Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert van az, hogy mostanaban...

Miert van az, hogy mostanaban egyre tobbeknek keves a teje, nem tud (vagy akar? ) szoptatni?

Figyelt kérdés

5 ismerosom is szult, baratnoim, a babak kozott csupan par honap korkulombseg van, en vagyok a hatodik aki szult mostanaban. Egy sem szoptat, csak en. Altalaban mindenki azt mondja, a baba 1-2, maximum 5 hetes koraban, hogy keves a tejuk. Hiaba mondtam azoknak akik utanam szultek, hogy lehet novekedesi ugras, tegyek tobbszor, tobb ideig mellre a picit es ne potoljanak. Megfogadjak 1 napig, azutan ha megis keves a tej adnak tejport, mert ehezik a gyerek... Elhiszem,van aki tenyleg csak egy keves mennyisegu tejet kepes termelni es nem megy tobb sehogyan,de azert ez az arany tul magas (6 szemelybol csak 1nek van elegendo teje). Azt sem ertem, hogy az oregek miert tomik mindenkinek a fejet azzal, hogy komenymag meg komenymag meg edeskomeny,es sok leves rantassal, mert ettol lesz tejuk, nem a gyakori szoptatastol. Igen enni is kell, de ne essunk mar tulzasokba. A korombelieknek meg persze konnyebb meginni a teat, megenni a levest amit az anyjuk, anyosuk, ferjuk fozott, mint a suru szoptatas, mert faj,mert sebes a cici meg egyebek... Nem mondom,nekem sem volt egy setagalopp a szoptatas, rengeteget kuzdottunk erte, egyszer keves tej, maskor tul sok tej, 1 hetes novekedesi ugrasok, sebes mellbimbo, szajpenesz, fajo mellek, fajdalmas szoptatas de nem adtam fel, olvasgattam,tanultam a netrol es ennek koszonhetem, hogy meg mindig csak szoptatok,nem a sok oreganyam tanacsanak... Annyiszor ajanlottam fel,hogy segitek,elmagyarozom mit csinaljanak de valahogy sosem kertek belole, en meg tul eroszakos sem akartam lenni.

Miert van ez? Nem akarnak szoptatni vagy ennyire nincsenek tisztaban a szoptatas mukodesevel? Ha az utobbi, akkor miert nem fogadjak meg a tancsomat?

+1 kerdes: a babam 5 es fel hos, kizarolag anyatejes, ha megkerdezik valaki,hogy szopik meg,akkor mindig tatott szajjal sopankodnak, hogy meg csak szopik, hogy nem kap kajat, nem kap teat, nem kap vizet csak az anyatejet es mindig rosszalloan neznek ram, hogy ezt nem igy kell mert a tea az nagyon fontos. Meg csodalkoznak,hogy ilyen sokaig szoptatok es ilyen sokaig eleg a tejem. Pedig nem sovany a gyerekem, lassan 8kg,kis hurkas. Ez miert van? Mar eskuszom unom, mostanaban ravagom,hogy mar evett repat, almat, barckot, sutotokot, meggyet, kiflit, meg mindig iszik teat, igy aztan helyeselnek, hogy igy kell. Nem ertem, kerlek magyarazzatok el.

Bocsi az ekezetekert, ha tul hosszu lett. Nem provokativ kerdes, csak lehet, hogy en vagyok a tudatlan, ezert kerlek magyarazzatok el.

Korom: 22/N


2017. jún. 28. 20:49
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%
Ne az ismerőseid alapján következtess a világra. Egyáltalán nem reprezentatív az az 5 ismerős, hiába érzed annak.
2017. jún. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
35%
Engem erdekel, hogy mas babaja megkapja-e azt a fajta gondoskodast gyermekkoraban, ami hozzajarul ahhoz, hogy milyen ember lesz belole (pl. mennyire lesz egeszseges lelkileg es fizikailag), mivel a gyerekem veluk egyutt no fel. Ebbe pedig belejatszHAT az igeny szerinti szoptatas is szerintem. Ez az en velemenyem. Megertem, ha mas meg mas velemenyen van.
2017. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
82%

És hogy tartozhat bele? Úgy gondolod, hogy aki nem szoptat, az más téren is elhanyagolja a gyerekét? Vagy nem értem, mi köze a kettőnek egymáshoz.

Szerintem annak, hogy egy gyereket hogyan nevelnek, semmi köze a táplálás módjához.

