Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császáros anyukáktól kérdeznék...

Császáros anyukáktól kérdeznék! Mennyi ideig tudtál szoptatni?

Figyelt kérdés
A második babámat várom, viszont egészségügyi okokból adódóan nagyon valószínű, hogy csak a császáros szülés jöhet szóba. Első babámat természetes úton szültem. Tapasztalatokra volnék kíváncsi, hogy kinél hogyan alakult a szoptatás. Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. aug. 25. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semeddig :(
2017. aug. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Második nap elõtejem volt, harmadik nap már rendes. 5hós a babám, még szoptatom, van tej elég. De ismerek olyan császárost, aki 10hónap után hagyta abba fokozatosan (szándékosan, a miért lényegtelen). Szóval lehet tejed, ne aggódj! :)
2017. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Harmadik (császáros) kisfiamat 2 év 8 hónap után választottam el.


Három dolognak tulajdonítom a sikert:

1. a kórházban mondták a csecsemős nővérek, hogy ez a gyerek nagy szopis lesz! - és valóban... magyarul a baba is kell hozzá, hogy akarjon szopizni

2. szintén a kórházban azt mondta a szoptatási tanácsadó, mikor még nem csöpögött semmi, hogy "ezek a mellek tele vannak tejjel... pont az ilyen mellek nagyon jók szoptatáshoz" ... s rögtön elkezdtem ömleni... magyarul: lelki gátak leszakadtak rólam.

3. Foglalkoztam a témával, mellettem ott ült egy órát a tanácsadó, és magyarázott, én meg figyeltem és próbálkoztam, s a szavait későbbre is elraktároztam, amikor már nagysága és ereje miatt máshogy szopott a baba.

2017. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapig,tejtesó is volt 3 hónapig.Lefejt tejet kapott,e.ü okból,de a lényeg ugyanaz.

A 3.napon indult be a tej.

2017. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Már a (sürgősségi)császár előtt bőven volt előtejem és 15 hónapos koráig szoptattam a fiam, csak azért hagytam abba, hogy legyen pár hónap pihim a második gyerekünk megszületése előtt. Most fogok a napokban szülni, 1.5 év lesz a két gyerek között a korkülönbség. És azóta is van tejem, nem apadt el teljesen és be se gyulladt egyszer se a mellem.
2017. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kicsit nehezen indult nalam, de 8 honaposan hagyta abba a szopizast a kisfiam amikor mar kivaltottunk etkezest, es igy nem tudtam fenntartani rendes mennyiseget. O meg jobbna erdeklodott az uj izek irant.
2017. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

6 hónapig szoptattam, csak azért kellett abba hagynom, mert olyan gyógyszert kellett szednem, ami miatt egy időre fel kellett függeszteni a szopit. Két hétig tápszert kapott, utána már sajnos nem kellett neki a cici. De tejem még akkor is volt bőven.

Császár után 3. nap lövellt be a tejem, semmi gond nem volt.

Nővérem kétszeresen császáros, egyik gyerekét 1,5 évig, másikat 7 hónapig szoptatta. Mindkétszer a gyerekek választották el magukat, nem a tej apadt el.

2017. aug. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
3 évig.
2017. aug. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Semeddig, de ez nem a császár miatt volt (mostmár tudom is az okát).
2017. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Három gyermekem született császárral, mindegyiküket tudtam szoptatni (a legnagyobbat 2 éves koráig, a középsőt 2 és fél évig, a kicsi most 9 hónapos, bőven van még tejem), nem okozott problémát a műtét. A tejelválasztás ugyanúgy beindul, mint rendes szülés után, nem a szülés módjától függ, hogy valaki tud vagy nem tud szoptatni.
2017. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!