Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyilvános szoptatás a pápa...

Nyilvános szoptatás a pápa áldásával?

Figyelt kérdés

[link]


Fe­renc pápa el­árulta, mit gon­dol a nyil­vá­nos szop­ta­tás­ról

Őszent­sége a Six­tus-ká­pol­ná­ban tar­tott szer­tar­tá­son arra biz­tatta az anyá­kat, hogy nyu­god­tan etes­sék meg a szer­tar­tás alatt gyer­me­ke­i­ket.

Ferenc pápa28 baba keresztelőjét tartotta vasárnap, amikor több kicsi is hangosan sírni kezdett a hosszú szertartás miatt. Az édesanyák viszont nem merték megetetni nyűgös gyermekeiket, mert úgy gondolták, a kápolna szentségében bűn lenne felfedni keblüket.

Az éhes picik sírását hallva, a pápa humorral oszlatta el az anyák szorongását: „Megkezdődött a koncert”; majd hozzátette, hogy valószínűleg Jézus első kinyilatkoztatása is az volt, hogy csecsemőként sírni kezdett. Ezután arra biztatta az anyákat, hogy bátran szoptassanak, hiszen Szűz Mária is így gondoskodott Jézusról.

„Hosszú a ceremónia, persze, hogy sír, aki éhes. Ennek ez a rendje” – folytatta őszentsége. Egy nő végül megfogadta a tanácsot, és megetette babáját.


Nem ez az első alkalom, hogy Ferenc pápa kiállt a nyilvános szoptatás mellett, a tavalyi keresztelő szertartáson is hasonló kijelentést tett. 2013-ban pedig, az olasz La Stampa-nak adott interjúban mesélt egy fiatal anyáról, aki nem merte a jelenlétében megetetni a gyermekét.

Szégyellős volt, és nem mert szoptatni a nyilvánosság előtt, kiváltképp úgy, hogy a pápa is jelen van.

– mondta Őszentsége. „Szeretném az egész emberiséget biztatni, hogy adjanak enni az éhezőknek! Annak az anyának is volt mit adnia a gyermekének; van elég élelmünk, hogy senki ne éhezzen.”


Ferenc pápa szavai sokat jelentenek azoknak az anyáknak, akik mások bírálata miatt nem merik nyilvánosan megetetni gyermeküket –különösen egy templomban lehet kérdéses a szoptatás elfogadottsága. A Katolikus Egyház fejének jóváhagyása azonban zöld utat adott a nyilvános szoptatásnak, így az anyák fellélegezhetnek.



#Zöld út #prüdéria #pápai áldás
2017. jún. 22. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?

Nekem nem kellett hozzá a pápa áldása és engedélye, hogyha úgy adódott, akkor nyilvános helyen megszoptassam a fiunk. Mondjuk diszkréten tettem, mert akármennyire is táplálékforrás a mellem, én akkor sem szívesen mutogatom másnak. A tüdőszűrőben is szégyellős vagyok.

2017. jún. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Szoptattam már tengerparton, erdőben, városi séta közben félreeső padon, kórházban. Sosem bámult meg senki, mert diszkréten csináltam.

Szerintem is természetes, hogy megetetem a babám, ha éhes. Ugyanúgy tesznek azok is, akik üvegből etetnek.

2017. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
17%

Nagy ügy mihez adja áldását egy kamu posztos ember. Ha létezik Isten, biztos nem a katolikus egyházzal ért egyet.

Nagyon távol van a tanításaitól.

Nyílvános szoptatást én csak akkor támogatom, ha az anya eltakarja magukat amennyire lehet. Nem mindenki kíváncsi a melleire, főleg evés közben zavaró pl étteremben. Ugyanígy a gyerek kukija, nunija sem érdekel. Ne mellettem kakiljon miközben várom a buszt. Menjenek a megálló mögé. Sajnos nem minden anyának evidens, hogy más emberek is lézeznek.

2017. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!