Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S. mit tegyek hogy több...

S. O. S. mit tegyek hogy több tejem legyen?

Figyelt kérdés

Igény szerint szopizik a 13 napos kislányom, ha 3 óra alatt többször kérte mindig ugyanazt adtam, és 3 óránként cseréltem a cicimet. Most viszont regnso óta nem elég neki, hiába volt rajta nem jött semmi. Mivel pici súllyal született ezért mérem. És sírt is igy onnan gondolom hogy nem elég. Mit tegyek olyankor???

Mit tegyek hogy elég tejem legyen??


2017. aug. 23. 09:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
Ha elfogy a tej akkor tápszert használj, én is azon nőttem fel még sincs bajom belőle
2017. aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%

Na, az ilyen ostoba, sötét válaszolok miatt mint az első, van ennyi tápszeres gyerek Magyarországon.


Kérdező, hívj fel egy szoptatási tanácsadót most, az LLL. oldalán találsz telefonszámokat, messenger & skype címeket, ők tudnak segíteni. Lényeg, hogy ne nyúlj a tápszerhez.

2017. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%

ha kell, akkor cicizzen egész nap... hidd el, ez csak átmeneti időszak. szüksége van a közelségedre, azért sír.

a pocakban mindig ott voltál neki, most pedig hirtelen egyedül lett bizonyos értelemben.

Esetleg próbáld meg hordozni. :)


van facebookon egy nagyon jó csoport: szoptatási tanácsadás kérdések és válaszok azt hiszem a neve. a ott direkt szoptatási tanácsadók válaszolnak (meg persze anyák is). :)

2017. aug. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%

3 hónapos korban van egy növekedési ugrás,én is majdnem beleestem abba a hibába,hogy tápszert akartam adni.

Annyit tedd mellre, amennyit csak akarja,ha kell 0-24,próbáld meg hogy gyakrabban váltassz mellett,ha kell egy szopi alatt többször is,a tej ugyanis szoptatás közben termelődik,minnél több inger éri a melled, annál több tejed lesz. A növekedési ugrás normális,pár nap és túl lesztek rajta,amint a baba beállítja magának az igényelt tejmennyiséget.

2017. aug. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként Szoptatási tanácsadás-kérdezz felelek a csoport neve,csak ajánlani tudom,sok mindent megértettem a csajoknak köszönhetően.
2017. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%

Először is nyugodj le.

Lehet, hogy nála most van növekedési ugrás, ami általában 3 hetes korban szokott lenni.

Nyugodtan tedd mellre továbbra is, ahányszor csak kéri. Pár nap alatt megnövekszik a tej mennyisége.

Nyugodtan teheted ilyenkor egyik mellről a másikra. A tej nem fogy el, menet közben folyamatosan termelődik. Lehet, hogy ilyenkor már nem mérhető mennyiséget evett, de az nagyon zsíros, cukros, szinte olyan sűrű, mint a tejszín. Sok kicsi pedig sokra megy. Mint amikor mi szotyizunk. :) Igazából nem laksz jól, de lehet tőle hízni. :)


A gyakori méréssel csak idegesíted magad. Heti egyszer, de legsűrűbben naponta bőven elég. Amíg van naponta 4 pisis pelus, addig eleget szopik. Ez a nyűgösködés meg hozzátartozik a növekedési ugráshoz. :)


Amikor látszólag nem evett semmit, akkor is ingerli a melleket, ezzel serkentve a tejtermelést.


Tudom, hogy ez milyen nehéz, de hinned kell abban, hogy minden rendben, ha mindig mellre teszed (akár többször jobbra-ballra), minden OK. Kb. 6 hét, mire beáll a kereslet-kínálat. Egyszer csak azt veszed észre, hogy már két órája alszik/nézeget, és nem volt éhes. :)


Esetleg próbálj ki pár házi praktikát: maci kávé, szoptatós tea, őszilé (minél rostosabb), Karamalz, szaporító fejés, stb.

De ami a legjobb, az egy kis délutáni szundi, összebújva a babával. Az ő közelsége és a gyakori szoptatás a legjobb tejserkentő.


Az én kis majmom is előadta az első hetekben, hogy éhen fog halni. Teljesen kész voltam, hogy nincs elég tejem. Közben meg heti 220-240 grammot hízott. :)

Most 6 hónapos, még teljesen anyatejes, eszébe sincs kóstolgatni. :) 7,5 kiló, 66 centi. :) A kis éhező. :)

2017. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%
Jaah, és ha egyszeruen hiaba tartja cicin mert nem jön semmi??? Akkor mégis mit tud csinalni a csodálatos szoptatási tanácsadó? Elárulom, semmit... Én kihivtam, eljött, jó kis pénzért elmondta ugyanazt amit a lll oldalan olvastam is, tartsam cicin stb.. igen ám, de már cicizni sem akart, mert hiába szivta nem jött egy csepp sem, ő meg nagyon éhes volt... Es mikor odaadtam neki az ördögtől való tápszert egyből megnyugodott, mosolygott, nyugodtan elaludt. Én elismerem, hogy harcolni kell a tejert, probalkozni, de ne hagyjuk már éhezni a babát a fanatikus szoptatásmániás nézeteink miatt.
2017. aug. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%
Elozo, attol mert te nem voltal kitarto, nem kell ezt reklamozni , ez nem segitseg!
2017. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
59%
Aruld el, mit kellett volna tennem...
2017. aug. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%
Az én fiam is gyakran evett, amikor pici volt. Egy kicsit legyél kitartó, még ne adj neki tápszert! Be fog állni a szükséges mennyiségre. Akkor is, ha úgy érzéd, h üres a melled.
2017. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!