Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházba viszek bimbó...

A kórházba viszek bimbó védőt, s cumisüveget, ez van a listájukon. Játszócumit is vigyek? Ezeket még itthon sterilizáljam, vagy ott fogják? Ha másnak is lesz olyan, hogyan különböztetik meg mi kié?

Figyelt kérdés
Ha a kórházban rászokik a cumisüvegre, akko hogy fog szopni?
2009. febr. 5. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha ajánlhatom, ne használj bimbóvédőt. Az nagyon megnehezítheti a szoptatást. Eleinte mindenkinek fáj, de néhány hét alatt hozzászokik a cici. Ha viszont bimbóvédőt használsz, akkor később is csak úgy fog szopni a kicsi.

A cumisüvegre nem túl valószínű, hogy rászokna, csak éjjel kapnak belőle. De kérheted is, hogy vigyék ki hozzád éjszaka.

2009. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem sem vidd a bimbóvédőt, az egyik barátnőm miatta nem tud szoptatni mert a baba annyira rászokott, hogy nem akar rendesen cicizni. Inkább figyelj oda a helyes szoptatási technikára (megkérdezheted a védőnőt, vagy a csecsemős nővért) és nem lesz gond. Ilyen pici babának nem is kell még cumi, úgyis vagy cicin van vagy alszik (vagy mind a kettő :-) ). Cumisüveget viheted magaddal, és inkább főzd ki otthon. Ha lehet akkor ne engedd hogy cumisüvegből adjanak tápszert a babának, inkább kérd meg a nővért hogy hozzák ki a babát szopizni!
2009. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
A khzban nem dolguk,h sterilizálják az anyukák által bevitt dolgokat.Ezek szerint nem bababarát helyen szülsz,mert oda nem lehet bevinni se játszócumit,se üveget...a szoptatásra ösztönöznek,és nem adnak tápszert vagy vizet a babának.Ne használj bimbóvédőt,előbb tanítsd meg helyesen szopizni.
2009. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Jóságos ég, megkérdezhetem, melyik kórház ez? :o
2009. febr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagy segítség volt a bimbóvédő az első hetekben, mert nagyon lapos, majdhogynem befelé álló mellbimbóm volt. A szoptatástól egy kicsit kijjebb emelkedett, és akkor már be tudta kapni anélkül is, utána még 2 és fél évig szoptattam, tehát nem tartom én teljesen ördögtől való dolognak :)


De tény, hogy vannak hátrányai is , szóval óvatosan vele!

Jó babázást! :)

2009. febr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell annyira rettegned a bimbóvédőtől ahogy azt páran előttem írok elképzelik!Én 3napos kora óta azzal szoptatok és nagyon is jól szopik vele!(a kórházban lesterilizálták,ha kértük!)Még a cumisüveget is jobban elfogadja mint azok a babák aki nélküle szopiznak!Pici a mellbimbóm ezért amíg szoptatni szeretnék csak ezzel tudom megoldani!Bár néha kipróbálom hogy tud nélküle is és ügyesen megy neki,csak tartanom kell a szájában mert nem elég nagy!igaz kicsit macerás,mindig mosni,fertőtleníteni,de akkor sem "ördög" hogy félni kell tőle!!

Ez kb. olyan vita kérdés ,mint a tápszer vagy szopi!!

egyesek órákig el tudnak rajta vitatkozni,mert nincs más dolguk!!!!!!!!!

2009. febr. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Nekünk nem kellett sem cumi, sem cumisüveg, kiskanállal kapta a babavizet. Egy évesen már tudott pohárból inni :-D

Sterilizálo folyadékot vigyél magaddal, ha nem fertőtlenitenek a kórházban ez jó megoldás lehet!

2009. febr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
05:33-as: Te büszke vagy arra, hogy jobban elfogadta a cumisüveget?
2009. febr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a Szt. Jánosban fogok szülni. Ha kérik beviszem, nehogy az legyen hogy nincs, s úgy kelljen a páromnak mindennel beszaladgálnia majd. S szerzek fertőtlenítő folyadékot.
2009. febr. 6. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!