Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kórházba kell bevinni saját...

A kórházba kell bevinni saját cumisüveget, hogy míg nem indul meg a tej addig abból etessem? Vagy adnak a kórházban? Ha viszek be akkor odabennt hogy sterilizáljam?

Figyelt kérdés
2008. okt. 14. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nem kellett vinni, adtak bent. (Nyírőben szültem) A cumiját, és a bimbóvédőmet pedig csak egyszerűen odaadtam a csecsemősnővérnek, és ő kifőzte.
2008. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia , kisfima, egy hónapos, szóval frissek az élmények, igen én vittem, itthon sterilizáltam, ha nincs sterilizáló, a forralás is megteszi, és írd rá a nevét alkoholos ilccel. A kórházban adnak, de nekem megnyugtatóbb volt sajátból etetni. A szoptatást meg ne hagyd annyiban, kérdezd a csecsemős nővéreket, hogy biztosan jól menjen mire hazamentek.

Gyors szülést, sok örömöt, jó egészséget kívánok! :)

2008. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ma a védőnőnk meglátogatott itthon és arról beszéltünk mit kell majd bevinni és mondtam neki a cumisüveget, hogy viszek be és hülyének nézett, úgy lerohant hogy csak na. Hogy ő még ilyet nem is hallott meg hol fogom és azt fertőtleníteni stb. Mondtam neki, hogy nem bízom annyira a benti sokat által használt cumisüvegben meg a higiéniában és azért akarok sajátot, erre azt mondta, hogy akkor nem kell kórházban szülni, meg amúgy miért akarok bevinni cumisüveget, ha szoptatok vagy nem akarok szoptatni? Nem ömlik a tej egyből az emberből mihelyst kibúlyik a baba, addig meg haljon éhen? Hát úgy kiakadtam azokon amit mondott. Vagy én vagyok hülye?
2008. okt. 14. 13:44
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Én Miskolcon a Semmelweisben szültem.Ott nem hagyják a cumit.Ha kell pótlás vagy fejsz le tejet azt kis pohárból kell odaadni.Megmutatják azt is hogyan kell ebből etetni a babát.
2008. okt. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
3. Mikor én kérdeztem a csecsemőst a benti sterilizálásról,azt mondta,amikor megyek a pótlásért mossam ki a gyerek poharát(mindíg azt az egyet kellett használni) és kész,mert így csak én és a gyerek érintkezik vele.
2008. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha tényleg szoptatni szeretnél, nincs szükséged cumira, cumisüvegre. Ami viszont tényleg jól jöhet, az a fejéshez való eszköz, kézi, vagy gépi, mindegy, mert ha az van is a kórházban, akkor is jobb a saját. Ezt viszont az újszülött osztályon fertőtlenítik neked(egyébként cumit és cumisüveget is), bár szerintem egy egészséges babánál ez nem szükséges(mármint a saját eszközök fertőtlenítése). Tejszívóra azért van szükség, mert amikor beindul a tej(2.-3. nap), a hormonok miatt nagyon sok lehet és ez feszíteni fogja a melledet(első 1-2 hónapban mindenképp). Ekkor amit a baba nem tud megenni, a fölösleget jó leszívni, de ezt ne add a babának. Szopizzon csak mindig a ciciből, akkor mindketten könnyebben hozzászoktok, tanuljátok a szopizást-szoptatás. És nem utolsó sorban ez a leghigiénikusabb!!! Egyébként az életben jól kialakultak ezek a dolgok, mivel az első 1-2 napban a babának meg kell emésztenie a gyomrában lévő magzatvizet, elég nehéz lenne neki, ha még jól meg is tömné a hasát tejjel. Így ne aggódj, mire éhes lesz, a tejed is megjön, ha pedig szüksége lenne mégis folyadékra, azt minden szülészeten megoldják, bár szerintem ha sokat van mellen a baba, ez (normális, nem kóros esetben) fölösleges.

(4 gyerekes, szoptatós anyuka)

2008. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, hol fogsz szülni, ezért csak a saját tapasztalatomról tudok írni.

Én dec. 30-án szültem a Kistarcsai kórházban. Az első 2 nap szinte semmi tejem nem volt, nagyon ordított a kisfiam. Gondoltam én is, hogy éhes, ezért megkérdeztem adnának-e neki valamit enni. Azt mondták nem kell, mert az előtej elég a babának(attól még ő üvöltött). Majd megszakadt érte a szívem! Negyedik napra rendesen beindult a tejcsi, viszont addigra már annyit volt cicin, és úgy kiszívta, hogy mindkét mellem kisebesedett, és vérzett(arról nem beszélve mennyire fájt!).Na akkor már "megszántak", és adtak neki pótlást. Sajnos utána már itthon sem tudtuk folytatni a szopizást.

Szóval ahány kórház annyi féle!

Remélem neked jobban sikerül a szoptatás, és könnyű szülést kívánok.

2 gyerek anyukája

2008. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, én vittem cumit, cumisüveget, Chicco fertőtlenítő folyadékot, meg egy tálat, amibe be tudom áztatni őket. Persze nem volt rá szükségem, elég volt az előtej. Az Istvánban szültem egyébként, és ott pohárban adnak pótlást a babáknak.
2008. okt. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!