Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy is van ez az első szoptat...

Hogy is van ez az első szoptatással?

Figyelt kérdés

Miután a baba megszületett, elkezdi keresni az anyamellet, el is kezd cicizni. Viszont azt hallottam, hogy a tejbelövellés a szülés utáni 3-5 napon következik csak be. Akkor addig mit eszik a baba?

35 hetes kismama


2016. dec. 19. 22:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve tejleadó reflex már akkor is lehetséges, mikor még nem durrantak be 1a mellek, csak pár csepp előtej jön?
2016. dec. 19. 22:59
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 1-2 csepp colostrum azaz elotej.

Ez suru, sarga szinu, es eleg a par csepp, mert azujszulott babanak cseresznye nagysagu a gyomra.

2016. dec. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És nagyon magas a tápanyag tartalma is az egy cseppnek.
2016. dec. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahigy írták előttem.

Még annyi hogy nekem már az első éjszaka szó szerint folyt a tejem....pedig császáros voltam és mindenki azt mondta h " anyuka maximum otthon lesz csak teje"

2016. dec. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegyik gyereknél a harmadik nap indult be a tejem és élnek, pedig csak szoptattam, cumisüveget nem láttak.
2016. dec. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én császáros voltam, 3 napot voltam bent a kórházban, de ez idő alatt a kislányomnak már volt anyatejes kakija.

Már a második napon belövellt a tejem és simán tudtam szoptatni.

Gondolom ez is közrejátszott abban, hogy nagyon hamar hazaengedtek.

Az első gyermekemnél viszont sehogy sem ment a szoptatás, nem tudta bekapni a mellbimbómat. Hogy mégis anyatejet kapjon, fejnem kellett a kórházban és már az első napokban is tudtam fejni minimális mennyiségeket, 10-20 milliket, pedig még nem lövellt be a tejem. Sok-sok szenvedés árán végül sikerült szoptatnom.

Annyi tej és előtej termelődik az első napokban,amennyi a babának kell.

2016. dec. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a második napon kezdett el belövellni a tejem, összesen 3 napot voltunk kórházban.

Míg nem volt tejem addig cukrosvizet adtak nekünk, azt itatták a babákkal, akinek pedig nem indult be a teje kapott kiegészítésként tápszert.

2016. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Két kisfiam van, az elsőt majdnem 2 éves koráig szoptattam, a második most 2 hónapos.

Ők a születés utáni 24 órában nem is igazán voltak éhesek. ilyenkor még van tartalékuk. A második ivott a magzatvízből és egy napig még azzal volt tele a pocak. Második éjjel aztán éhes lett, végigdrámáztuk az éjszakát, fél óránként szopizott, másnap reggel már volt tejem és onnan minden rendben van. Nyugi, menni fog, de légy kitartó az elején, megéri.. Ja és kérd meg a kórházban a csecsemős nővéreket, mutassák meg a helyes szoptatást. Nagyon sok fájdalomtól kímélheted meg magad, ha jól kezded el! Hidd el, tudom... ;-) sok szerencsét!

2016. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, sokat segítettetek. Tudom nem igazán lehet, de azért valamennyire próbálok készülni a szoptatásra. Remélem minden rendben lesz.
2016. dec. 22. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!