Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 21 hónapos kislányomat fokozat...

21 hónapos kislányomat fokozatosan, kíméletesen szeretném elválasztani. Ötlet, tapasztalat valakinek?

Figyelt kérdés
Nagyon cicimániás kislány, kicsit tehetetlennek érzem magam ebben. Nappal alváshoz és ébredéshez nagyon igényli, 1-2x még bepróbálkozik, kéri, de többnyire le tudom róla azért beszélni. Ami igazán rossz, az az, hogy éjjel többször ébred a ciciért, és azzal alszik vissza. Nemrég sikerült vele megbeszélni, hogy hagyjuk aludni a cicit, igyon inkább, de pár nap után, mintha rájött volna, hogy mi a cél, borult minden, azóta azonnal sír vigasztalhatatlanul, ha nem akarom odaadni éjjel. Ha nagy nehezen meg is békél, nem hajlandó elaludni. 2 éves koránál nem nagyon terveztem egyébként sem tovább szoptatni, ez pedig közeledik, de nem igazán látok eredményt. Érti, mit akarok, csak ő mást akar. A ne add oda neki, majdcsak abbahagyja a bőgést nem opció, mindenképpen kíméletes megoldást szeretnék.
2017. ápr. 10. 12:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Üdv, sorstárs! :)


Nekem most múlt a legkisebbikem 2,5 éves, idestova 7 éve szoptatok szünet nélkül, és már nagyon elegem van.


Az éjszakai/hajnali cicit majdnem fél évembe telt elhagyni! Nem vicc, tavaly augusztusban lett elegem ("éjjel alszik, pihen a cici"), és most tél vége felé hagyta el. Addig volt hogy képes volt egy órát is sírni-hisztizni érte (felébresztve a két tesót meg a férjemet is), de végül az én kitartásom bizonyult erősebbnek.


Most az van, hogy ha az esti cicizés közben nem alszik be még mielőtt megfájdulna a mellem (szerintem már nincs is benne tej, azért fájdul meg kb 10 perc után), akkor elveszem tőle, és cserébe hozzám bújva, kis kezével a két cicimet fogva alszik el. Bízom benne hogy egyre jobban sikerül csökkenteni a "felcsatlakozott" időt, azaz a cici már csak jelzésértékűvé csökken, és kiváltjuk cicifogással, -simogatással. És ez talán kíméletes módszer, főleg egy ekkora kis gyereknél, akivel már lehet értelmesen beszélni.

2017. ápr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nekem ha nem alszik be cicin, akkor a hordozás járható út, vagy csatosban háton, vagy karikás kendőben oldalt. De ilyen elég ritkán van, valószínűleg azért, mert még mindig van tejem, nem is kevés. Mindig nagyon sok volt, amíg még rendes étkezés volt a cici, egy mellből szoptattam egy etetés alatt végig. Most is az van, hogy ha az egyiket szívja, a másik folyik, sőt, spriccel közben. Ahogy rácsatlakozik, max fél perc múlva jön a tejleadó reflex, és ömlik mindkettőből. Ha egész nap nem vagyunk együtt (néha van ilyen, mert alkalmanként bejárok 1-1 napot a munkahelyemre már), dél körül, altatási időben folyik magától, meg késő délután is, mikor megyek hazafele. Még mindig sokáig hallom nagyokat nyelni, szóval még ez is motiválhatja.

Eszembe jutott már, hogy el kéne apasztani, hátha akkor elvesztené az érdeklődését, de nem tudom, hogy lehetne, amíg szopik. Nem nagyon tettem érte eddig sem, hogy legyen tejem, csak az elején, amikor még tényleg fontos volt. Csak miatta termelődik igazából, így meg nem hiszem, hogy én el tudnám apasztani.

Mindenesetre most megkértem, hogy kicsit kevesebbet cicizzen, biztosítottam róla, hogy nem fogom elvenni, de rossz nekem, hogy ennyit lóg rajtam, mert ő már nagy, és csak a kicsi babák szopiznak ennyit. Most 2-3 napja úgy látom, valamennyire megértette, mert nem piszkál annyit, és ha mégis próbálkozik, viszonylag hamar feladja. Tegnap éjjel majdnem 5 órát aludt egyben, én nem is tudom, ilyen mikor volt utoljára :D Szóval lehet, hogy fog ez működni, csak nagyon-nagyon lassan.

2017. ápr. 14. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!