Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt 3 hete nagyon...

Szoptatás alatt 3 hete nagyon erős PMS tüneteim vannak, de nem jön meg. Ez normális?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos a picur, igény szerint, gyakran szoptatom. 8 hetes koráig vissza-visszatért a lochia, sárgás-barnás pecsételés formájában. Kb. 3 héttel ezelőtt kezdett el görcsölgetni a hasam szoptatás alatt és utána még fél-egy órát. Az első ilyen görcs után 2 nappal voltunk együtt először a férjemmel, de nem vettem észre, hogy fájna a szex, sőt, jó érzés. Folyásom csak néhány napja van megint, a lochia teljes elmúlását követően száraz voltam teljesen (szex alatt nem okozott gondot, a hüvelykapszula kellően nedvesített).

Néhány napja megint van egy kicsi folyásom, kissé ragacsos és sárgás-fehéres, igazán nem nagy mennyiségű, menstruáció előtt 1-2 nappal szokott ilyen lenni. A derekam is szinte leszakad, de most már nem is a méhem görcsöl, hanem a két petefészkemben érzek enyhe lüktető fájdalmat. Ugyanígy pár napja a picur is szakaszosan szopizik. Először azt hittem, hogy ezt is a reflux miatt csinálja, de inkább úgy tűnik, hogy a tejemmel van valami (menzesz előtt, úgy tudom megváltozik az íze). Mindig néz rám nagy szemekkel, mintha nem értené, mi történt, sír, szopizik, majd kiengedi a mellemet.

Ma reggelre a mellbimbóm is nagyon érzékeny lett, alig merek szoptatni. Úgy fáj, mintha smirglivel dörzsölnék, pont mint a szülés utáni időkben.

Másnál is előfordult, hogy ilyen nagyon erősek legyenek a PMS tünetek szoptatás alatt és hogy hetekig eltartsanak? A lányommal a szoptatás 6 hónapja alatt soha nem volt ilyen gondom, 3 hónapos koráig csak szopi, 4,5 hónapos koráig szopi+tápszer, 6 hónapos korától tápszer+hozzátáplálás volt. 4,5 és 5 hónapos korában volt 2-3 napig barnázásom, aztán ahogy teljesen elapadt a tejem és nem cicizett tovább, utána néhány nappal jött meg a rendes, erős menstruációm (előtte sem fájt a hasam), de a szoptatás teljes időtartama alatt egyáltalán nem tapasztaltam premenstruációs tüneteket, görcsöket.



2017. júl. 18. 09:54
 1/4 F. Eszter ***** válasza:
Lasson mielobb orvos.
2017. júl. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem akarlak ijesztgetni, de a leírtak alapján elképzelhető, hogy újra babát vársz... Tesztelj egyet! (hasonló tüneteim voltak, amikor szoptatás alatt teherbe estem, 9 hónapos volt a babám) És mindenképpen fordulj dokihoz!
2017. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már jóval enyhébbek a tüneteim, szinte alig vannak. Terhes nem vagyok, a negatív teszt is igazolja, hogy a kétóránkénti szoptatás+Pharmatex+PCOS nagyon hatékony fogamzásgátló (bár ez utóbbi már önmagában is).
2017. júl. 21. 15:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Kismedencei gyulladásom van. :(
2017. júl. 26. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!