Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti folytatnátok így a szoptatást?

Anide113 kérdése:

Ti folytatnátok így a szoptatást?

Figyelt kérdés

7 és fél hónapos a lányom és már alig van tejem. (A kezdetektől nagyobb részt tápszeres volt sajnos) Kb 40 ml anyatejet eszik meg egy nap, amiben mellszívásos tej is van... az esti szoptatást el kellett hagynom, mert nem volt hajlandó egy percig sem szopizni, napközben meg kb 3 percig van rajta. Utána kifeszíti magát és nem bírom visszatenni, jópárszor elkezd sírni is.

A hozzátáplálás során megeszik simán bébiételes üvegnek megfelelő mennyiséget és egyáltalán nem válogatós.

Néha úgy érzem "kínzom" Őt a szoptatással, de nem tudom mit csináljak, mert minden csepp számít. Ilyen mennyiség is adhat Neki még védelmet vagy feleslegesen küszködünk?


2017. aug. 28. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Még csak terhes vagyok, de azt hiszem, én abbahagynám. Illetve kérdezném előtte a védőnőt, mert tapasztalatom nincs.
2017. aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
bár nekem több tejem van, de nekem is kell sajnos pótolni, és a 4,5 hónapos kisfiam pont a napokban lett cumizavaros, ő is üvölt a cicin, pedig azért alkalmanként lenne neki egy deci kb. Mivel én is látom, hogy kínzás neki a cicire erőszakolás, így én fejem neki, és megkapja üvegből. Te nem próbáltad fejni esetleg?
2017. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Nyugodtan elhagyhatod, már nincs szüksége rá.
2017. aug. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Inkább fejd aztan add cumisüvegből.
2017. aug. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem fejd le azt a 40 ml-t, és add oda neki. Egy 7 és fél hónaposnak még sokat jelent az anyatej. Felhasználhatod akkor is, amikor a kis ételét készíted, pl. higításra. (Én így fogom, mi még most fogjuk kezdeni a hozzátáplálást.)
2017. aug. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Én elhagynám. Fejni én addig fejtem, amíg legalább egy étkezést kitett az egész napos fejésem eredménye. Rosszul tud esni, hogy fejsz, fejsz de ahogy odaadod neki éhen marad tőle és lehet keverni a tápszert ugyanúgy..
2017. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem folytatnám.
2017. aug. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a választ!!!

A védőnővel mindenképpen meg fogom beszélni. Az a baj, hogy a fejés is elég macerás, mert 20 percet legalább fejnem kell esténként mire jobb esetben kijön a 15 ml. Viszont, ha továbbra is nyújt még Neki védelmet ez a kis mennyiség is, akkor még megpróbálkozok a csak fejéssel és, ha már az sem segít, akkor abbahagyom.

2017. aug. 29. 10:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Fölösleges a szenvedés. A javallat az, hogy hat hónapig, ha lehet, kapjon anyatejet. Te megtettél mindent, válaszd el nyugodtan. Semmi baja nem lesz :)
2017. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jól írtad, hogy 40ml/NAP, akkor én ennyiért már nem küzdenék. Még a 40ml/alkalomnál is erősen gondolkodnék, de azt lehet, hogy még adnám neki.

Első babámnál hasonló volt a felállás: az etetések 90%-a már a kezdetektől tápszerből állt és sehogy sem sikerült felszaporítanom a tejet. Aztán én kb. 6. hónapig húztam, akkor is csak 20-30 ml jött két mellből/szopi alkalom. Egyszerűen megterhelő volt, hogy: szopi, pótlás, hozzátáplálás és mindez ennyire kevés tej mellett. Végül is hasonló a sztori, egyszerűen úgy éreztem, hogy ez már "nem éri meg". Szerintem neked is át kell gondolnod, hogy mennyire teher ez nektek és lelki furdalásod ne legyen véletlenül se, így is szép, hogy eddig csináltátok!

2017. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!