Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás alatti görcsöket...

A szoptatás alatti görcsöket mivel szabad enyhíteni, ami nem megy át az anyatejbe vagy nem baj, hogy átjut?

Figyelt kérdés
2 hónapos a baba, én szinte megőrülök a hasi görcstől és érzékeny mellbimbótól.

2017. júl. 18. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
algopyrin
2017. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. És meddig szabad szedni? 3 hete görcsöl a hasam és most már a mellbimbóm is érzékeny.
2017. júl. 18. 14:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb utana kellene menni orvosilag, hogy mitol gorcsol, mert ez nem termeszetes allapot.
2017. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyebkent az Algopyrin metamizol hatoanyagu, az azert nem a legajanlottabb szoptatas alatt... Erdemes ez ugyben is orvos vagy ibclc-s szoptatasi tanacsado velemenyet kerni, mert nagyon kicsi meg a baba.
2017. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Voltál már kontrollon? Mit mondott a nőgyógyászod?


Mert addig normális a görcs, míg össze nem húzódik újra a méhed (szoptatás ugyebár oxitocint termel, ez segíti az összehúzódást, ezt a görcsöt érzed).

Miután minden visszállt, nem szabad fájjon.

2017. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2 hónappal a szülés után már nem kellene, hogy görcsöljön a hasad szoptatás alatt. Nézzen meg az orvosod.

Gyógyszert semmit nem szednék, csak ha nagyon muszáj, tüdőgyulladásra kb.

2017. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Voltam kontrollon 6 héttel szülés után. Az orvosom megvizsgált kézzel, megnézett alul, annyi mondott, hogy nem is látszik, hogy valaha is szültem volna.

Szülés után kb. 2 hétig voltak görcseim, a kórházban Algopyrint kapott rá minden frissen szült anyuka. Volt mellgyulladásom 5 héttel szülést követően, arra is Algopyrint kaptam. Paracetamolt, ibuprofént nem szabad a baba 3 hónapos koráig szedni, mert átjut az anyatejen és ők csak 3 hónapos koruktól kaphatnak ilyen hatóanyagú gyógyszert, de ami az Algopyrin hatóanyaga, azt már korábban is.

Alhasi görcseim kb. 3 hete vannak, a szex nem fáj és utána sem. Ma már a mellbimbóim is érzékenyek, ilyen se volt, csak mikor elkezdett szopizni újszülött korában.


Ezt a kérdést is én írtam ki, de senki sem válaszolt rá, gondoltam akkor legalább rákérdezek, mit tehetek a hetek óta tartó görcseimmel:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopt..

2017. júl. 18. 16:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy véletlenül újra terhes?
2017. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiegeszites: 3 honapos kor es 5 kg alatt a legmegengedobb javaslat szerint sem adunk metamizol hatoanyagu gyogyszert csecsemonek - teny, hogy a masik kettot sem.


Alapvetoen viszont nem csak ez hatarozza meg a gyogyszerezest, tehat nem azt szedheted, amit a csecsemonek is adnal. Az is szempont, mibol mennyi megy at az anyatejbe.


Cataflam meg kesobb adhato babaknak, szoptatas alatt meg kezdetektol alkalmazhato.


De ismet leirom: ezek azok a panaszok, amivel orvoshoz fordulnek. Elsokent nogyogyaszhoz, hogy ultrahanggal nezzen korul odalenn, masodsorban meg egy szoptatasi tanacsadohoz, aki lehetoleg egyben gyerekorvos is, hogy melyik az a gyogyszer, amit a legkisebb karokozas nelkul beszedhetek, akar rendszeresen is.


Itt laikusok fognak neked valaszolni, es mivel nem csak te, a felnott vagy erintett, hanem a szoptatas altal egy ket honapos baba is, igy vigyaznek, kire hallgatok.

2017. júl. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok terhes.


A Cataflamtól fáj a gyomrom, azt nem tudok szedni.

Mikor a picur 5 hetes korában mellgyulladásom volt, a doki Algopyrint javasolt és akkor is szoptattam. Gyerekorvos is ezt engedélyezte meg a háziorvosom is, de nem akartam megint szedni, elég volt szülés után és a mellgyulladás 2 napja alatt.


Már annyira nem görcsölök, maradtam a pocakmelegítésnél, ha nagyon fájt. Köszönöm a válaszokat!

2017. júl. 21. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!