Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak én érzek így? Nem szerete...

Csak én érzek így? Nem szeretek szoptatni.

Figyelt kérdés

Biztos elítéltek páran, de mostanra eljutottam odáig, hogy ki merem mondani. A legtöbb helyen, ahol a szoptatásról olvasok, az jön le, hogy milyen csodálatos érzés szoptatni. Valahogy nekem ezt a csodát nem sikerült megélnem. Küzdünk a tejért, kevés van. Amit tudtam/tudok megteszek, de a 2 éves "nagyobb" mellett behatároltak a lehetőségek (pl. nem tudok naphosszat fejni, pihenni meg egyáltalán nem, maradnak a teák.)

Ha jön tej, akkor komótosan elnyammog a cicin, ha nincs benne, akkor rángatja. Ha meg álmos, akkor csak cuminak használná (na, ettől néha falra tudnék menni, mert az érzékeny mellbimbóknak csak ez hiányzik...)

Haragszom magamra, hogy így érzek. Persze tudom, hogy az anyatej a legfontosabb a babámnak, de lassan ott tartok, hogy egyszerűbb a cumisüveget odaadni neki a tápszerrel.



Érzett/érez esetleg más is így, vagy csak én vagyok ezzel így? (Ja, és nem azért van így, mert félteném a melleimet.)


Légyszíves, ne tejszaporító praktikákat írjatok, utánaolvastam sok mindent, a szoptatással kapcsolatos honlapokat is ismerem.


(Még annyi, hogy igazából örülnöm kellene, mert most több a tejem, mint az első gyerekemnél, mert akkor még ennyi sem volt.)


2010. máj. 26. 09:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a fiam most 2 hónapos.
2010. máj. 26. 09:36
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
bimbóvédőt próbáltad már?
2010. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Nekem mindkét babánál volt, van tej, de nem szeretek szoptatni. A nagyobbat 11 hónaposan választottam el, amikor egész éjjel cumizott rajtam (előtte pedig megevett egy pár virslit). Most is szoptatok (7 hós), de nem szeretem! Nem érzem azt a csodálatos egymásratalálást, amiről sokan írnak... szerintem lehet meghitt az is, hogy csak ül az öledben és simogatod, esetleg cumisüvegből eteted!
2010. máj. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Én megértelek! Ha más helyzetben lennél, pl. lenne valaki melletted (nagymama) aki vigyázna a nagyobbra és elvégezné a házkörüli teendők nagy részét, biztos máshogy éreznél! lenne több türelmed a szoptatáshoz és tudnád örömödet lelni benne!

Nekem megadatott, hogy van segítségem de még így sem könnyű a 3 éves fiam mellett, sokszor nekem is elmegy a kedvem.

Azért ne add fel, ha kitartasz belejön a pici a szopiba és gyorsabban, hatékonyabban tud majd szopizni! Türelem!

Erőt és kitartást kivánok hozzá!

2010. máj. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

szia

javulni fog a helyzet. Nekem egy 23 hónaposom és egy 4 hónaposom van.

lehet, hogy megköveznek, de én követtem anyukám tanácsát és bevállt.

Ha nem szopik, hanem csak cicizik/játszik/alszik a mellemmel, akkor lerakom és rakok cumit a szájába. Kb. 1 hét alatt teljesen leszokott a cicin való egyéb elfoglaltságairól. Ahogy megállt a szopizással kivettem a szájából. Ha újra kérte odaadtam, de ha nem szívta, akkor jött a cumi.

Nekem is az volt a bajom, hogy már sebes volt a mellem. Ráadásul fogzott már 2 hónaposan és rágókának használta :-(

Sokan furán néznek, de bevált. A nagylányom is csak anyatejes volt 6 hónapos koráig, de sohasem cicizett csak azért mert van. Én nem vagyok a komfortszopizás híve.

Ez nem jelenti, hogy elhanyagolom a lányaimat, vagy tápszerezem őket. A nagy úgy nőtt fel, hogy a cumisüveget nem is ismerte :-D

Nem vagy rossz anya, csak a csapból is az folyik, hogy ha sír, adj cicit!, Igény szerint szoptass! de szerintem ez nem jelenti, azt, hogy mindig cicivel kell a szájában lennie. Szerencsére a védőnőm is egyetért.

