Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A sport befolyasolja a tej...

A sport befolyasolja a tej mennyiseget?

Figyelt kérdés
Lehet hulye kerdes,de erdekelnek a tapasztalatok. Szules utan jo par kilo rajtam ragadt. 4 honapos a babam es lassan el szeretnek kezdeni kicsit futni, edzeni... valamint nem dietazni, csak elhagyni mondjuk a cukrot, feher lisztet stb. Viszont valahol azt olvastam, h a sport megerolteti a testet es kevesebb lesz a tej termeles. Ez szamomra eleg erdekesen hangzik, de jart mar valaki igy? Nagyon-nagyon megszenvedtunk, h vegre csak anyatejes legyen.Es ha csak kicsi esely is van ra, h a sport kovetkeztebe csokken a tej mennyiseg, akkor meg elviselem a plusz kilokat egy darabig. :) Varom a tapasztalatokat!
2017. júl. 21. 05:18
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Egyáltalán nem csökkentette a mennyiséget.
2017. júl. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A mennyiséget nem, csak az ízét. Futás után szopisztrájk volt, amíg nem fejtem le belőle. Bár ez mindenkinél más, a lányom nagyon finnyáS.
2017. júl. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az még lemaradt, hogy ez miatt nem sportoltam plusszban, csak napi egy-két órát sétáltunk, amiben volt egy lejtős rész is. Egy év alatt pont annyi kilótól szabadultam meg, mint a barátnőm heti 3 edzéssel. Ja, a plusz kilók száma 10 volt. Bár ez genetika és táplálkozás kérdése is.
2017. júl. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

NE hagyd el se a cukrot, se a fehérlisztet, amíg szoptatsz.

A babádnak szüksége van rájuk. Ettől nem fogsz fogyni. Ne a reklámoknak higgy.

Ha nem viszed túlzásba a sportot, nem fog a tej mennyisége csökkenni.

2017. júl. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem logikus: komolyabb testmozgás végzésekor rengeteg folyadékot veszítesz, ha nem pótolod a folyadékveszteséget, bánhatja a tejed mennyisége. Valamint az izmok megdolgoztatásakor tejsav termelődik, ez okozza az izomlázat, és egyben "elronthatja" a tej ízét, sok baba erre nagyon érzékenyen reagál, és nem kéri az anyamellet. Persze, mindenre van példa és ellenpélda, van, akinek nem csökkent a mennyiség, nem utasította el a babája, van, akinek picit mindig meg kellett küzdenie, hogy visszatérjen a teje, és van, akinek a babája szopisztrájkba kezdett a tej megváltozott íze miatt.

Én sokat olvastam anno ebben a témában, és úg döntöttem, hogy mivel az első pár hónapban sokat küzdöttünk mi is, mire stabilan beállt a tejem mennyisége, nem kockáztattam. Megvártam, hogy a babáim hozzátáplálása beálljon, és egyenek mindenfélét, hogy már ne legyen olyan nagy szükségük az anyatejre. Az első gyermekemnél ez olyan 10 hónap után jött el, a második gyermekemnél picit hamarbb, olyan 8 hónapos korában (a kislányomat már nagyon motiválta, hogy a közös étkezéseknél a nagyfiam mindenfélét evett, Ő is enni akart, és kevesebbet szopizni).

Szval egy 4 hónapos baba mellett én még nem futnék, inkább picit tornázgatnék, nagyokat sétálnék a babámmal. Én hordoztam mindkét gyermekem, az is komoly testmozgás volt.

Egyébként az anyatejes babáddal még várhatsz két hónapot a hozzátáplálással, 6 hónapos koráig lehetsz tisztán anyatejes, szval tényleg ne siesd el a futást, most még koncentrálj a babádra, és vigyázz a tejedre, mert az a babád tápláléka. Nem játék!

2017. júl. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Akkor varok meg! Nem er annyit! Olyan sokat harcoltunk a tejcsiert!
2017. júl. 21. 07:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok!

Nyugodtan mozgolódj,csak ne legyen izomlázad! És a futást még tényleg hagyd!

2017. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hagyj el semmit az étrendedből. Diéta TILOS szoptatás alatt.
2017. júl. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!