Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Olyat lehet csinálni hogy nem...

Olyat lehet csinálni hogy nem minden nap anyatejet kap a baba hanem néha tápszert?

Figyelt kérdés

Tehát ha lesznek olyan napok amikor olyat ennék vagy innék hogy nem szeretném hogy átvegye tőlem a babám az anyatejjel mert káros lehet neki akkor inkább tápszert adok neki anyatej helyett.

Kezdő anyuka vagyok, első babám, most múlt 1 hetes.


Előre is köszönöm a tanácsokat, válaszokat!


2017. jan. 20. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2017. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Rendszeresen nem terveznék ilyet. A babát összezavarja a cumisüveg. Fejni lehet, hogy neked macerás lesz, én gyűlöltem. Ha nem fejsz eleget, feszülhet a melled. ÉS mellé csökkenhet a tejtermelés.

Alkohol nélkül ki lehet bírni azt az 1-2 évet szerintem... A hasfájós korszak is hamar elmúlik. Ne drogozz. Ha meg gyógyszert kell szedned, akkor mérlegelni kell, a szoptatás a fontosabb, vagy a betegséged kezelése, ez esetfüggő.

2017. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Gyerekfüggő. A lányomnál gondot okozott a szopizásban, a fiam vidáman szopizott utána is.
2017. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem érdemes. Csak csökkenni fog a tejmennyiség, cimuzavaros lehet a kicsi, vagy begyullad a melled.

Legfeljebb fél év, amíg kizárólag anyatejes, annyit ki lehet bírni babfőzelék és pálinkázás nélkül.

Utána egyre kevésbé lesz érzékeny a pocija arra, amit eszel.

Ha a terhesség alatt túlélted, az a pici már nem számít.

2017. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Carragher_x ***** válasza:
48%

Nyugodtan fejd le magad előre. Nem kell az anyaságból mártírságot csinálni. Ilyen marhaságot, meg hogy majd mérlegelj, hogy a saját egészséged vagy a baba etetése a fontosabb még nagyon elvetemült anyatigrisektől is csak ritkán hallani:D TERMÉSZETESEN a te egészséged a fontosabb.

Sajnos sok nő azt képzeli (vagy azt tartja elvárásnak), hogy attól, mert szült, onnantól ő már csak egy anyagép, akinek egyetlen életcélja, hogy a gyermeket gondozza. L*f**t. Ezer más szerepben kell ugyanúgy helytállnod.

Szóval nyugodtan vedd elő a cumisüveget és engedd el a füled mellett a szoptatástól felsőbbrendűséget képzelő nősténynácik dörmögését.

2017. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

Mit ennél/innál, ami káros? Ha kell valami gyógyszert szedned, akkor konzultálj erről orvossal. Alkoholt ne igyál (nyilván 1-1 korty koccintáskor belefér), kávét csak mértékkel (vagy egyáltalán ne).


Ha van elég tejed és szeretnél szoptatni, akkor ne adj tápszert a babádnak és lehetőleg cumisüvegből se adj semmit.

2017. jan. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Nekem kezdetektől felesbe kapta az anyatejet meg a tápszert ( nem volt elég tejem sajnos). Nem volt gond sose h egyszer cici egyszer cumisüveg. De én azt javaslom ha van elég tejed akkor ne adj neki tápot. Max lefejed a tejed és azt adod neki oda, semmi baja nem lesz tőle ha néha cumisüvegből kap enni.
2017. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Babavizet szokott kapni cumisüvegből, és néha cumit is használ és szoptatni is szoktam.
2017. jan. 20. 15:56
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Minek a víz az egy hetes szopis babának?Vagy nem mindig szoptatod?Ha így van,inkább állj át teljesen a tápszerre.Ennek így semmi értelme Vagy szoptass rendesen vagy hagyjd a fenébe.
2017. jan. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Vizet ne adj egy 1 hetes csecsemőnek. Csak anyatejet vagy tápszert kell adni fèl éves korig. amugy adhatsz neki néha tápszert de akkor vedd figyelembe hogy csökkenhet a tejed vagy cumizavar lesz.
2017. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!