A legegyszerűbb, hogy megtudd, hogy kell e neki szopizni, hogy megsimogatod a buksiját, és ha be van esve a kutacsa, akkor vagy éhes vagy szomjas. Amúgy meg elég neki a cumi is. Én nem tartom a három órát, igény szerint szopik, de a fején a kutacsot mindig megnézem előtte :-D

2010. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj magadra!!!! Természeten van ilyen is. Minden ember más. Őszinte leszek én amikor terhes voltam, el nem tudtam volna képzelni, teljesen testidegennek éreztem a szoptatást, de természetesen ennek nem adtam hangot, mert ugye mit mondanának az emberek. Aztán a szülés után beödémásodott a mellem, a bimbóm kisebesedett, fájt, állandóan fejni kellett, begyulladt. Azt mondtam milyen jó, akiknek nincs ilyen bajuk, mert tápszert kap a baba. Aztán megszoktam és mára elvagyok vele. Biztos nem én leszek az, aki 3éves koráig fog szopiztatni. Természetesen ettől a gyerekemet ugyan úgy szeretem, és azt akarom, hogy neki a legjobb legyen!!

Ne lelkizz ezen szerintem. A kötődés nem ez miatt alakul ki. A tápszeres babák is felnőnek egészségesen. Reggeli és esti szopit azért tartsd meg szerintem.


Na ezért tuti lepontoztok.

2010. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Én nagyon szerettem szoptatni, pedig nem ment simán. Nálunk pont az volt a baj, hogy túl sok volt a tej és állandóan begyulladt, de így is nagyon szuper volt.

Viszont teljesen megértelek, ha macerás az egész az elveszi az ember kedvét. A másik, hogy tényleg van ilyen, már többször is láttam már, hogy valamiért nem jó érzés anyukának szoptatni,szédul vagy hányingere van tőle, de olyat is meséltek, hogy egyszerűen rosszul érzik magukat és kész. Természetesen nem ilyen mellféltéses dolog állt a háttérben, tényleg nagyon akartak szoptatni. Nem tudom ennek mi lehet a hátterében, talán a hormonok?


Én azért bíztatlak, hogy a reggeli és esti szopit próbáld megtartani, de abban sincs semmi elítélendő, ha inkább a tápszer mellett döntesz.

2010. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Én is útáltam szoptatni, mert a kórházban a kisbabám nem érzett rá a vákumra, a nővérek meg hülyére szekáltak. Hazajöttünk, és elkezdtem fejni neki. Cumisüvegből kapta a tejet. Ő anyatejet kapott én meg jól éreztem magam. Kb. 1 hónapos volt, amikot újrakezdtem a cicizést. És addigra megtanulta, úgyhogy reggel/este szopcsi, napközben lefejt tejcsi üvegből (közbe egyetemre járok, így napi 2 órára más volt vele). Amikor csak játszott a cicin, elvettem tőle és én is cumit adtam neki (közben elmagyaráztam miért). De ekkor sem szerettem szoptatni. Aztán sajna 3 hósan tápszeres lett, 1 hét alatt elapadt teljesen a tejem:(

Szóval szerintem inkább fejd és add üvegből, nem kell egyből tápszerezni. De ha te azt akarsz neki adni, akkor sincs semmi köze hozzá senkinek.

Egyébként ha valaki az utcán (távoli ismerős, szomszéd,stb.) megkérdi hogy jól szopik-e, a mai napig azt mondom, hogy igen. Nincs kedvem magyarázkodni....

4 hós anyuka

2010. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Hát nekem sem a kedvenc elfoglaltságom a szoptatás. Ráadásul én nem tudom tartani a 3 órát, a lányom egyszerre nagyon keveset eszik, örülök, ha másfél órát kibír. Emiatt sehova nem tudok elmenni, a séta is úgy működik, hogy kaja, utána gyorsan séta, de egy óra műlva műr otthon kell lenni, különben éhenhal :) Azt sem szeretem, amikor ráharap, néha iszonyatosan tud fájni a mellem, tehát nem, nem szeretek szoptatni. Ennek ellenére csinálom, mert ez neki a legjobb. A cumit nem fogadja el, fintorog és kiköpi, a cumisüveggel ugyanez a helyzet, kínozni meg nem akarom.
2010. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%

sztem biztos másképp éreznél,ha nem lenne ilyen kevés a korkülönbség a kicsik között.Úgyhogy ez lehet,h ilyenkor előfordulhat másnál is.Nálunk a kisfiam 2 éves,még szopcsizik,és (főleg ezért )sem tudnám elképzelni még,h jöjjön a kistesó.Majd később..

Lehet ez csak egy hullámvölgy Nálad,s lehet nemsoká minden rendbejön,s jó irányba változik!!:-)

2010. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!