Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes már a kórházba vinni...

Érdemes már a kórházba vinni magunkkal mellszívót? És ha az előtej megjelenik a baba érkezése előtt az is le kell szívni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
én behozattam a férjemmel,mert a tapasztalt szobatársam másnap mondta,hogy kezdjem el fejni,mert be fog durranni a cicim.a kórházi védőnő meg nem mutatta meg,hogy kell fejni.az előtejet meg ne szívd le,mert ha stimulálod a melled,akkor az beindíthatja a szülést.
2010. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Érdemes bekészíteni, vagy otthon elkészíteni (sterilizálni), s ha kell a férjed beviszi.

Nekem az első babánál a 3. napon (4. napon engedtek csk haza) kellett már a mellszívó, mert beindult a tejem, rengeteg volt.

AZ elején az előtejet nem nagyon kell fejni, csak ha tényleg nagyon sok van. Ilyenkor a baba amit kell kiszopizza, minél többet szopik, annál jobb!

2010. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad leszívni az előtejet, a babának is előtej kell az elején. Melltartóbetétet tegyél be, és ami kifolyik, az kifolyik, a többi maradjon bent!

Érdeklődd meg, hogy ahol szülni fogsz, ott egyáltalán engedik-e saját mellszívó használatát.

Optimális esetben a baba maga beindítja úgy a tejtermelést, hogy fejni nem kell, inkább akkor lehet szükség fejésre, ha a bab pici súlyú, álmatag (esetleg koraszülött, de az inkább ne legyen!) hogy be ne gyulladjon a cici a sok tejtől.

2010. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdemes, legfeljebb nem lesz rá szükség.

Nekem nagyon beindult a tejelválasztás, este kaptam egy poharat, hogy fejjem le, különben reggelre begyullad a mellem. Mondanom sem kell, hogy nem tudtam magamnak megcsinálni, mert nagyon fájt és fogalmam sem volt hogy kell. Végül megszánt az egyik csecsemős nővér, és lefejte, de előtte ketten is elmondták, hogy ez nem az ő feladatuk:( Másnap bevitettem a mellszívót a kórházba, hogy még egyszer nem legyek erre utalva...A sterilizálást egyébként megoldják.

2010. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:
77%

Csak tisztáznám a fogalmakat:

Előtej vagy kolosztrum: 1. Már a szülés ELŐTT is csepeghet egy kevés, ezt nem szabad fejegetni, mert a tejleadó-reflex közben oxitocin hormon szabadul fel, ami ritkán, de beindíthatja a szülést. 2. A szülés UTÁN, amíg (a 3-4. napon, csaszisoknál kicsit később) be nem lövell az anyatej, addig ezt eszi a baba a szopik alkalmával. Ez ugyan nagyon minimális mennyiség, de igazi vitaminbomba a kicsik számára, úgyhogy bármilyen módon és áron érdemes "bejuttatni".

Ebben az időszakban (tehát még a kórházban) nem kötelező, de érdemes elkezdeni a fejést, mert gyorsíthatja a belövellést ill. szükség esetén megelőzhető vele a bedurranás miatti mellkeményedés, esetleges tejcsatorna-elzáródás. Miután pedig elkezd termelődni az anyatej, így tudod leszívni a felesleget, amit el lehet rakni vészhelyzet esetére. (Az első napokban, hetekben, amíg tanulási fázis van, szükség lehet rá.)

Elsőtej: a szoptatás közben termelődő tej első, hígabb, laktózban (tejfehérje) gazdag része, ami főleg szomjoltásra ill. a kínzó éhség csillapítására szolgál. A tejleadó-reflex megindulásakor ürül.

Hátsótej: a későbbi szakaszban termelődő zsírban és kalóriában dúsabb rész, ez a valódi "étel". Akkortájt ürül, amikor a leadó-reflex csillapodni kezd.

Szóval igen, szerintem vidd be magaddal. (Nálunk külön kérték is.) Ha kell, biztosan ott lesz, ha meg nem, akkor majd hazaviszed.

2010. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Mindenképpen vidd be, az a biztos. Ne utána kelljen a nagy izgalom közepette rohangálni vele.

És jól írták a többiek, az előtejet nem kell lefejni, de utána érdemes: hogy hamarabb beinduljon, ha meg beindult, hogy ne fájjon a cicid! Sok sikert!

2010. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is bevittem, de nem volt rá szükség, mert a kisfiam ébrenléti idejét kb. végig szopival töltötte, így nem maradt fölösleg...:) Szerencsére jó volt az étvágya és kezdettől ügyesen szopizott, de ez nem minden babával van így, ezért szerintem is érdemes bevinni. Legfeljebb nem veszed elő... Minden jót kívánok Nektek!
2010. máj. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!