Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudom, hogy van-e értelme...

Nem tudom, hogy van-e értelme tovább próbálkozni így a szoptatással?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam. A kórházban már tápszerpótlás kellett, mert a folyamatos szoptatás mellett is nagyon ment lefelé a súlya, és sárga is volt. Itthon folytattam a szoptatást, minden etetést azzal kezdünk és ezután tápszer. Mértem mindig, eleinte 30-40 gramm volt, majd egyre csökkent, aztán már csak napi 3x tudtam, majd végül már csak 1x, és a mérleg 10/20 grammot mutatott. Gondoltam, akkor nem kinlódok tovább, abbahagytam a szoptatást 1 hete. Nem is volt semmi tegnapig, amikor is elkezdett csepegni a tej, habár csak az egyik mellemből, a másikban amúgy is végig kevesebb volt, most semmi. Ez a mellem, amelyikből csepeg néha, nem feszül, egy picit fáj egy-két ponton. Most hogyan tovább, próbáljam tovább szoptatni? Vagy most már hagyjam? Ha hagyom, ennyitől begyulladhat? Mennyi ideig termelődne még? Mellszívóm nincs.
2017. aug. 29. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem érdemes szerintem, én nem szenvednék ezzel a helyedben. Az a lényeg hogy tápszerrel nő és egészséges a fiad.
2017. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Innen is lehet még visszaút, ha komolyan akarod. De ezzel mindenképp érdemes szakemberhez fordulni, aki személyre szabott tanácsot tud adni.

De ha szoptatni akarsz, akkor azt tényleg nagyon elszántan kell akarni, és nem lehet feladni! Először nagyon nehéz és fárasztó lesz.

Sajnos sokan azért adják fel a szoptatást, mert a tápszer kényelmesebbnek tűnik. :(

2017. aug. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Először is dobd ki a mérleget, tedd el a tápszert.

Utána hívj egy szoptatási tanácsadót, akár telefonon is tud segíteni.

Persze, csak akkor, ha szoptatni szeretnél!

2017. aug. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És természetesen van értelme, hiszen ez a gyermek táplálásának legjobb, legegyszerűbb módja.

(Mondom én, mint tápszeres gyermek anyja, bár.mostani tudásommnál lenne ilyen pici! Na de majd a teso ;) )

2017. aug. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A helyzet az, hogy nem nagyon számítok rá, hogy annyi tejem legyen ,amennyi elég. Inkább úgy gondolom, hogy ha kevés van, azt is érdemes odaadni. De milyen mennyiség az, amiért érdemes szoptatni, és mennyi az amikor már inkább hagyjam. Ez a napi 1x-2x 20 gramm,vagy max 30, amire számítok, ha ennyi lenne? És ha ennyivel abbahagyom, akkor begyulladhat tőle a mellem?
2017. aug. 30. 09:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, nem én pontoztalak le, szerintem semmi rosszat nem írtál. Nekem a te válaszod is egy vélemény, és hasznos. Nem tudom, miért kell valakit rögtön lepontozni, azért mert tápszert javasol.
2017. aug. 30. 09:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Miert is? Miert a legegyszerubb?

Az elso ket hetem: szoptatas, fejes, sterilizalas, nulla pihenes, siro gyerek, ismetles..

Most: reggel cumisuveg, cumi forrazas, vizforralas, utana cumisuvegmosas, por, mikro, osszerazom es kesz..

A szoptatas nagyobb macera volt. Nyugodtan tapszerezz. Ja es orditott. Non stop.. most nem. En a helyedben nem kezdenem ujra..

2017. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!