2017. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom ezt elovasod-e még, sokadik vagyok! Szerencsés vagy, ha még tudsz szoptatni, ne hagyd abba és ne adj neki semmi mást, 6,5 hónapos koráig! Szoptatott babának nincs szüksége vízre sem! Persze 40 fokban megpróbálhatod, de szerintem felesleges, nem fog neki kelleni! 6,5 hónaposan kezdik a hozzátáplálást, előtte felesleges, nem is tudja megemészteni!

Nálunk nem volt sebes cici, szájpenész és semmi hasonló sem! Szoptattam és örültem, hogy ezek a pillanatok csak a miénk! 1 hétig! Amikor visszamentem a kórházba varratszedésre (természetes szülés volt, de szükséges volt a gátmetszés), a doki megnézése a kicsilányt is és kiderült nem hízott eleget, sőt! Ügyesen szopizott, nem ez volt a gond! Ott helyben bekísértek a szoptató szobába, ahol leültettek egy fotelban, odaadták a csajszimat, hogy szoptattam meg! Aztán mellém penderedett egy 60 éves nő! A kórház szoptatás segítő alkalmazottja. Tartsam így, fogjam úgy stb. 2x20 perc (jobb, bal), majd mérés és nem evett kb. semmit! Aztán jött a fejőgép! Tényleg úgy nézett ki! Az eredmény szánalmas volt! Mondanom se kell, sírva jöttem ki, meg egy doboz tápszerrel! De nem adtam fel! Vettem mellszívót, szoptattam (legalábbis azt hittem), és olyan cumisüveget és cumit hozzá, ami nem veszi el a kedvét a szopástól! Legalább cumisüvegből anytejet kapjon, ha másképp nem megy! Hónapokon keresztül próbálkoztunk (a férjemmel) a mellszívóval, masszírozás, fejés és 2-3 óra alatt sikerült össuehoznunk

2017. júl. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
66%

Bocsi előző vagyok a vége lemaradt! Szóval 2-3 óra alatt sikerült összehozni 10-15 ml-t! Én bőgtem, a csajszim tápszeren élt, a férjem meg csak bíztatott, aztán végül az a 15 ml sem maradt csak a tápszer! A kisfiam 1 hétig se tudott szopni!

A hozzátáplálással kapcsolatban: anyósom az ilyen okos megjegyzéseit mindíg azzal s kérdéssel zárta le, hogy: "ha 30 évvel ezelőtt jó volt, akkor most miért nem jó?" Szóval ezek az emberek a múltban élnek, ezért van ez! És nem értik miért veszel eldobható pelenkát, ahelyett, hogy a napod 60 százalékát azzal töltenéd (a gyerek helyett), hogy pelenkát mosol, kifőzöd és kivasalod?!

2017. júl. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 jafnrétti ***** válasza:
25%
Utolsó, kiderült amúgy, hogy miért nem tudtál tovább szoptatni? Mi volt a gond?
2017. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nem, de valószínűleg közrejátszott az a tény, hogy annyira anyás volt a születése pillanatától fogva, hogy egy percre sem tudott elszakadni tőlem. Úgymond 24 órás baba volt. Imádta az apját, de ha én nem voltam ott sírógörcsöt kapott. 4 hónapig küzdöttünk a hasfájással, de alapból is 24 órából minimum 20-at ébren volt. Addig aludt míg fogtam. Ez azért testileg és fizikailag lehet, hogy betett és hatással volt a tejre is (aminek nem örültem), de amúgy boldoggá tett, hogy annyira ragaszkodik hozzám, mint én hozzá! Bár szerintem ez nem függött ettől sem, inkább alkati kérdés. A kisfiam aludt, mint a tej, sokszor én keltettem fel enni, és őt 1 hétig sem tudtam szoptatni! Egyszerűen nem volt tejem! Hiába próbáltam mindent, pedig mellette még aludni és pihenni is tudtam! Mégse sikerült! Tudatos táplálkozás, folyadékfogyasztás, pihenés, stb. mellett sem.
2017. júl. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

A PCOs, inzulinrezisztencia, cukorbetegseg, pajzsmirigyproblemak befolyasolni tudjak a tejtermelest, es tenyleg lehet ilyen esetben gond a tejtermelessel, akarmennyit teszi is mellre, meg ha se cumisuveg, se cumi nincs, es a konfortszopi sincs korlatozva semmilyen formaban. PCOsom, IR-em, pm-alulmukodesem van, dietanak, vitaminoknak, mozgasnak koszonhetoen tunetmentes vagyok, igrny szerint szoptatom a fiamat 17 honapja, es szerencsere igy nem volt gond a tejmennyiseggel, nem kellett potolnom.

Csak arra irom. hogy letezik ilyen, es nagy odafigyeles kellhet hozta.

2017. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!