Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan választottátok le a babát?

Hogyan választottátok le a babát?

Figyelt kérdés

Azoknak a válaszát várom, akiknek a babája 1 évesen még mindig csak kóstolt. Enyém már elmúlt egy éves, de olyan 90-95%-ban anyatejes, éjszaka többször kelünk, képes az utcán is a pólómba nyúlkálni. Ez kezd kellemetlen lenni. Szeretném 2 éves korára leszoktatni, de valami azt súgja, ez nem lesz egyszerű.

Ha ő szopit akar, akkor neki az kell. Semmi más. Próbáltam mindenféle ételt. Hatalmas hisztit tud a szopiért csapni, ha mégis étellel kínálom.

Mit lehet tenni? Jelenleg annak örülnék, ha 1-2 hónap alatt eljutnánk addig, hogy csak elalvásokhoz és esetleg éjjel szopizzon.


2017. jún. 23. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Dettó..
2017. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek már vígan ettek nagy adagokat 8-9 hósan, ettől függetlenül az egyik 16 hósan választotta el saját magát, a másikat két év pár hósan én beszéltem le és akkor már elfogadta (előtte több napi üvöltős próbálkozások is voltak egy-egy kényszerszünet miatt). Ha még ennyire anyatejes, szerintem túlzás abban gondolkodni, hogy egy hónap múlva már csak elalváshoz fogja kérni... de persze hátha.

Leturmixolva sem fogad a gyereked édesebb, pl. gyümölcsös, tejes ételeket? Olyat nem rágcsál szívesen, amit ő foghat meg (pl. puffasztott ezmegaz, ropi, kiflivég)? Ha együtt esztek, nem kér a tiédből, ha más gyereket lát enni (mondjuk játszótéren), nem jön meg a kíváncsisága? Nem lehet, hogy az etetőszéket utálja, de menet közben vagy neadjisten játékokkal, mesével együtt bemennének a falatok? Ill. szerintem próbáld meg a szopitól külön választani az evést időben, ha van egy kb. napirendje, akkor kínáld az előtt egy órával. Ezek az ötleteim, segítő szándékkal, persze lehet, hogy már túl vagy rajtuk.

2017. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket mind próbáljuk és alkalmazzuk is. Sajnos semmi sem megy igazán. Néha valami lecsúszik, de általában kiköp bármilyen állagú ételt, pedig láthatóan érdekli is. De lehet, hogy csak játéknak tartja.
2017. jún. 23. 13:44
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Én elutaznék a helyedben pár napra, baba nélkül, hogy ne lásson.

Drasztikus, de az sem normális, hogy egy évesen még kb csak anyatejet eszik...

2017. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem lenne kire hagyni egy órára se, nemhogy napokra ...
2017. jún. 23. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Apuka nem veletek él?
2017. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dehogynem, de sajna látástól vakulásig dolgozik, mikor végre itthon tud lenni, én nem lépnék le :) persze majd meggondoljuk, mit lehet összehozni etéren, hogy vele maradjon hosszabb ideig.
2017. jún. 23. 19:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Még csak 1 éves, nehogy magára hagyd. Te vagy neki a mindene. Tudom nehéz, nekem 2 éves a kisfiam és még mindig szopizik, de már egyre kevesebbet, túl elfoglalt. Kb másfél éves koráig alig evett,csak velem akart mindig lenni. Ez már nem így van, simán elvan nélkülem, elis alszik, sokat eszik. Soha nem hagytam magara, mindig ha kért cicit adtam neki. Türelem idővel könnyebb lesz.
2017. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ne aggodj, nem fogom. Ez egy regi modszer, regen valoban megcsinaltak amugy. Azon mar en is gondolkodtam, hogy az apjaval hagyni par orara, ami alatt megehezik. De erre sincs lehetoseg.
2017. jún. 25. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!