Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hallottatokmazt, hogy a...

Hallottatokmazt, hogy a szoptatott babak kesobb intelligensebbek lesznek?

Figyelt kérdés
Nem vitatkozni szeretnek, csak egy kerdes. Tegnap a baratnom, aki ovono, mondta, hogy o a gyerek intelligenciajabol latja, hogy szoptattak- e vagy nem, es ha rakerdez a szuloktol, eddig mindig bejott.
2017. márc. 25. 09:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Hülyeség.
2017. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%

Ez hülyeség, semmi összefüggés nincs.

Én már az óvodában tudtam írni (igaz nyomtatott betűkkel) és olvasni, verseket szavalni, jól rajzolni, nagyon jó kifejezőkészségem volt, felnőttként sem vagyok hülye, elég intelligensnek tartottak mindig is (tanárok, ismerősök, barátok, idegen emberek véleménye alapján, nem nagyképűsködni akarok), pedig anyukám mindösszesen 1 hónapig tudott szoptatni, egyébként tápszeren nőttem fel.

A kisfiamat is nagyon okosnak, ügyesnek és fogékonynak tartják az oviban, ő is nagyon hamar megtanult mindent, holott őt is csak másfél hónapig tudtam szoptatni. Szóval nyugi, semmit nem befolyásol.

Ez csak és kizárólag azon múlik, hogy kinek milyen esze van, milyen a gondolkodása, mennyire ügyes képességekkel rendelkezik és hogy mennyit foglalkoznak vele. Nem azon, hogy éppen tápszeres vagy anyatejes volt kisbabaként.

2017. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%
Hát, ezek alapján őt biztos nem szoptatta az anyja...
2017. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%

Nem. De nyitott vagyok, kérjen a barátnőd kutatási linket! ;)


Egyébként olyat viszont már olvastam (kutatási anyag), hogy a magasabb végzettségű nőknek okosabb a gyerekük.

Érdekes volt a tanulmány, mert arra jutott, hogy nem pusztán az anyai iq számít, hanem a megszerzett végzettség: az a gyerek, akinek az anyja még csak egyetemista a születésekor, rosszabb esélye van, mint annak, akinek már végzett, hiába ugyanaz lesz akár a végzettség.

2017. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
4- es igaz, hiszen gondoljunk csak bele az orvos , ugyved csaladokra, generaciokra visszamenoleg.
2017. márc. 25. 09:34
 6/29 anonim ***** válasza:
43%
Igen, hallottam róla, de baromsagnak tartom
2017. márc. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, a végzettség és tanultság nem intelligenciafüggő.

Az orvosgenerációk tagjai simán lehetnek átlagos intelligenciájúak. Nem az iq-t örökítik, hanem a szorgalmat, tudásra való törekvést látja a gyerek a szülőtől, és a természete részévé válik.

A magasabb iskolai végzettséggel rendelkező szülők gyerekei feltehetően azt hallják egész életükben, hogy ez a boldogulás alapja...

2017. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
31%
Én is ezt látom a környezetemben. A nem tápszeres babák egészségesebbek és okosabbak.
2017. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%

Azzal nem vitatkozok, hogy a szoptatás egészségesebb, de az intelligenciához édeskevés.

Ezek a kutatások ott tévednek, hogy azt feltételezik, a tápszeres babákat 5 perc alatt letudja az anyjuk és folyamatosan lepasszolják őket.

2017. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
25%

Igen, és ezt tudományos kutatások alá is támasztották.


Nyilvan a tápszeresek majd elkezdenek vergődni, de attól még tény marad.

2017. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!