Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert van az, hogy mostanaban...

Miert van az, hogy mostanaban egyre tobbeknek keves a teje, nem tud (vagy akar? ) szoptatni?

Figyelt kérdés

5 ismerosom is szult, baratnoim, a babak kozott csupan par honap korkulombseg van, en vagyok a hatodik aki szult mostanaban. Egy sem szoptat, csak en. Altalaban mindenki azt mondja, a baba 1-2, maximum 5 hetes koraban, hogy keves a tejuk. Hiaba mondtam azoknak akik utanam szultek, hogy lehet novekedesi ugras, tegyek tobbszor, tobb ideig mellre a picit es ne potoljanak. Megfogadjak 1 napig, azutan ha megis keves a tej adnak tejport, mert ehezik a gyerek... Elhiszem,van aki tenyleg csak egy keves mennyisegu tejet kepes termelni es nem megy tobb sehogyan,de azert ez az arany tul magas (6 szemelybol csak 1nek van elegendo teje). Azt sem ertem, hogy az oregek miert tomik mindenkinek a fejet azzal, hogy komenymag meg komenymag meg edeskomeny,es sok leves rantassal, mert ettol lesz tejuk, nem a gyakori szoptatastol. Igen enni is kell, de ne essunk mar tulzasokba. A korombelieknek meg persze konnyebb meginni a teat, megenni a levest amit az anyjuk, anyosuk, ferjuk fozott, mint a suru szoptatas, mert faj,mert sebes a cici meg egyebek... Nem mondom,nekem sem volt egy setagalopp a szoptatas, rengeteget kuzdottunk erte, egyszer keves tej, maskor tul sok tej, 1 hetes novekedesi ugrasok, sebes mellbimbo, szajpenesz, fajo mellek, fajdalmas szoptatas de nem adtam fel, olvasgattam,tanultam a netrol es ennek koszonhetem, hogy meg mindig csak szoptatok,nem a sok oreganyam tanacsanak... Annyiszor ajanlottam fel,hogy segitek,elmagyarozom mit csinaljanak de valahogy sosem kertek belole, en meg tul eroszakos sem akartam lenni.

Miert van ez? Nem akarnak szoptatni vagy ennyire nincsenek tisztaban a szoptatas mukodesevel? Ha az utobbi, akkor miert nem fogadjak meg a tancsomat?

+1 kerdes: a babam 5 es fel hos, kizarolag anyatejes, ha megkerdezik valaki,hogy szopik meg,akkor mindig tatott szajjal sopankodnak, hogy meg csak szopik, hogy nem kap kajat, nem kap teat, nem kap vizet csak az anyatejet es mindig rosszalloan neznek ram, hogy ezt nem igy kell mert a tea az nagyon fontos. Meg csodalkoznak,hogy ilyen sokaig szoptatok es ilyen sokaig eleg a tejem. Pedig nem sovany a gyerekem, lassan 8kg,kis hurkas. Ez miert van? Mar eskuszom unom, mostanaban ravagom,hogy mar evett repat, almat, barckot, sutotokot, meggyet, kiflit, meg mindig iszik teat, igy aztan helyeselnek, hogy igy kell. Nem ertem, kerlek magyarazzatok el.

Bocsi az ekezetekert, ha tul hosszu lett. Nem provokativ kerdes, csak lehet, hogy en vagyok a tudatlan, ezert kerlek magyarazzatok el.

Korom: 22/N


2017. jún. 28. 20:49
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem is tájékozódnak és nem is érdekli őket annyira, sokan a könnyebbik utat választják. Az én környezetemben 6 anyukából 3-an szoptatunk. A kérdésedre a válaszom, hogy régen nem volt tápszer, vagy ha volt az nem volt olyan jó mint most, ezért hamar 2-3 hónaposan elkezdték a hozzátáplálást és le vannak döbbenve, hogy most 6 hó az ajánlott. Nekem is mindenki okoskodik, meg próbálnak neki adni ezt-azt ha nem figyelek épp oda.
2017. jún. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nem így van, most kifejezetten divat szoptatni. Az csak véletlen, hogy a barátnőidnek nincs teje.
2017. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Igen, szerencsere ujra tpbben akarnak, tudnak szoptatni, de meg szerintem igy is kicsi ez az aran. Velemnyem szerint azokbol az anyukakbanyukakbolak volna tobben szoptazni akik most tapszereznek. Nem mind, mert tenyleg van aki minden megtesz erte es megsem tud, de egy eleg nagy reszuk tudott volna. Javitsatok ki, ha tevedek.
2017. jún. 28. 21:01
 4/48 A kérdező kommentje:

Akkor mégegyszer, hogy érthető is legyen:

Igen, szerencsere ujra többen akarnak, tudnak szoptatni, de meg szerintem igy is kicsi ez az arany. Velemenyem szerint azokbol az anyukákból többen tudtak volna szoptazni akik most tapszereznek. Nem mind, mert tenyleg van aki mindent megtesz erte es megsem tud, de egy eleg nagy reszuk tudott volna. Javitsatok ki, ha tevedek.

