Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a teendő a rengeteget tejjel?

Mi a teendő a rengeteget tejjel?

Figyelt kérdés
3 napos a babám, ma beindult a tej, és nagyon sok van. Mit kell tenni? Fejni? Masszirozni? Minden érdekel.
2017. jún. 7. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Le fejni és leveszik , elég drágán.
2017. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok a tejed az nagyon jó, de vigyázni kell. Elvileg működik a kereslet-kínálat elve, hogy annyi termelődik, amennyit a babád kér. Nekem is sok tejem volt, nekem is kellett fejnem, h ne durranjon be, de vigyázni kell vele, mert minél többet fejsz annál több lesz. Tehát ha nem akarsz tejleadó lenni, a tanácsom, h csak annyit fej, amennyit nagyon muszáj, ami elég ahhoz, h ne durranjon be a cicid.
2017. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fejd le. Lehet kapni kifejezetten anyatej lefagyasztásához zacskókat ( de jól zárható, tiszta edényke is megteszi), fél évig tárolhatod a fagyasztóban. Jól jöhet később, ha bármi történik. Vagy le lehet adni az anyatejgyűjtó állomásokon.

Egy idő után be fog állni a baba igényeire a tejtermelésed, 3 napos még nagyon picike.:-)

2017. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fejnék, csak ha feszít és muszáj. Pont azért, hogy beálljon a kereslet-kínálat.
2017. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes fejni. Nekem fejés nélkül begyulladt a mellem, magas lázam volt, sokáig kínlódtam vele.

Plusz nem baj egy kis túltermelés, mert gyakoriak eleinte a növekedési ugrások, olyankor jól jön, hogy nem kell aggódni, elég-e a babának a tej.

Persze az is igaz, hogy eleinte azért fejtem, hogy legyen elég tej, aztán azért, mert túl sok volt. 😀

2017. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit fejj,hogy megkönnyebülj,ha nem akarod elrakni a tejet,mert minnél több inger éri a melled,annál több tejed lesz. Én íhy jártam,gondoltam elrakom,csak ott csúszott hiba a számításaimba,hogy a kislányom nem hajlandó elfogadni az újramelegített anyatejet. Így egyre kevesebbet fejtem,sikerült eljutni oda,hogy anniy van amennyi neki kell. Ha hosszabban alszik néha éjszaka akkor szokott bedurrani,ilyenkor csak kézzel "könnyítek rajta" míg fel nem ébred...
2017. jún. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!