Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem sikerül büfiznie a...

Ha nem sikerül büfiznie a babának és úgy folytatja az alvást abból ugye nagy baj nem lehet?

Figyelt kérdés

Éjszaka amikor felébred hogy éhes és megetetem a kisbabámat mindig bealszik a végére, mert amúgy is mindig nagyon álmos olyankor, soha nem kell újra elaltatnom hanem csak eszik és már alszik is tovább. De többnyire ilyenkor nem szokott tudni büfizni mert alszik azonnal. Hanyatt fekve szokott aludni, soha nem teszem hasra aludni mert nem szereti, tehát nem is fogom erőltetni...stb.


Mindig attól félek nehogy megfulladjon alvás közben. Ugye ez nem következhet be. A babám amúgy most lesz 3 hónapos. Ő egy másik szobában van, de hallom ha sir mert rányilik a mi szobánk is és nyitva az ajtó mindig. Légzésfigyelőt nem veszek.


2017. ápr. 6. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja. Az enyémek sokszor nappal sem büfiztek :)
2017. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

5 hónapos a kislányom. Ő 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, de vannak napok, mikor felkel 2-3 órakor, hajnalban.

Ilyenkor ő sem szokott büfizni, mert egyből alszik is vissza (nem pocakon). Semmi gond nem szokott lenni.

Egészségesen született teljesen, de van légzésfigyelőnk (angelcare), így nyugodtabb vagyok.

2017. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annyi baja lehet, hogy esetleg fajni fog tole a pocija, mar ha hasfajos baba. A kisfiam az volt, raadasul bukos is. Nagyon ritkan fordult elo, hogy nem bufiztettem ejjel is, de olyankor nyugtalanabb volt, vagy epp jol elaztatta magat es a kisagyat tejjel, ha eppen akkor jott a bufi mikor mar aludt. O is haton aludt, de a fejecskeje oldalt volt mindig, vagy volt hogy direkt oldalra fektettem, kitamasztva.
2017. ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha most megnyugtat valaki, hogy nem, ez nem következhet be, majd mégis beleesik a babád abba a pici százalékba, akit bölcsőhalál miatt veszítenek el a szülők kihez mész panaszra? Egyáltalán nem kötelező légzésfigyelőt venni, a babák döntő többségénél téves riasztáson kívül más okból sose jelez. Viszont van egy elenyésző kisebbség, akiknél igen, és közülük van aki így megmenekül. Sajnos van akit azonnali szakszerű beavatkozással sem sikerül visszahozni.

Az én kisfiam egy délutáni alvás közbe hagyta abba lélegzést. Sípolt a légzésfigyelője (nem csúszott le róla, három lapos a teljes kiságyat kitöltő szerkentyűnk volt), de szerencsére erőteljes ébresztéstől magához tért.

A kórházban nem tudtak más magyarázatot, mint hogy feljött a gyomrából némi tej, és mikor ez elérte a garatot, reflexszerűen abbahagyta a lélegzést a baba. Büfiztetés nélkül tettem le aludni. Amit aztán soha többet nem kockáztattam meg.

2017. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én fèlnèk tőle, hogy visszanyel háton...
2017. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Alvás közben is megpróbálhatod büfiztetni. Én sokszor csináltam, szépen kijött neki, nem kelt fel.
2017. ápr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordul hogy éjjel kajcsi után nem akar büfizni hiába rázom 20-25 percig, semmi. Én olyan nyugtalanul fekszem olyankor le, pedig van légzésfigyelőnk is. De van hogy felébred sír utána nem sokkal,akkor rohanok felveszem és jön is a büfi. Én mindig megpróbálom büfiztetni, persze van hogy nem sikerül. 8 hónapos.
2017. ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért vagy a légzésfigyelő ellen?
2017. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!