Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császáros anyukák! Tudtok/tudt...

Császáros anyukák! Tudtok/tudtatok szoptatni?

Figyelt kérdés
Kisfiamat két évig szoptattam, őt simán szültem, de most úgy néz ki császár lesz. Lehet ugyanúgy szoptatni császár után is?
2014. szept. 25. 11:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
En csazsarral szultem - majdnem 3 volt a nagylany, amikor befejeztuk a szoptatast.
2014. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen! Mindkét lányomat császárral szültem és szoptattam. Az elsőt 11 hónapig, a 2. babámat meg 10 hónapig. :)

DE: nehezen indult be, mindkét esetben a 3. napon volt csak előtej és utána indult be. Az első babámnál végigstresszeltem és emiatt sokat kellett küzdenem a megfelelő mennyiségért. A másodiknál már volt elég.

:)

2014. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
én császárral szültem, a 4. napon belázasodtam ezért minimálisra apadt a tejem. ennek ellenére nem hogy szoptatni, még kis munka árán, de visszahozni is sikerült. ma 120-140 ml-eket eszik 2 hónaposom :)
2014. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Esteleg tippeket adhatnátok hogy mit hogyan csináljak? (gyakori mellretétel, tea, ébresztgetés (úgy hallottam aluszékonyabbak a császárosok). Mindent meg szeretnék tenni, hogy legyen tejem. Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 25. 11:47
 5/17 anonim ***** válasza:
Sok a tévhit, barátnőm 3 babáját szülte császárral,mindegyiket kizárólag szoptatta. Azt szokták mondani,hogy később indul be a tejtermelődés a császárosoknál, nekem 5ik napon lövellt be a tejem! A tea és egyéb tejserkentő szerek és módszerek ugyanugy jók mint egy sima szülés után.
2014. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Jah és nem aluszékonyabbak a császáros babák, a sárga babák aluszékonyabbak, őket tényleg kelteni kell,hogy egyen,mert úgy ürül a bilirubin. Az én babám kis súllyal született, besárgult,de ennek ellenére nagyon jól evett,meg is jegyezték a csecsemősök,hogy a sárgaság ellenére, nagyon jól eszik.
2014. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez alkati dolog. Ha az előző gyereknél tudtál szoptatni akkor most is fogsz tudni. A különbség mindösszesen csak annyi a sima szüléshez képest, hogy később lövell be a tej (lehet akár 3-4, de nem ritka a 7! nap sem).
2014. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én mindhárom gyermekem császárral szültem, mindegyiket tudtam szoptatni. Előtejem már a 2. naptól volt, én fejéssel, gyakori mellretétellel segítettem ezt.
2014. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

nekem rengeteg előtejem volt. mikor megszültem csak másnap szoptathattam, mert altattak is. mire letelt a 4 nap már volt lefejt tejem is a szopizás mellett. aztán 2 hónap múlva egyik napról a másikra eltünt. onnantól nem tudtam szoptatni. ittam teát, ettem amit kellett.

sajnos nekünk nem sikerült:(

a krumplifőzelékre esküsznek az idősebbek:)

2014. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem, szobatársam természetesen. Én egy nappal korábban szoptattam, mint ő, neki már elapadt a teje, én azóta is szoptatom a lányomat. Nem ettől függ. Alkati dolog is, meg a babán is múlik. Mennyire ügyes, mennyire szopik ügyesen. Nem aluszékonyabbak.
2014. szept. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!