Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért apad el a tejem és...

Miért apad el a tejem és miért nem akar szopni a babám?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek. Nagyon magam alatt vagyok. 6 hós a babám. Nagyjából 1,5 hónapja kezdett el furcsán szopizni a kicsi, az első 3-4 percben eszik szépen, utána csak vergődik, tekereg, ráharap a mellemre, kilöki a nyelvével majd újra beszívja, és ezt folytatja, nyűgösködik majd sír a végén. Az utolsó 3 hétben alig 100 grammot hízott. Mértem egy pár etetés a napokban és csak 60-70 grammokat eszik és csak napi 5-6 alkalommal. Most 7 kg a babám. Ha adok neki cumisüvegből tejport azt eszi szépen, benyom még 80-100 grammot. Nem tudom mennyire lehet cumizavar, mert soha nem volt játszócumija sem és cumisüveg sem igazán, maximum 10 alkalommal kapott eddig cumisüveget, talán annyiszor sem. Elkezdett fogyni a tejem, ha kimarad 2 etetés akkor is teljesen puhák a melleim, mindig puhák. Fejni sem tudok 30-40 grammnál többet, akármennyire próbálkozom. Sajnos nap közben sincs időm semmi fejni, tejszaporítás alkalmából. Eddig sokat szenvedtem, hogy ne fájjon a mellem, sajnos még mostanában is fáj, sokszor ki van fehéredve a mellbimbóm teteje és kemény. Ezelőtt szépen szopizott, nem volt semmi gond a technikájával, gyarapodott is rendesen, havi 1-1,2 kg-t. Lehetséges, hogy ettől a furcsa szopizástól kezdett elapadni a tejem? Mi történhetett? Kérlek adjatok valami tippet. Már sírok itt magamban, ki vagyok, én annyira akartam sokáig szoptatni...
2017. júl. 17. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Az arra érzékeny gyerekeknél 1 alkalom cumi is cumizavart okozhat sajnos. Én a helyedben keresnék egy szoptatási tanácsadót, hogy segítsen megoldást találni. Ez lenne a legfontosabb.

A mellbimbó kifehéredést érgörcsnek hívják, és sokszor gombás fertőzés okozza. Szájpenésze nincs a babádnak? Egy gombaellenes kezelést kipróbálnék erre, Nystatinos ecsetelőt.

2017. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem jött meg? Akkor egyes babák már nem szopnak , mivel állítólag megváltozik a tej ize. De ennyire ne keseredj el , ha eddig szopizott az is szupika, és értem én hogy szeretnéd még, de te megterrél mi dent. :)
2017. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Mennyi rendeskaját eszik? Hány étkezés van kiváltva? Már csak másodlagos kaja az anyatej. 1-2hónap és nem fog kelleni neki. Ez a normális.
2017. júl. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem azért tekereg, mert hamar kiszívja azt a keveset és ideges, hogy nem jön több? (csak mert az enyém akkor szokott így csinálni, amikor esetleg kevesebb tejem van, mint amennyit kérne,és dühös lesz :)

Próbálj lazítani, mert ha ilyen görcsös vagy, az nem segít a tejtermelésnek, sőt...

Ha meg ennyi volt, az se tragédia, fél évig tudtad szoptatni, tehát az anyatejes táplálás szempontjából legfontosabb időszakban és ez szuper :)

Lazíts, ne hagyd, hogy ez a szép időszak idegeskedésben teljen, ne így emlékezz vissza rá majd a későbbiekben. A gyereket meg szerintem ne hagyd éhezni, én is szoptatáspárti vagyok, de nem minden áron.

2017. júl. 18. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább fordított a gond. Azért tekereg mert nincs több tej hiába enne és nem fordítva. Kislányom is ezt csinálja ha nincs annyi amennyit enne.
2017. júl. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nincs egy étkezés sem kiváltva, éppen betöltötte a 6 hónapot. Almát kóstolt eddig, most fogom adni a répát.

Nincs nyoma szájpenésznek a pici szájában. A foga sem jön.

Tenném én többször cicire, hogy legyen több tej, de ugyanúgy csak tekereg, rászorít a mellemre ami meg fáj.

Akkor eddig miért nem alakult ki cumizavar? Nem most kapott először cumisüveget, hanem 2 hós korában, egy hónapig, azután egyszer sem, egészen idáig.

2017. júl. 18. 08:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem jött meg még egyszer sem. Köszönöm mindenki válaszát.
2017. júl. 18. 08:33
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a 3. hóban volt ilyen, tekergett, a cicim leapadt, kínlódás volt az evése, mert sem annyi, sem olyan nem jött. Átváltottam tápira, és mindketten megnyugodtunk, mert engem is aggasztott az egész.
2017. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Noisy23 ***** válasza:

Nekem is ugyanezt csinálja a mindossze 5 hetes kisfiam! Akar 2 orat is kepes a melleimen eltolteni,o is tekereg,szenved,bekapja,kikopi,hallom h nem nyel,csak ugy csinal mintha cumizna. Mitol lehet az h maris kevesebb tejem legyen...? Fejek,gyakran etetem,mégis puhulnak es laposodnak a melleim...

Mondták h nekem kell tobbet ennem,vitaminban gazdag etelt es az segithet. Hat megpróbálom de ha egyszer nem vagyok ehes,nem tudok enni!

Vagy lehet ez a cumitol?? Nem sokszor cumizik,par perc utan ki is kopi. Lehet h osszezavartam a cumival es most nem jó a technikaja. Viszont akkor sem jön sok amikor kezi pumpaval fejek. Nem akarok ilyen korán formulara valtani!akkor nincs tobb cumi,fajni minden nap es enni,enni,enni. Te is probald ezt es meglatjuk mi lesz...

2017. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!