Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kérdésem a majdani szoptatás...

A kérdésem a majdani szoptatással kapcsolatos. Első babámnál sajnos szinte nulla volt a tejem. Lehet ez másként most hogy várjuk a kistesót? Van értelme már előre stimulálni a mellet mintha próbálnék fejni az utolsó két hónapban? Mi az ami segíthet?

Figyelt kérdés
2016. dec. 12. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Erről a stimulálásról semmit nem tudok, de van rá esély hogy most tudszz majd szoptatni.

Több ismerősöm is van aki az elsö babát nem tudta a másodikat pedig igen.

A barátnömnek az volt az elsö hogy hazaért és hívott egy tanácsadót, mer a kórgázban hiába jelezte h problémája van. ( elkönyvelték h az elsőnél nem volt teje akkor most sincs)

A 2. babáját így 1 éves koráig szoptatta.

2016. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de ez engem is érdekel, most akartam kiírni én is, hogy van e esély a máspdik szoptatására így. :)
2016. dec. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt a mellet fejni, stimulálni nem szabad, mert méhösszehúzódást okoz, ami beindíthatja a szülést.
2016. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne stimuláld, mert méhösszehúzódást, ennél fogva koraszülést okozhat!


Szülés utáni napokban lesz tejbelövellés, akkor sok minden kiderül. Nagyon sok múlik azon is, hogy alakul a szülés.

Bízni kell a legjobbakban, az már fél siker, ha ennyire akarod, hogy szoptatni tudd a babát. :)

2016. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járunk, én sem tudtam a kisfiam szoptatni és most várjuk a második babát. Hallottam egy olyan tapasztalatot ismerőstől, hogy az első gyermeke tápszeres volt a másodikat pedig sokáig tudta szoptatni, nem lehetetlen.

Fejni az előtejet nem szabad! Nagyon fontos a babának.

Én sokmindent rosszul csináltam, most komolyan fogom venni a sok folyadékivást, készülök a kórházi csomagba bimbóvédővel, Karamalz sörben is gondolkozom szülés utánra, sokan esküsznek rá a környezetemben. Meg imádkozok, hogy ne legyen komplikált szülésem és legyen velem a baba már minél előbb, ne másnap, mert így a kisfiammal túl sok idő eltelt a sikeres mellretétel és a szülés között.

2016. dec. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, sot tilos fejni terhesseg alatt. Egyreszt semmi ertelme, masreszt akar a szulest is beindithatja ido elott. Miutan megszuletett a baba lehetoleg keruljon mellre egybol. Es az elso napokban sokat legyen mellen, akkor is, ha meg nem indult be a tejtermeles. Mert az elotejet azt megkapja es ez a fontos. Teljesen normalis, ha az elso napokban a babak fogynak. Sok mulik a korhazon, ahol szulni fogsz. Hogy mennyire bababarat az intezmeny. Ha megtomik tapszerrel, amig nem veled van, az nem fogja elosegiteni a szoptatas sikeresseget.

Es ne stresszelj, ha a kisteso is tapszeres lesz, hat akkor sincs semmi. Megprobaltad, nem sikerult, ennyi.

De egyebkent batoritaskent mondom, hogy baratnomnek az elso tapszeres volt, a masodikat meg mar 10 honapja szoptatja. Hajra!

2016. dec. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha megszületik! Fejni, fejni, fejni!!!! Fehérje dus táplálkozás és sok folyadék! A babát minél többször cicire tenni! Kb Ennyi a titok.
2016. dec. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Előre semmit ne csinálj vele!!!


Az első babát 4 hónapig tudtam szoptatni úgy, hogy már a kórházban is kapott pótlást és nagyobb részt tápszert kapott. A második 6 hónapos koráig csak szopizott és mellette fejtem is kb 3 hónapig. 10 hónapos, még mindig van tejem! Ő igény szerinti szopis volt, a nagyobb hiába volt órákig mellen nem lakott jól tejjel :(

2016. dec. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jól kell kórházat választani, ahol nem tanácsolnak hülyeségeket. Engem pl. lecsesztek azért, mert egyik este nem aludtunk, hanem egész éjjel mellemen volt a babám. Azt mondta a csecsemős, hogy egy kisbaba éjjel alszik, nappal szopizik. Szerencsére marhára nem érdekelt, mit beszél, láttam én már kutyát egész éjjel szoptatni a kölykeit, plusz annyit előre olvastam a témában, hogy a létező legtermészetesebb dolognak tartottam, hogy a babának a mellemen a helye. Pedig először nagyon furcsa volt, a mellem is pici, a baba azon az éjjelen úgy tépte egész este, csodáltam honnan van ennyi ereje. Nos, reggelre megcsinálta magának a tejet, úsztam szó szerint a tejben. 2,5 éves és még most is szoptatom. De hozzáteszem, azóta kb. 20-szor elapadhattam volna, ha nem járok utána alaposan a szoptatás témakörnek. Igazából semmi baj nem lenne, ha nem állnának rendelkezésre olyan könnyedén pótlékok. Én pl. császáros voltam, a babát csak másnap reggel kaptam meg, tejem csak a 3. napra lett. Már a kezdet se volt ideális. De legalább rooming rendszer volt. És ha ekkor valaki megitatta volna akár teával, nem szopott volna egész éjjel és nem indult volna így be a tejem. Állítólag az elején cseresznyemag nagyságú a gyomruk. Ha teáztatással vagy bármilyen pótlással hirtelen kitágítják, a baba elégedetlen lesz az anyatej mennyiségével, plusz ami még nagyobb baj, nem fog kínlódni a szopizással, mert a cumisüvegből gyorsabban jön. Rengeteg ismerősöm van, aki cumizavar miatt nem tudta tovább szoptatni a gyerekét. Iszonyat sok apró dolgon elbukhat az egész. Pl. a sima cumi is veszélyes, ami megnyugtatásra van, de tök felesleges, ha a baba az anyja mellén lehet amikor csak testi és lelki szüksége kívánja, szóval ha azt cumizza, nem fog mindig jelezni, ha szopizni akar, ez is egyenes út az idő előtti apadáshoz. Egy ismerősömnek nem indult be rögtön a tej, jól megijesztették, nekiállt fejni, teljes erőből tépte a saját mellét, ennek során összetörte a tejutakat és valóban nem tudott többé szoptatni. Őt is feleslegesen ijesztették meg. Biztos valami nagyon okos csecsemős ráijesztett, mert a 2. napon még nem dőlt belőle a tej. Pedig a babák több napi tartalékkal jönnek az anyaméhből és semmit sem árt nekik, ha néhány napig csak előtej van és nem dől azonnal a tej. Sokat lehetne még erről írni.
2016. dec. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
A mell a baba szopizására kezdi termelni a tejet. Ha a baba mellen van és szopizik, lesz tej. Akkor nem lesz tej, ha a baba nem lehet mellen vagy nem szopizik a fentebb említett okokból. (utolsó voltam)
2016. dec. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!