Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Folyamatosan bedurran a...

Folyamatosan bedurran a mellem. Szerencsére még a lázas állapotig nem jutottam el. Reggelre bekeményedik, és általában 3-4 nap mire kitudom masszirozni, és fejni a tejet. Mit lehet tenni ilyenkor? Milyen a svédkeserű borogatás?

Figyelt kérdés
De ilyenkor már vörös és iszonyatosan fáj a mellem a sok masszirtól. Van valakinek tuti receptje?
2008. okt. 20. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én éjszaka is felkelek egyszer fejni, mert a babám ugyan végigalussza az éjszakát, a mellem viszont nem bírja ki.
2008. okt. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor az azt jelenti hogy igencsak rendessen termelődik benne tej nem????

De jó neked irigyellek!!!!!

Nekem sajna nagyon keservesen van tejem ,már megőrülök annyira akarnám szoptatni a babámat!!üdv egy 10 hetes babó anyucija

2008. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon vigyazz, nekem 21 honapos volt a baba amikor fel kellett vagni a mellemet, mert a tej becsomosodott. Sok volt a tejem, a baba evett rendesen, fejtem is mindig (ejjel is) de sajnos ez lett a vege. 40 fok laz, lila mell, es oriasi fajdalom. Eloszor azt mondta a nogyogyasz hogy borogassam, meg irt gyulladascsokkentot, de en tudtam hogy ez mind keves lesz. Nagyon rondan nezett ki a mellem, es a fajdalmam! Nem kivanom senkinek. A sebesz pedig azt modta hogy mar reg o hozza kellett volna mennem, mert a tej be van csomosodva. Vegul egy okol nagysagnyi valadek jott ki a mutet soran. Vegre megkonnyebbultem.

Nagyon vigyazz, ez nem jatek, es inkabb mondj le a szoptatasrol mint hogy igy jarj.

Mutasd meg dokinak es a vedononek is! Szerintem ilyenkor mar nem elvezet szoptatni amikor az anyanak ennyire szenvedni kell. Biztos hogy megegyszer nem szoptatnek mar 21 honapig, en megallnek a 12 honapnal, utana pedig a babyke eheti a fozelekeket.

Vigyazz magadra!

2008. okt. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem érzem azt hogy nagyon sok lenne a tej. És ezért is nem értem hogy mitől van ez folyamatosan. Nagyon félek én is hogy összeáll benne a tej, és akkor mütét lesz belőle. Nem is szoktam egyébként fejni, hogy ne termelődjön több mint ami kell. A babuci 2 ciciből eszik, és ez elég 100-140-et. Szóval nem sokat.
2008. okt. 21. 09:45
 5/7 anonim ***** válasza:
A csomósodást okozhatja az is, ha valami olyat iszol, amit addig nem, vagy ha egyszerűen csak kevesebb vagy több folyadékot iszol a szokásosnál. Próbálj meg erre figyelni, hátha nem jutsz el a sebészetig, ahogy az a szegény kismama, aki pár sorral feljebb írt. Nagyon sajnálom! Nálam a csomósodást a neves és népszerű P-vel kezdődő nevű gyümölcstea okozta, pedig 10 hónapja szoptatok. Gondolhatjátok, meg is ijedtem, de aztán rájöttem, nem ittam tovább a teát. Ittam tovább a szánsavmentes ásivizet, borogattam, fejtem masszíroztam és kb 4 nap alatt visszaalakult a cicim. Azóta is szoptatok rendesen. Sok sikert!
2008. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Valahol olvastam egy kismamáról akinek azért durrant be folyamatosan a melle, mert a tej a kijáratnál "bekövesedett", azt írta, hogy olyan volt, mint a rendes vízkő. Látta, hogy a mellbimbója tetején apró, fehér pöttyök voltak, amik állandóan visszatértek.

Ha kevesebb tejterméket evett, akkor javult a helyzet.

ELég fura történet volt, de hihető.

A csomósodást a váltott szoptatási testhelyzetekkel meg lehet előzni, mert a baba más területről szívja a tejet.

(Legalábbis nekem ez segített, bár lehet, hogy ezen Te már túl vagy...Ja és a meleg (majdnem forró vizes borogatás))

Sajna jobb ötletem nincs.

2008. okt. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szoptatas elott melegvizes masszazs, szoptatas utan kifejni a maradekot es utana tegyel ra huvos (nem hideg, mert az elapasztja a tejet) kaposztalevelet, ez csokkenti a gyulldast es a fajdalmakat. A kaposztalevel elmulasztja a pirosodast is. Nekem eddig ez bevalt. Amikor erzem, hogy faj a mellem, esetleg csomo is van benne, masszazs majd szopi utan egybol kaposztat teszek ra es hasznal.
2008. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!