Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lett "hígabb" a lefejt...

Mitől lett "hígabb" a lefejt tejem?

Figyelt kérdés
mikor lefejem a tejem, ugyebár az első pár csepp az elsőtej, utána jön a zsírosabb, fehér tej. tegnap viszont az első tej vagy 30-40 ml volt! ez mitől lehet? okozhatta a nagy fáradtság? a húsvéti készülődés miatt alig aludtam valamit, ki is voltam merülve, az tény. emellett reggel meg este szoktam fejni, most viszont az utóbbi pár napban csak este jutottam el odáig, h le tudjam fejni.
2017. ápr. 18. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A helyzet az,hogy a szervezeted mindig az igényhez alkalmazkodik.

Minél kevesebbet fejsz-szoptatsz,annál kevesebb és hígabb tejed lesz(de persze ezen kívül még millió dolog befolyásolhatja a tej "sűrűségét",ez csak egy a sok közül)

2017. ápr. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen fejek, naponta 4-5 alkalommal, mert üvegből is kap anyatejet a baba, alkalmanként 120-150 ml-t.

Hol ilyen, hol olyan a tejem. Ezen szerintem ne parázz.

Van olyan, hogy a hűtőben már néhány óra alatt kiválik a tej tetejére a zsír, olyan zsíros, van, hogy láthatóan hígabb.

Függ a napszaktol, a táplálkozástól, hogy előtte mennyit és mikor szopott a baba, stb.

2017. ápr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!