Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elviselhetetlen mellbimbó...

Elviselhetetlen mellbimbó fájdalom. Mitől lehet, mivel enyhíthetném?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám. A szoptatás elején is volt már ilyen, csillagokat láttam akkor is mellre tételkor. Akkor végül pár nap szenvedés után magától elmúlt. Most újra előjött, de valami elviselhetetlenül fáj. :( Ráadásul a babám szó szerint ráharap a mellemre, van, hogy elsírom magam a fájdalomtól. Ha már szopizik, nem fáj. Viszont szopi után nem sokkal szinte sajogni kezd a mellbimbóm, főleg az egyik, a másik nem ilyen vészes. Na, mikor kimegyek a hűvösre vagy hasonló...hát az valami borzalom. Vettem már krémet, próbáltam, hogy a tejcsit odakenem szopi után... Próbáltam, hogy azt a mellett inkább mellszívózom picit, hogy addig is "pihenjen", de most már napok óta szenvedek nagyon. :(
2017. aug. 24. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

dettó :) nem mondom hogy örülök hogy neked is fáj de örülök hogy nem vagyok egyedül :)

nem volt/van a babádnak szájpenésze? nekem azóta fáj így a mellem, előtte se volt kellemes a dolog, de most valami borzalom. azért kérdem a szájpenészt, mert az átmehet a melledre, és begyullad, fáj a bimbó...stb.

2017. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, hogy lenne neki! Mindenképp átnézem ma a száját. Mintha olyat is olvastam volna, hogy gombától is fájhat a mell/mellbimbó. De annak csak lenne valami jele gondolom, egyéb bajom nincsen. A rossz mellretétel is kizárva, direkt figyelek, hogy adom a szájába. De borzasztó ez a fájdalom, már rosszul vagyok mikor tudom, hogy szoptatás jön. :'(
2017. aug. 24. 16:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hónapig fájt a szoptatás. Tudom milyen rossz. Nem fehéredik ki a mellbimbód szopi után? Mert az érgörcs lehet és az is hasonló fájdalmat okoz mint amit leírtál. Ürül rendesen a melledből a tej? Met ha nem lehet bleb vagy tejkő. Nem sebes a mellbimbód? Mindig ugyanabban a testhelyzetben szoptatsz? Amit esetleg tudok javasolni, ha semmi más gond nincs, hogy gyakran változtass a szoptatási poziciókon. Lehet oldalt fekve, nyugágy pozicióban, mikor a picit a hasadra teszed, bölcsőtartásban és hónaljtartásban, így nem mindig ugyanott éri a mellett a legintenzívebb nyomás, szívás. A pici nyelve mikor szopizik körülöleli a melled, túlnyúlik az ő alsó ínyén? Ha nem akkor nincs lenőve a pici nyelve? Én még azt olvastam, hogy a szoptatás megkezdése után jelentkező fájdalom, amelyik az elején tart, az kezdeti és elmúlik miután a mell megszokta az erős igénybevételt.

Ajánlok egy nagyon jó facebook csoportot. Itt a szoptatási kérdésekre szakosodott emberek (csecsemős nővér, ibclc tanácsadók, dúlák, stb.) válaszolnak és édesanyák. Valószínüleg tudnak segíteni: Szoptatási tanácsadás-kérdezz felelek a csoport neve. Kitartás, jobb lesz!

2017. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt hónapokig...de elmúlik! Meg kell szoknia a mellnek az igénybevételt. A mell napoztatása,levegőztetése sokat segít,meg a lanolin.

Muszáj szoptatnod belőle,mert begyullad a melled...

Én jártam úgy,férjem nyújtotta a babát, a pici meg szinte ráharapott a cicire...majdnem sírtam én is...azóta is emlegetjük. 17 hós,még szoptatok. Már nem fáj sehol :)

2017. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érgörcs lesz valószínűleg, ahogy már írták előttem. Nézesd meg a mellretételt Ibclc tanácsadóval, mert valószínűleg mégsem jó. Addig is tartsd melegen a melleidet, és hordj melltartót folyamatosan, ahogy kikerül a gyerek szájából, azonnal húzd rá vissza, hogy ne fázzon, ne lógjon, így kevesebb lesz a görcs, a megoldás meg a helyes pozíció lesz, a baba testét erősen magadhoz szorítva.
2017. aug. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!