Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz hogy a psziché befolyásol...

Niceszisz kérdése:

Igaz hogy a psziché befolyásolja a fogyást? Többi lent

Figyelt kérdés

Én észrevettem, hogyha harmonikusabb kiegyensúlyozotabb életet élek, sokkal jobban megy a fogyás, mintha folyton családi veszekedések problémák vannak, egyéb anyagi gondok, munkahelyi gondok, vagy éppen csalódsz egy barátban stb...

Mi kell egy fogyókúrához? Pénz, energia, idő, akarat. Mint minden máshoz az életben. Tényleg képes befolyásolni a psziché a biológiai folyamatokat? Hiába tartom be a diétát és sportolok, ha vannak bajok körülöttem sokkal nehezebben megy a fogyás.



2016. dec. 7. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A psziché sok mindent befolyásolhat. Pl. kevésbé is izmosodhatsz, ha stresszelsz...

Nekem a kalóriák számítanak, az elég biztos, de sokaknak bekavar mindenféle.

Úgyhogy persze, a psziché simán hat a testre. Meg is tud betegíteni, miért ne befolyásolhatná az anyagcseréd sebességét vagy egyebeket?

2016. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen megválaszoltad a saját kérdésedet. :D
2016. dec. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem.

Annyi igaz, hogy ha rosszul állnak a dolgok, akkor hajlamos vagyok rosszabbul enni.

De ha normálisan eszek, akkor csak a gondoktól nem fogok hízni.

2016. dec. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Nekem ha gondjaim vannak, akár otthon, akár munka, inkább jobban fogyok, akkor is, ha nem akarok.
2016. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, a kiegyensúlyozottság mindenben ott van.

ha a szervezeted stresszes, több kortizolt termel, és ez a hormon csinálja is az étvágyat, és a raktározást is befolyásolja.

nem csak lélektani, hanem biológiai oka is van ennek a dolognak.

igen, az első helyen az akarat van. de ha megfárad a "lélek" akkor annak "foltozására" már elmegy az energia.

ezt úgy lehet(ne) kiküszöbölni, ha tök nagy az elhatározás. mármint abban, hogy okosan egyen az ember.

amikor valaki elfárad, akkor energiáért kiált, és ezt az evésből próbálja megteremteni a szervezet.

ilyenkor jól jönne valami, ami feltölt.

erre lenne jó egy kis mozgás, ami örömet okoz.

nehéz ezt a mozgást a rohanó hétköznapokban beilleszteni.


a pénz nem annyira számít a fogyásban, mert koplalni kevés étellel is lehet. de nem jó koplalni.

fogyni lehet kevés pénzzel, mert igazából a mai világban túleszik az ember, többet eszik a saját igényéből, szerintem.


az idő kell a testmozgáshoz, ezt nem lehet vitatni. kellene teremteni időt a testmozgásra, ezt mindenkinek magának kell kisajtolnia a napjából.


az egészséges kajához nem kell idő, egy grillcsirkét bárki gyorsan meg tud vásárolni, egy salit elkészíteni sem sok idő, egy almát bekapni sem :)


akarat. ez a fontos. ha ez van, akkor minden van!


szerintem :)

2016. dec. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Vannak a stresszevők (én nem vagy az), és vannak akiknek steresszhelyzetben, vagy rossz körülmények között egyáltalán nem megy le falat a torkukon. Pl. nálam sem, míg pedig amikor nyugodt, békés családi életem van, akkor megnyugszom, és akkor sokkal jobban jönnek fel a kilók. De idegesen összeszűkül a gyomrom és ideges leszek, nem bírok enni.


Vannak akik pedig ilyenkor falnak. Vagy így vezetik le a feszültséget.

2016. dec. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Néha beülök pszichológia előadásokra, mert a munkámhoz jól jön...

Pár éve futottam bele ebbe az 5 szóba az ezen való elmélkedés pedig gyökeresen terelte sokkal jobb irányba az életemet...

1. Gondolat

2. Tett

3. Szokás

4. Jellem

5. Sors


A világon semmire nem vagy hatással, egyedül a gondolataidra... a gondolataidból következnek a tetteid, amit sokszor teszel, az a szokásoddá válik, a szokásaid alapján ítélik meg az emberek a jellemedet, a jellemed pedig meghatározza a sorsodat...

Tehát igen befolyásolja a psziché a fogyást...

2016. dec. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!