Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés tej esetén kell-e...

Kevés tej esetén kell-e mellszívó?

Figyelt kérdés
Harmadik gyermekemet várom. Az első kettőt nem sokáig tudtam szoptatni,mert szinte semmi tejem nem volt, pedig mindent megpróbáltam. Szinte az elejétől kellet mindkétszer pótlás, mert szoptatással csak 1-2 hetes korukig laktak jól, utána az igényük ugye nőtt, a mennyiség nem sajnos.Kb 2 hónapos korukra már nem is volt semmi. Mindenestre az első gyermekem születésénél rám ijesztettek, hogy ha nem fejem, akkor mellgyulladásom lesz stb. Ezért naponta kb 2x fejtem, nem sok eredménnyel, kb 20 ml/fejés (azaz 10-10 két mellből) Második gyermekemnél reménykedtem, hogy jobban fog menni, de nem így lett. A mellszívás nagyon fárasztó volt nekem, (kézi avent) volt egyáltalán értelme? Ha most is ilyen mennyiségeket tudok majd szoptatni, elhagyhatom a mellszívást? (Amellett, hogy harmadik gyerek, még mindig tapasztalatlan vagyok ezügyben, mivel eddig nem voltam benne sikeres)
2017. ápr. 2. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Minél többször használod a mellszívót, annál több tejed lesz. Sok sikert,és kitartást neked!
2017. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de ahogy írtam, nem lett több tejem. A kérdésem az, hogy szükséges-e a mellszívás.
2017. ápr. 2. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, ha fejed, attól lesz több. :) Ne haragudj, ha úgy érzed, nem ez volt a kérdés, de a 2 dolog erősen összefügg.

Viszont nem érdemes kézi mellszívóval bohóckodni, minden szoptatás után még 15 percet kéne minimum fejned, nincs ember, aki ezt hatékonyan tudná csinálni.

Bérelj inkbb vagy vegyél használtan olyan elektromosat, ami 2 fázisú. Figyelj rá, hogy olyan típus legyen, amihez tudsz venni steril alkatrészt, hogy azt viszont ne más után használd. Így kevesebbe kerül, de sokkal hatékonyabb leszel.

A mellszívó nem csak a mellgyulladás miatt kell.

2017. ápr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, értem, összefügg. De nem ezt kérdeztem. Válaszolna valaki arra, hogy SZÜKSÉGES -e a mellszívás, azza okozhat-e gondot, mellgyullladást, ha nem használom?
2017. ápr. 2. 16:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz feltétlenül sikeresen szoptatni, akkor nem szükséges. Nem lesz mellgyulladásod automatikusan, ha nem fejsz.

Nekem volt olyan, amikor lett gyulladás, a középső gyereknél, a többinél nem.

A mellszivó akkor kell igazán, ha szaporítani akarod a tejet.

2017. ápr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A témában történt más anyukákkal való "konzultációm" során én az alábbi megfigyelésre jutottam: totál egyénfüggő, és terhesség függő kinek mennyi teje van és az is, hogy mellszívó használatától több lesz-e vagy sem. 2 gyerekem van: az elsővel kézi Aventet használtam; a gumiharang eléggé használt volt (vagyis nem szívott elég jól), de ennek ellenére fél évig tudtam szoptatni a lányomat és (a másodikhoz képest) rengeteg tejem volt. A második terhesség alatt vettem egy új Tommee Tippee elektromos mellszívót. A fiamat csak 1,5 hónapig tudtam szoptatni, mert elapadt a tejem, hiába volt vadiúj hiper-szuper mellszívóm (elég stresszes időszak volt: a fiam a 30. hétre született, 6 hétig a kora intenzíven volt inkubátorban, nem vehettem ki, nem volt "kapcsolatunk", szerintem ezek okozták, hogy elapadt a tejem). Barátnőm egyszer sem vett mellszívót és a lányát meg a fiát egyszerre tudta szoptatni: a két gyerek között 3,5 év van, vagyis elég sokáig volt teje.
2017. ápr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: miért kell azt írni, hogy nem akarok sikeresen szoptatni? Nem bírod elolvasni, amit írtam? Mindent megtettem, és annak ellenére, hogy szinte semmit nem tudtam leszívni, mégis megtettem, heteken keresztül, de NEM LETT TÖBB, sőt egyre kevesebb.

Utolsó válaszolónak köszönöm, ezek szerint a barátnőd nem használt mellszívót, és nem lett gyulladás, csomósódás.

2017. ápr. 4. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!