Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült mostanában (akár idén)...

Szült mostanában (akár idén) valaki ügyeletesnél a Szent Imrében?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de az régi. Minden infó érdekel.

2017. máj. 15. 17:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az engem is érdekel, négyszer szültem már itt, 3x választott orvossal, ügyeletes szülésznővel, negyedszer választott szülésznővel, ügyeletes orvos NÉLKÜL. Mivel így már nem lehet, így gondoltam most kipróbálom az ügyelet-ügyeletet, ha sikerül ötöske! Barátnőm így szült 4 éve, ügyeletben. Teljesen meg volt mindennel elégedve! Már babás vagy, vagy csak tervben van?
2017. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 kikicsajxi ***** válasza:
100%
Márc2-án szültem. Leírom mi volt de ne egy vèlemènyre alapozz mert nekem más volt! Èjjel otthon aludtunk ki kelett mennem pisilni 38.hetes voltam de dölt a vèr belőlem.A pèterfibe kelett volna szülnöm de a mentők a Szent Imrèbe vittek. A mentősök átadtak a szülèszeknek (egyedül voltam apa otthon a 4èvessel èjjel 00:30kor) látták hogy rosszul vagyok mondták hogy vigyem a cuccomat a szülèszetnèl a csomaglerakóba (èn vigyem cipeljem!!) ahelyett hogy megnèztèk volna ultrahangon a babát mivel erősen vèreztem felraktak nst-re. Mondták hogy mindjárt jönnek. 40perc múlva mèg mindig nst-n hívtam a nővèrhívót hogy nagyon szèdülök ès nem èrzem hogy a baba mozogna. Visszajöttek nagy kegyesen ès megvizsgáltak hüvelyi úton szó szerint dölt a vèr belölem! Megállapították hogy szülèsi fájás nèlkül teljesen kitágultam ,most fogok szülni! Mondja ezt a rezidens!! Szolt a nővèrnek hogy maradjon velem mèg ő felkelti a szülèszt! Visszajön 5perc mulva megnèzett engem ès mondta h mindjárt visszajön ne nyomjak nem is volt mit semmi fájásom nem volt.pont amikor visszajött elkeztem úgy vèrezni mintha megnyitották volna a csapot a szülès elkezdett üvöltőzni hogy főorbos úr azonnnal jöjjön. Jött a főorvos megnèzett ès közölte hogyha szeretnèk èlni ès szeretnèm hogy a babám is èljen akkor fájdalomcsillapító nèlkül (már nincs rá idő) csinálniuk kell burokrepesztèst,gátmetszèst ès mivel nincs fájásom se tolo fel kell nyulnia ès kihúznia a babát. Azt se tudtam mit csináljak rádásul egyedül voltam. Azt a fájdalmat nem kívánom senkinek amikor èrzèstelenítő nèlkül teljesen felnyul egy fèrfi akinek olyan keze van mint egy hentesnek ès elkezdi "kitèpni" a gyereket. Hála a mindenható Istennek kihúzták a babát. Olyan fehèr volt mint a faj kèrtem hogy had nèzzem meg de nem engedtèk mert mèg mindig dölt a vèrem ès fèlő volt hogy elvèrzek ès a placenta mèg ott volt. A placentám leszakadt mint kiderült , megint felnyultak ès kèzzel darabokban szedtèk ki a placenta darabjait. Azt mondta a főorvos a szülèsznek hogy fènykèpezze le oktatási cèlból mert ő ilyen darabos placentát mèg nem látott. Aztán összevartak szintèn èrzèstelenítő minden nèlkül.utána 4egysèg vèrt kaptam. Egy átlagos szülès után egy kismama 1-2órát tölt a szülőszobán megfigyelèsi cèlból èn 5órát töltöttem ott. Feljött a csecsemös nő hogy a babámat át szállították a Pèterfi kh úkszülött intenzív osztályára mert nagyon az első apgárja 9 es az 5perces pedig 7es lett. Teljesen el van fehèredve ès lègzèstámogatásra szorul. Kèrtem hogy engem is vigyenek át a pèterfybe de azt mondták hogy nincs hely. Másnap saját felelőssègre kijöttem a korházbol (mind 1 hulla sètálni sem birtam egyedül de nagyon aggodtam a babáèrt) ès bementem a Pèterfibe èrdekes módon volt helyük!? Akiknek a babája az intenziven van azoknak tudnak külön helyet biztosítani az osztályon. Szerencsère mára mindketten jól vagyunk. Nekem sajnos szörnyű volt a Szent Imre de èn ügyeletbe mentem(pontosabban vittek) ès nem volt orvosom
2017. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy komplikáció történt! Borzasztó lehetett ezt átélni, de az a lényeg, hogy mindkettőtök életét megmentették ott, a Szt Imrében! Gondolom, nem volt más lehetőség! Én az nst-n nem csodálkozom, mert azzal jóval előbb megtudják, hogy él-e, mint az ultrahangon!
2017. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 kikicsajxi ***** válasza:
Igen az annyira nem meglepő de az igen hogy elfelejtettek...
2017. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ezt nem igazán értem, mit felejtettek el?!
2017. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 kikicsajxi ***** válasza:
Engem felejtettek rajta nst-n
2017. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom a rossz tapasztalatokat :( jó egészséget nektek - mindenkinek. 15 hetes terhes vagyok, és itt fogok szülni, de egyelőre agyalás tárgyát képezi, hogy ügyeletes vagy fogadjunk-e dokit (akihez járok gondozásra, sajnos nem tudja a szülést vállalni).

