?

Megéri????

2010. máj. 11. 10:25
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Én Miskolcon csinálom.


Egyáltalán nem macerás. El kelltt menem a bőrgyógyászhoz leletért, hogy nincs fertőző bőrbetegségem. A háziorvoshoz széklettartályért és vérvételre beutalóért. majd a széklettel és a beutalóval az ÁNTSZ-hez vérvételre, ahol éztek Hepatitist, HIV-et, no meg a székletet ötféle fertőzésre (PL E_coli, szalmonella stb). Ezenkívül negatív tüdőszűrő-lelet is kellett, ami már amúgy is esedékes volt. Ez összesen 4 kimozfulás itthonról: háziorvos, bőrgyógyász, tüdőszűrő, ÁNTSZ. Ezen leletek birtokában már viszik is a tejemet, házhoz jönnek érte kétnaponta. Nagyon kényelmes. És így legalább nem a kutya elé öntözöm a felesleges tejet, amiért sírt a szívem, hanem egy rászoruló babának jut. Azért nem mindegy. Mindig mondom is, amikor a bal cicimhez érek: na, ez megy a másik babának. :-)


Kitartást! :-)

2010. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Ja, a Heim Pálnak van erről honlapja: [link]


Anyagilag nagyon megéri. (Első voltam.)

2010. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Neked mennyi idős a pici?

S mennyit szoktál leadni?

Készüléket is adtak?

Az üvegnek nagyon sterilnek kell lenni?Szinte hozzá se lehet érni?Mert a védőnöm azt mondta.

2010. máj. 11. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
nekem azért lett volna macerás, mert Pest megyéből nekem kellett volna beszállítanom a tejet bp-re, ill. a férjemre kellett volna bízni, h a munkahelyére menjenek.....a papírok intézése is visszariasztott, bár azt még megcsináltam volna, mert ha van ki vigyáz a gyerkőcre, akkor nem nagy ügy, pikpakk elintézed...
2010. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

S mennyit tudsz leadni naponta?

Ha napi 2 decit adok le az kevés?

S hogy szoktad?Az üvegbe kell,amit adnak?S ha mondjuk 2 órával később fejek,azt hozzá öntöm?

Meddig tárolható a hűtőbe?Mert csak 3-szor jönnek érte.

2010. máj. 11. 11:01
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Első vagyok.


Olvasd el a linket, amit küldtem. :-) Mert a részletek, a feltételek anyatejállomásoknént változhatnak. A Heim Pálból napi két deciért már házhoz mennek, ha jól emlékszem.


Nem tudom, készüléket adnak-e, én nem kértem. A saját mellszívómmal dolgozom, ami Avent Isis kézi, billentyűpumpás. A két cicit kb háromóránként fejem, egy alkalommal kb fél óráig, és napszaktól függően 1,5-3,5 deci jön le. Mondjuk átlag 2 deci. Ennek felét megeszi a babám, a másik fele megy a másik babának. Naponta 7-10 deci feleslegem van, attól függően, hogy mennyit pihenek. Ha sikerül sokat feküdni, akkor több tejem van, ha kifáradok a házimunkában vagy idegeskedem valami miatt, akkor kevesebb.


Az én kicsim 7 hetes múlt, 4,65 kg volt tegnap este. 3 kg-mal született a 36. hétre, szóval szépen hízik.


A sterilitásról: nem hanyagolom el, de nem is viszem túlzásba. Minden fejés előtt alaposan kezet mosok, de a mellemet nem fertőtlenítem, nehogy kiszáradjon a mellbimbó. Mivel a fiam sajnos nem szopik, a szájából nem kerül a bimbóra baci. Kézzel nem nyúlok hozzá, még szeretkezni is melltartóban szoktam a tejcsorgás miatt. Mosható melltartóbetét van bent, amit naponta többször cserélek, csak ez érintkezik a bimbóval. A mellszívót és a cumisüveget, amibe lefejem a tejet, használat után azonnal (még éjjel is) forró folyó víz alatt mosogatószerrel elmosogatom, naponta egyszer mikrohullámú sterilizálóban kigőzölöm. Az üveget, amit adnak, meg merem fogni, de bele nem nyúlok, nem öblítem ki, belül úgy hagyom, ahogy kaptam.


Kétnaponta jönnek a tejért, addig a tejet a hűtőben tartom. Legutóbb szombat reggel jöttek, aztán legközelebb csak ma reggel, úgyhogy most 72 órás tejet is vittek el. Amit lefejek, azt maximum 3 órát hagyom szobahőmérsékleten, utána a többihez öntöm. Ha egy üveg megtelt, lezárom és ráírom a nevemet.


Anyagilag nagyon megéri: elmondhatom, hogy naponta megkeresek 1800 Ft-ot adómentesen, és még jót is teszek egy kisbabával. Az a nyugalmam is megvan, hogy ha a kisfiamnak később nagyobb lesz az étvágya, akkor lesz elég tejem a kielégítéséhez, nem szorul majd tápszerre. Legfeljebb kevesebbet adok le.

2010. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!