Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hallottatokmazt, hogy a...

Hallottatokmazt, hogy a szoptatott babak kesobb intelligensebbek lesznek?

Figyelt kérdés
Nem vitatkozni szeretnek, csak egy kerdes. Tegnap a baratnom, aki ovono, mondta, hogy o a gyerek intelligenciajabol latja, hogy szoptattak- e vagy nem, es ha rakerdez a szuloktol, eddig mindig bejott.
2017. márc. 25. 09:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
11%

A statisztika pedig azért lehet ilyen, mert egy ideje (15 éve kb) nagyon nyomatják a szoptatást, ez az értelmiségi réteghez jut el elsősorban, ott pedig tényleg kell egy minimum iq a diplomához.


Egyébként sok szegényebb család tápszert használ szoptatás helyett, főleg falvakban népszerű az ország keleti részein leginkább.


(Nyilván nem a mélyszegénységben élők persze)

2017. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Koszi a linket !

A 30 evig kovetett Brazil tanulmany azert eleg meggyozo.

2017. márc. 25. 13:58
 23/29 anonim ***** válasza:
42%

Én is olvastam.

Csak úgy, hogy a hosszabb ideig szoptatott babák lesznek intelligensebbek.


Ha lehet tippelgetni..

Talán az arcizmaik erősebbek, a beszéd könnyebben fejlődhet ami a mentális fejlettség fokmérője, valamint az ezáltal kapott hosszabb testi kontakt meg talán az érzelmi ill nonverbális intelligenciát segítheti tekintve hogy egy gyermek legeslegelső kontaktja a világgal bőr/testi érzékeléssel kezdődik.ez ha megvan nyújtva talán valoban jo hatásu.



Csakhogy a mai világban a pénz, a kapcsolatok, protekcio számit szinte. Szoval hiába egy szuperintelligens gyerek is, ha rossz helyre születik.


Amilyen anyákat (mosdatlan, fürdetlen, paraszt, stb)én a szülésosztályon láttam, összeteszem a kezem hogy nem oda kerültem

2017. márc. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
71%

Én is olvastam.


(tápszeres a lányom)

2017. márc. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
51%

"A statisztika pedig azért lehet ilyen, mert egy ideje (15 éve kb) nagyon nyomatják a szoptatást, ez az értelmiségi réteghez jut el "


Benne van a cikkben ill. a tanulmanyban hogy a hatas tarsadalmi statusztol fuggetlen.

2017. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
28%

De ez minden szoptatott babára igaz?

Mert a cikkekben azt írja, az egy éves kor után is anyatejes "babákra" vonatkozik. Volt, amelyikben 3 évet olvastam, de nekem az már elég meredek.

2017. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
34%
Azt talaltak a tanulmanyok, hogy minel tovabb szoptatnak egy babat, annal nagyobb a kimutathato kulonbseg.
2017. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
28%

"A statisztika pedig azért lehet ilyen, mert egy ideje (15 éve kb) nagyon nyomatják a szoptatást"


Még szerencse, tudod az a természetes és normális, nem a tápszer.

Persze gondolom akadnak olyanok akik szeretnének szoptatni csak sajnos nem sikerül, de a legtöbb idióta ,kényes nő direkt nem szoptat , és ez nem jó.


Lehet vmi alapja, bár nem tudom. Elovastam ,de nem tudom eldönteni. Én 2 évig szoptattam a fiam, de nem vettem észre semmi kirívót.

2017. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
64%

Külföldön divat tápszerezni a babákat, itthon 99% szoptatni akar.

Akiket én ismerek azok síva nyúltak a cumisüvegért, szóval ezeknek a cikkeknek kb annyi értelme van, mintha én egy császáros kismamának magyaráznám, mennyivel jobb természetes úton szülni.

2017. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!