Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet tapszerrel etetni a 3...

Lehet tapszerrel etetni a 3 hetes babát és amellett szoptatni is?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám. Eddig csak szoptattam és állandóan sír és éhes. Ma vettem tápszert ami már készen van csak meg kell melegíteni. A kérdésem az lenne hogy a babának nem árt ha tápszert adok napközben éjjel meg szoptatom?

2017. jún. 18. 19:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Nem árt, lehet így vegyesen táplálni, de én várnék ezzel.

Védőnővel beszéltél? Még beállhat a dolog!


Amúgy meg erősen csökkenni fog a tejed, ha már most csak éjjel szoptatsz, tedd mellre napközben is, minél többször! Akár csak pár percre ill. cseppre.

2017. jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Lehet, csak figyelni kell, hogy milyen a cumi, mert utána sok baba nem akar cicizni, mert onnan sokkal nehezebben jön, illetve az íze is befolyásolja. Próbálj meg minden etetés után fejni mindkét ciciből, még ha nem is jön semmi, meg akkor is, ha tápszert adsz, hogy legyen több tejed.
2017. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Utolsó 1 hétben óránként ébred éjjel és szoptatom. Nappal állandóan éhes és szoptatom. Van még két iskolas fiam és nem tudok semmit itthon megcsinalni mert állandóan a baba éhes. Már nagyon fáradt vagyok.
2017. jún. 18. 19:24
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Lehet,nekem kellett is pótolnom tápszerrel,mert fogyott a babám,pedig egész nap szoptattam. Először mindig szoptasd meg és utána pótolj tápszerrel. Viszont sok baba előbb utóbb áttér csak az üvegre,mert abból könnyebben jön.Nálam is így volt,hiába akartam szoptatni egyet kettőt szívott és kiköpte a mellem.
2017. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ma reggel 9kor kezdtem főzni az ebédet és 1kor fejeztem be. Állandóan a baba sírt és nem aludt csak 15 perceket. Délután vettem a tápszert és 17 órakor adtam neki. Azóta is alszik.Keves a tejem vagy én nem értem ezt.
2017. jún. 18. 19:33
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
Fejlődési ugrás is lehet.
2017. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
16%

Tapszertol fajni fog a hasa uvolteni fog kezet ragni azt hiszed majd ehes.

Erre meg tobbet adsz neki majd nem tud kakilni bog kezet ragja meg kap.

Vegyes taplalas a legrosszabb.

Inkabb fej extra tejet napi 10x fejes 5 percre tobb tejet termelsz.egy het alatt meg tul sok is lesz

2017. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Le kéne mérni, hogy mennyit eszik egy szoptatásra.
2017. jún. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Nyugodtan adj neki tápszert a szoptatás után, a fiamnak nem okozott gondot. Én pont így jártam. Neki vissza is esett a súlya itthon. Vettem Milumil HA Start Optima tápszert és Avent cumit. Minden étkezést szoptatással kezdtem ( hagytam rajta nyammogni legalább fél órát és mindkét mellemből szoptattam minden étkezés alkalmával). Ezután, ha láttam, hogy még éhes, kínáltam neki tápszert. Általában meg is itta. Kézi mellszívóval az etetések közt fejtem is. Mivel az én picim éjjel csak kétszer kelt, egyszer akkor is lefejtem a tejet a két kelés közt, hogy stimuláljam a tejtermelést. Ez így ment kb. másfél hónapig. Semmi problémát nem tapasztaltam ez idő alatt (nem lett hasfájós, a cumit és a mellet is ugyanúgy elfogadta). Egy idő után egyre kevesebbet ivott a tápszerből, majd kb. három hónapos korára már kizárólag anyatejen élt:) És szépen gyarapodott. Hat hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, addig csak anyatejet kapott. Mondjuk sosem figyeltem az időt, igény szerint cicizik ma is (most hét hónapos). Az elején nagyon rossz volt, a két nagyobbal nem volt ilyen problémám, sose kellett nekik tápszer, ezért a legkevésbé sem izgultam azon, hogy nem lesz tejem. Aztán mégis így jártunk...Miután rájöttem, hogy a tápszer nem "ördögtől való", megnyugodtam, hogy nem fog éhenhalni a gyerek, ha nincs elég anyatej. Szerintem ez a megnyugvás is segített egyrészt abban, hogy visszajött a tejem. Szóval ne add fel. Ügyes vagy, hogy ilyen kitartóan próbálkoztál eddig! Kitartást!
2017. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18%

Ne haragudj, de neked a harmadik gyereknél esett le, hogy az első hat hétben non stop szoptatni kell?

Növekedési ugrás van. A 3. héten, pont a nagykönyv szerint. Még csak meg se lepődhetsz.

Azon se lepődj meg, ha innentől este többször kel, mert nappal jó nagyokat alszik, mikor kiüti a kajakóma, este meg kihasználja, hogy több testközelséget kap.

Várj, kitalálom! Akkor majd kap este is tápot!

Nyertem?


Még jó, hogy van tápszer arra az esetre, ha anyukának túl időigényes a szoptatás, és sokkal könnyebb az élete, ha a baba egész nap alszik!


Mennyit szopik egy alkalommal? Hány pisis pelus van? Mennyit hízott?

Mekkorák a tesók? Van-e segítséged? (Férj, nagyszülők, stb) Este mennyit alszik a pici?

2017. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!