Szívesen várok még bármilyen tapasztalatot. Első baba, ezért sok dologgal nem vagyok tisztában.

2017. máj. 15. 21:12
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia, megkérdezhetem, kihez jársz? És Sztk-ba, vagy magánba? Én már 4x szültem ott, lehet, ismerem az orvost. Enyém sem vállal, a kora miatt már. Én Dr Balogh Tibornál szültem 3x.
2017. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én 1,5 éve szültem ügyeletben ott. Nem oda jártam terhesgondozásra, hanem Százhalombattára SZTK-ba de

NST-re már a Szent Imrébe jártam.

Nekem teljesen jó volt ügyeletben szülni, kedvesek voltak, segítettek. Pont műszak váltás volt amikor beindultak rendesen a dolgok, Barna Péter repesztette a burkot, de nem sokkal később váltás volt, utána Varsányi Antal volt a doki és Szélesy Eszter a szülésznő. Téraránytalanság miatt végül császár lett. Sokan panaszkodnak a csecsemősökre, nekem velük sem volt bajom, amikor kérdeztem segítettek, illetve maguktól megmutatták a pelenkázást és a köldökápolást is.

2017. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Decemberben szültem ott, hosszú volt nagyon. Emiatt 2 vagy 3 doki is beköszönt, bemutatkozott, hogy ő vesz át majd, de a legutolsóra emlékszem aki amúgy egy sötétbarna hajú kb 30 éves férfi lehetett.

Ki kellett könyökölnie sajnos a fiam mert lassan tágultam és a végére már nagyon elfáradtam (12 óra a kórházban, otthon előtte még 8-9 óra járkálás).


De nem volt vészes. Illedelmesen bemutatkozott, mondta mikor mit csinál és olyan szuperül varrta össze a gátmetszésemet, hogy otthon már nem is láttuk a helyét hogy hol volt.


Úgyhogy nekem abszolút pozitív élményem volt velük. De nekem nem volt komplikációm, csak lassú tágulás. De kitartottak mellettem :D Első baba volt.

Mindez amúgy karácsony estéjén volt.

Nekem nem volt kérdés az ügyeletesség. Választott doki lehet épp alvásból jön be, nem kipihent, máshol akar lenni. Az ügyeletes tudja hogy dolgozni fog, éber, ott van.

2017. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!