Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem sikerül a szoptatás....

Nem sikerül a szoptatás. Mellgyulladás gyanú, lapos mellbimbó és egyéb nehézségek. Bárkinek van javaslata? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Első babás anyuka vagyok, a héten jöttünk haza a kórházból. Már a szülés után kiderült: egyedül nem tudom táplálni a fiam. A mellbimbóm lapos, a tejem nem indult még be - tápszer kiegészítéssel mehetek haza.

Azóta: a tej elindult de a csatornákat nem tudom megnyitni, ergo van egy jókora mellduzzadásom, piros, de még nem vagyok lázas. Épp ezért a fiam bekapni se tudja a mellem (a kórházban megtanulta, ott tudta) nem tudom üríteni, se kézi mellszívóval fejni mert csak halvány cseppekben érkezik sok perc után. Vettünk bimbóvédőt, de hiába a vákum, nem nyer ki azzal se tejet a fiam.

Lehet csak a technikám rossz vagy valamit másképp csinálok. Valaki volt hasonló helyzetben? Tudna tanácsot adni valaki?



2016. dec. 28. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szegeny, eleg sok minden osszejott. De ne add fel! Latatlanban nehez tanacsot adni, viszont nagyon jo szoptatasi tanacsadok vannak, akik hazhoz jonnek es segitenek neked!! Javaslom hivj fel egy ilyen valakit! Bbaratnomnek pl. segitett.
2016. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia, védőnőt hívd fel holnap reggel és kérd meg, hogy vagy hozzon szoptatási tanácsadót, vagy gondoskodjon róla, hogy hol tudnál hozzá jutni. Nekem ugyanígy volt, nagyon sokat szenvedtem, a babám is éhes volt, kínszenvedés volt az első pár hét, utána meg úgy beindult a tej, hogy tele volt a fagyasztó is anyatejjel, annyi jött. Nem szabad feladni, ez a legjobb babádnak, lehet, neki is segíteni kell kissé, hogy tudjon jól szopizni, de mindenképp kérj segítséget és menni fog. Kitartást és tényleg a legjobbakat kívánom Neked, én már túl vagyok ezen kétszer is és hálás vagyok, hogy másfél évig kapták a gyerekeim az anyatejet, mert ha rajtam múlt volna, tápszeresek lettek volna mind a ketten.
2016. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt a problémám, de nem adtam fel,így türelemmel sikerült ráérezni és belejöttem. Szerezz be bimbókiemelőt és próbáld ki mindenféle pozícióban a szoptatást. Nekem kezdetben csak fekve ment, amikor belejön a baba, lehet más helyzeteket próbálni. Eleinte fájt, de kb 1-2 hét után már semmi fájdalmat nem éreztem, így kenni sem kellett.

Kitartást!

2016. dec. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is elég lapos a mellbimbóm, a kislányom nem is tudta bekapni. Kézi mellszívóval mindig megszivattam kicsit, attól "hegyesebb" lett, így könnyebben sikerült neki. Ehhez egy egyszerű, hagyományos, gyógyszertári mellszívót használtam.

2016. dec. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát le a kalappal előttetek! Én biztos, hogy nem kínlódnék ennyit a szoptatásért. Bár nekem könnyű, mert van tejem, igaz az én mellbimbóm is lapos és tök puha, de simán beletolom a lányom szájába. Néha nem akarja vagy nem tudja bekapni, de aztán mindig összejön.

Az lll.hu oldalán mintha láttam volna szoptatási tanácsadó listát.

2016. dec. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Masszirozod?

Nem játék ez, talyogos gyulladást lehet kapni, ha már piros, akkor azonnal el kell kezdeni a tejcsatornak masszirozasat, mert ott pang a tej.

Mellbimbó felé kell húzni, tolni a csomót, akkor jó, ha fáj, minden csomót egyenként.

Vedononek szólj azonnal, menjen ki segíteni,mutassa meg.

2016. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szoptatási tanácsadó, de ha nem megy ne kínozd magad, sok gyerek nő fel tápszeren, szemmel láthatóan semmi bajuk, Magyarországon valamiért nagyon rányomják az anyákra, hogy akkor is szoptassanak ha szenvednek közben, szerintem ez hülyeség, nyugaton senki nem csinálja ezt, etetik őket tápszerrel és jól vannak a bébik.
2016. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első körben bérelj egy elektromos mellszívót! Az én kisfiam sem tudta bekapni a mellbimbómat, így két hétig pohárból kapta a lefejt tejet. Utána is csak egy pozícióban, fekve tudott szopni, de végül kizárólag anyatejes volt fél éves koráig és majdnem egy éves koráig szopott.
2016. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is sok gondom volt az elsővel. Lll.hu oldalt nézd át. Szoptatás előtt meleg vízzel (zuhany ha tudod) mosd meg a melledet, úgy könnyebben megindul. Nekem az egyik mellbimbóm elsimuló, azt kézzel ki tudtam emelni és be tudta kapni. Szoptatási tanácsadó azt mondta, nem fogok tudni védő nélkül szoptatni, de sikerült, már a 2. babát! De lehet mellszívóval fogod tudni kiemelni. Az elején fájni fog, minden szoptatás után lanolinnal kentem. Ha sok atej benne, fejd le előbb kicsit, hogy a baba be tudja kapni. És szopi után is fejd le az első pár hétben mindenképp. Az lll.hu oldalon nézd meg hogyan kell tartani a babát. Sok sikert!
2016. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
melegítő párna is nagyon jó a duzzadt cicire, szerintem hamarabb és könnyebben felpuhítja mint a zuhany
2016. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!