Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha valaki csak 6 honapig...

Ha valaki csak 6 honapig szoptat utana tapszert kap a baba vagy rendes pepes kajat?

Figyelt kérdés
Ha tapszert akkor a gyerekorvosnak magyarazkodni kell h miert hagyta abba a szoptatast es kiert kell tapszer?
2017. máj. 8. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tapszert kapott en babam fel eves kortol, keves tejem volt es vizes, nem hozott tole. A gyerekorvos irta fel a tapszert.
2017. máj. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon orvos függő, a mi dokink nagyon tápszer ellenes, engem a kórházból úgy engedtek ki,hogy már ott is kapott tápszert a baba mert alig volt tejem, a doki mindig mondta,hogy majd beindul,lesz tej,nem volt hajlandó tápszert felírni,így recept nélkül vettem. Fél éves koráig kapott anyatejet is,és tápszert is,utána már nagyon kevés tejem volt (2,5ként fejtem,és napvégére nem jött össze 60ml,akkor hagytam abba a fejést). Lányomnál sok tejem volt a kórházban,hazajöttünk, egy hét múlva vissza kellett menni kontrollra,ott kiderült,hogy alig van tejem,és fogyott,így írtak tápszert, de a dokink megint nem volt hajlandó receptet írni. Sógornőm 2hónapja szült,másik orvosul volt, neki szerencsére sok teje volt/van de a doki rögtön írt receptet,hogy ha kell legyen kéznél.
2017. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es, és miért nem váltasz orvost?


Kérdező, a 2-es követő tápszer, amit 6 hónapos kortól lehet adni, nem olcsóbb receptre, nincs értelme felíratni.

Ha speciális tápszer kell, csak az olcsóbb receptre 6 hó felett is (pl. : ha2, ar...).

2017. máj. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én olyan voltam, mindkét gyerekkel, hogy 5 hónap táján kezdett fogyni a tejem, egyszerűen már nem volt elég nekik (addig sem voltam az a tejcsárda típus!), aztán elkezdtek kóstolgatni, és kellett kiegészítő tápszer. 8 hónapos korukra már csak reggel ciciztek, a maradék étkezés babakaja volt, vagy tápszer. Semmit nem magyarázkodtam a dokinak, simán felírta, aztán egy idő után recept nélkül vettem őket (DM, Rossmann). A kisebbik még tejitalt kap (junior tápszer) reggel-este, de már keverem neki rendes tejjel. Most 16 hós
2017. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2es vagyok,mert ezt kivéve egy nagyon nagy tudású orvos. Ráadásul mind a két gyerek már nagy (5-7évesek). Többször jártunk,úgy hogy amit ügyeleten avgy más orvos nem tudott mi lehet, ő rögtön tudta,és olyan gyógyszert adott amit hatott is.
2017. máj. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!