Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császáros anyukák! A műtét...

Császáros anyukák! A műtét után hogyan szoptattatok, ha nem emelhettétek a fejeteket?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz császármetszésem, és azon aggódom, hogy hogyan fogom szoptatni a babámat, ha nem emelhetem meg a fejemet az elején? Hogyan fogom látni, hogy mi történik a mellemnél? Előtejem nincs, így szeretném látni, hogy tényleg jut-e majd tejhez a baba, illetve a mellbimbóm is befelé forduló, szóval több okból kifolyólag is látni kéne mi történik ott..
2016. márc. 13. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem volt ilyen megkötés, hogy nem emelhetem fel a fejemet. ..
2016. márc. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hétfőn volt a császármetszésem. Nálunk 6 órán keresztül nem szabad felkelni, de a fejed mozdíthatod azért, balra, jobbra. Én szedtem egy gyógyszert is, ami miatt ugye fel kellett emelni a fejemet. Azt mondták, kis időre lehet. De a 6 óra után már bármit csinálhattam egyébként is, fel is kellett kelni.


Bár, velem ott voltak a nővérek és sokat segítettek, és a férjem is ott volt velünk, aki szintén.


Amit még hozzátennék, hogy rám volt kötve egy ekg, egy vérnyomásmérő, az infúzió (oxitocin, fájdalomcsillapító, antibiotikum), a hasamból egy cső lógott, és a katéter is ugye bennem volt, de rám tették a babát és ment a dolog.:)

2016. márc. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
elvileg az első 6-8 órában, míg nem állsz fel, nem is emelheted a fejed valóban. Engem itattak szívószállal, a babát a mellemre helyezték, beletették a mellem a szájába, csak fognom kellett utána míg vissza nem jöttek érte. A befelé fordulóra szerezz bimbó kiemelőt, az egy pillanat alatt megoldja, császáros barátnőm is azzal szoptatott, sikerrel. Csak majd szólj róla a csecsemősöknek mikor először behozzák a babát, legyen kikészítve, hogy segíthessenek
2016. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sehogy nem szoptattam az első hat órában, mivel nem segítettek mellre tenni a babát. Mozogni nem tudtam, hátul kötős hálóinget adtak rám a műtéthez, a karomon vérnyomásmérő, infúzió. Egy órát nálam volt az őrzőben, türelmesen tátogott szegényke, nekem folyt az előtejem, kértem segítséget, de az volt a válasz, hogy még ott van a vérnyomásmérő, így macerás. Aztán otthagytak minket.
2016. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Én császármetszés után 1 napig feküdtem az őrzőben és végig aludtam, alig voltam ébren, eleve nem szoptattam.

Következő nap lekerültem a kórterembe, még mindig nem szoptattam, ugyanis nem volt tejem. Aztán harmadnapra jött meg a tejem és akkor reggel mentem szoptatni és amúgy ülve szoptattam.

Addig a kisfiamat megetették a csecsemősök.

Szóval nem is értem, hogy miért kéne szülést követően azonnal szoptatni? Pláne, akinek nincs is mit, mivel nem indult még meg a teje?

2016. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem császár utan 4 órával felállítottak, de amugy segítettek mellre tenni a babat azonnal, 3. Napon jott a szopis tanácsadó de addigra egy csecsemos megmutatta hogy kell illetve kaptam bimbó kiemelot mivel nekem is bele fordult... Kb a 4. Napon indult be a tejem, es 2 -3 het alatt lett eleg neki...
2016. márc. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!