Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Indokoljatok meg miert baj,...

Indokoljatok meg miert baj, ha a baba neha (mondjuk heti 1 alkalommal) a tej helyett tapszert kap?

Figyelt kérdés
Van-e valamilyen karos hatasa, ha nagy ritkan tapszert kap? Gondolok itt mondjuk olyanokra, hogy arthat-e a kialakult belfloranak vagy gyomormukodesnek. A merev szoptataspartiak termeszetesen ellenzik, de most nem erveket akarok hallani, hanem "tudomanyos" magyarazatot. Ugyanaz-e a helyzet, ha a baba csak nagy ritkan kap tapszert mert esetleg olyan helyzet all fenn, hogy nem lehet szoptatni vagy amikor valaki folyamatosan mindkettot kapja mert mondjuk nem eleg a tej.

#szoptatás #tápszer #vegyes taplalas
2015. aug. 12. 07:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

a mai tapszerek nagyon jo minoseguek es tele vannak vitaminnal. persze a legjobb az anyatej, de ma mar akkor sem kell elkeseredni ha valaki szoptatni kenyszerul vagy potolnia kell.

a testi kozelseg az, ami a tapszer altal potolhatatlan. na de heti egy ket alkalom nem szamit.


egy szoptato anyuka

2015. aug. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
*nem szoptatni hanem tapszerezni kenyszerul
2015. aug. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Egy "baj" lehet vele: ha ha tápszert cumisuvegbol kapja, egyszerűbb a dolga, hiszen az folyik, míg a szoktatasnal meg kell dolgoznia érte, így egyrészt túl sokat ehet, másrészt kenyelembol leszokhat a szopasrol.

A tápszereket úgy állítják össze, hogy a lehető legközelebb álljon az összetétele az anyatejehez, csak amíg az anyatej minősége aki egy napon belül Is változik, tápszer mindig ugyanolyan.

2015. aug. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
En is igy gondolom, nagyon szeretek szoptatni. Viszont ha a ferjem megemliti, hogy menjunk valahova egy stresszben vagyok mert nalunk a szoptatas 40-50 percig tart es ezt sok helyen nem lehet kivitelezni, legalabbis nekem ez nagyon kellemetlen. Ha 5-10perc alatt vegezne a babam semmi gondom nem lenne a dologgal. Sokat kinlodtam azert, hogy legyen eleg tejem, a babam az elejen potlast kellett, hogy kapjon. Nem is szeretnem maskepp, szoptatni akarok. De onzoseg lenne-e neha tapszert adni neki, hogy elmehessunk valahova (kirandulas, strand)?! Mindig lelkiismereti kerdest csinalok ebbol. Sajnos fejni nem tudok eleget....nem jon le annyi, mintha szopizna, igy ez sem megoldas. Lefagyasztva meg nincs tejem mert nem volt annyi sosem, epp csak amennyit megeszik.
2015. aug. 12. 07:39
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha egyszer-egyszer tápszert kap, mert el kell mennetek valahová, attól még nem fog elapadni a tejed. Az apadás egy folyamat, azt olvastam, 40 napig tart kb. Nekem is úgy van,h ha néha kevesebbnek érzem, akkor gyakoribb fejéssel-szoptattással visszalehet hozni a mennyiséget.
2015. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mintha en irtam volna ami irtal !

2 honapos a babam, es sokat dolgoztam erte,hogy legyen tejem. Most epp eleg, fejni en sem tudok sokat pluszban.

Es nalunk is 40-50 perc egy eves.

Nalunk az elejen kellett potlas, cumisuveg bezavart, nem szopizott ugy. Ekkor vettem egy speci uveget, ettol jobb lett, mostmar szepen szopizik ujra.

Semmi gond nincs azzal ha neha tapszert akarsz adni, en is szoktam!

Ha megyunk valahova, en is sokszor tapszert adok, egyszerubb.,ez olyan heti, ketheti egyszer van.

Semmi baja nem lesz, de erre a cumisuveg konfuziora kell vigyazni.

2015. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt a helyzet, és ahogy nőtt a baba - most fél éves - már nem okozott neki gondot, ha nagy ritkán csak tápszert kapott, és a szopi elmaradt előtte.Gondolok itt a cumizavarra.Amúgy is mindig pótlásra szorultunk.Ha neked is kellett már tápszert adnod korábban a babának, akkor már úgyis vegyes táplálású, nem olyan a bélflórája, mint a tiszta anyatejeseknek.Amúgy meg, ha elkezdődik a hozzátáplálás, könnyebb lesz kimozdulni.
2015. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt túlagyalni szerintem. Csináld lazán, a tápszer 1. nem méreg 2. a babák "elfelejthetnek" szopni a cumisüveg miatt, de ez is csak egy lehetőség, egyáltalán nem törvényszerű, mondom ezt úgy, hogy a fiam 3 hónapig csak üvegből kapott anyatejet, utána pedig tápszert kapott üvegből és nagyon ügyesen lehetett szoptatni, pedig előtte 1-1 alkalommal próbálta csak.

Komolyan, vedd ezt lazábban, az egész babázást megkönnyíti.

2015. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem baj, egyáltalán.
2015. aug. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
dehogy baj. heti 1x még cumizavara se lesz,de ott a calma üveg ha félsz. nyugodtan menjetek,adj neki tápszert 1x-1x semmi baja nem lesz,amúgy se lenne. és ne aggódj,később gyorsabban eszik majd
2015. aug. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!