2017. jún. 28. 21:04
 5/48 anonim ***** válasza:
42%
Ezt kifejtenéd h milyen "divat" a szoptatás? Mert nem értem régebben sem divatból szoptattak.
2017. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Ugy tudom, hogy regebben, mikor modernizaltak a tapszert, ugy hirdettek,hogy egeszsegesebb mint a szoptatas, ezert rengetegen ezt valasztottak, bizonyos orszagokban nagy meretu kampany kellett, hogy az anyukak visszaterjenek a szoptatasra. Illetve joval regebben a gazdagok kulon not fogadtak fel, aki szoptassa a gyerekuket. Peldaul sokan csak par honapig szoptattak anno, mert ugye vissza kellett menni dolgozni. Lehet, hogy erre ertette a divatot. De ne terjunk el a targytol.
2017. jún. 28. 21:11
 7/48 anonim ***** válasza:
68%

Te akarsz szoptatni,más meg nem,ennyi.Egy igen elenyésző rész meg nem tud.

Neked fontos volt a szoptatás,nekem pl.nem ért annyit.Ezt tiszteletben kell tartani,és felesleges forszírozni.Mivel sokan azonnal máglyára küldenék,azt aki nem akar szoptatni,hát könnyebb azt mondani,hogy nem tud,nincs tej.

2017. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
90%

Nálam nagyobb szoptatas nacit ritkán talalsz,kb 6éve folyamatosan szoptatok(3gyerek) DE kerdesedre azt kell mondjam,hogy törődj magatokkal,az nem a te kompetenciad,hogy megiteld ki miért szoptat/nem szoptat..tudom furan hangzik most neked,de a szoptatas a legkisebb szegmense az anyasagnak,ha valaki ugy érzi nem megy es nem erolteti szive joga..ha segitsegre lenne szüksége,kérne egy szopis tanacsadotol vagy utana nézne a neten..nekem sem esne túl jól,ha a barátnőm ilyenekkel nyomulna..amúgy manapság szerintem is" divatos" szoptatni,ez egy jó divat.A fel éves korig kizarolag anyatej is teljesen elfogadott.De ha nagyon zavarnak a megjegyzések,akkor mondd,hogy te igy latod jónak es kész.Ja es kerdesedre valaszolva az engem korulvevo anyukak min. 1,5 -2 evig szoptattak szinte kivetel nélkül.

Az idosebbek pedig csak jot akarnak,csak anno nekik ezeket javasoltak "jonak"..lehet 20-25 ev mulva a mostani elvek lesznek elavultak,nem tudhatjuk..ilyenkor egyszerűen már csak azt valaszolom,hogy köszönöm,kiprobalom(egyebkent a sok folyadek fogyasztasa tenyleg fontos)

2017. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
80%
Az én babám 2 hós. Őszinte leszek, csak a nagyszerű férjemnek köszönhetem, hogy szoptatok. Mikor hazajöttünk a kórházból, még nem volt tejem úgy igazán. A kislányom folyton sírt, én meg csak mondogattam, hogy de hisz a kórházban csak 3 óránként evett nem lehet éhes 20 perc múlva. De bizony lehet vagy nem lehet éhes, csak azt akartam ne sírjon, így cicire raktam, éjjel-nappal.Közben a férjem csinált mindent itthon, én konkrétan ki sem másztam az ágyból, csak szoptattam és szoptattam sokszor sírva a fájdalomtól és fáradtságtól és őszintén irigyeltem azt, akinek a babája tápszeres, egy- kettőre jóllakik üvegből és édesen alszik, ki lehet vele mozdulni mert nem üvölt lépten-nyomon,séta közben a babakocsiban alszik, nem pedig a fejét forgatja őrülten a cicit keresve, míg aztán újra üvölteni kezd.Minden nap kértem a férjemet menyjen tápszerért, csak éjszakára had kapjon, hogy alhassak végre. Megbeszéltük, hogy egy hetesen ha a védőnő és a doki a mérésnél azt mondja nem hízott, akkor abbahagyhatom a gyötrődést. Kislányom 3280g-mal született, 3220-al hoztuk haza és egy hetesen 3360g volt. Azóta túl vagyunk 1 durva növekedési ugráson, ilyenkor tényleg egy hétre ágyba bújunk és csak szopizik. Mostanra annyi tejem lett, hogy, ha csak 1 órával is tovább alszik a kicsi, dől belőlem a tej. Szóval tudom, hogy van, akinek tényleg nincs vagy nem elég a teje, de tapasztalatból írom, én is ezt mondhattam volna, mert tényleg ezt hittem...
2017. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
6%

A csecsemőnek ugyan étele itala az anyatej csak nem kánikulában.Talán nem az interneten kellene tájékozódni bár én sehol sem olvastam olyat, hogy kánikulában ne pótoljunk a csamecsemőnek folyadékot mert a tej elegendő.

A szilárd ételek bevezetése azért javasolt bizonyos kor után mert egyrészt az emésztőrendszere felkészült rá másrész könnyebben elkerülhetjük az evészavart.

Minél későbbre halogatjuk annál nagyobb az evészavar kialakulásának esélye.Ez nem tudomány hanem józan paraszti ész.

Én elhiszem hogy meghitt és jó dolog a szoptatás de képzeld az egyéves gyereked helyébe magad aki kizárólag anyatejt kapott majd egyszer úgy döntenének, hogy ideje enni egy kis babánt,krumplit, céklát.

Te mit szólnál ha egyszer csak eléd tennék.Gondolom kiköpnéd.

2017. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!