Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális 1 éves babát éjjel...

Normális 1 éves babát éjjel 2,5 oránként etetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Van etéren valakinek tapasztalata? Hova vezet ha ilyen gyakran szopik a baba éjjel? Nappal márcsak kétszer szopizik. Csak tapasztalatot légyszi!!

Sose volt jó éjszakai alvo és ha felébred , addig üvölt amíg nem szoptatom meg,megspékelve egy nagy adag hisztivel. Vagy tényleg ennyire létszükséglete lenne szopizni ha így reagál?

Tápszert nem fogad el, sőt azóta sokkal erőszakosabban akarja, miota megpróbáltam párszor leszoktatni. Egyszer probáltam tejpépet adni lefekvés előtt fél orával, az lett a vége hgy szopi után kihányta.(Megtömés nem jött be)

Meddig hasznos az igény szerinti szoptatás éjjel?



#szoptatás #baba #1 éves #üvöltés #éjjel #gyakran ébred éjszaka #gyakran szopizik #nem alszik vissza
2017. szept. 5. 02:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem akarlak elkeseriteni de nekem ezt 2 éves koráig csinálta.

Akkor bolcsibe ment és eldontottem ha törik ha szakad vége.

Előbb kellett volna megtennem,utána rögtön elkedzett aludni éjjel.

2017. szept. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem, és egy évesen már nem is baba.
2017. szept. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen normális, de én más kategóriát választottam volna.

Lányom két és fél éves koráig, fiam négy éves koráig csinálta és most a pici is, aki 11 hónapos.

2017. szept. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Normális, vagy sem, ha igény szerinted szoptatod és ehhez van kedve, akkor így fogja csinálni. Nem tanulta meg, hogy mikor van éjszaka. Én a szopirol is leszoktatnám, de ha neked így jó, akkor kelj fel hozzá két óránként.
2017. szept. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Szoptatasrol leszoktatni nem kell, de én úgy gondolom ennyi idősen nem kéne ennyit ennie éjszaka, hiszen a gyomra van akkora, hogy kibirjon mondjuk 8 órát evés nélkül. Szerintem nem éhes ő. Hiszen amit adtál enni neki kihanyta. Inkább csak komfortszopi ez. Biztosan fáradt lehetsz és valamilyen megoldás után kutatsz. ... Az éjszakai szopirol én is leszoktatnám, helyette vizet adnék, mivelhogy úgyse éhes, meg cumit, ha elfogadja. Illetve apát is beküldeném akinél nincs cici.
2017. szept. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

Nem normális. Már 2 hónapos korában le kellett volna szoptatni az éjszakai szopásokról. Mivel a kicsid megszokta, hogy állandóan eteted, ezért akar szopni éjjel is. Este lakjon jól, éjjel legfeljebb teát kapjon. Ha felébred, ne gyújts villanyt, ne vedd ki az ágyából, csak fektesd vissza, akkor is, ha hisztizik. Néhány nap után leszokik az éjszakai felkelésekről.

Vagy eteted tovább, és nem alszol még évekig.

2017. szept. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
Nekünk 1 éves kislányunk és 3 hónapos kisfiúnk van. Mindkettő 5-6 hetes kortól alszik egész éjjel, mint a bunda. Igaz, nem külön szobába vannak kivágva, hanem közöttünk az ágyban.
2017. szept. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem éhes, te vagy a cumija. Az én egyik gyerekem is két éves koráig ezt csinálta, akkor sikerült meglepetésemre hiszti nélkül megbeszélni vele, hogy "elfogyott", addig nem. Szerintem ez egy ilyen kombináció, ha az ujját, cumiját, cumisüvegét, rongyiját használná helyetted, lehet, észre se vennéd, hányszor ébred és altatja magát vissza.
2017. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk 1 éves koráig 2szer kelt fel éjszaka. Most már csak este lefekvés előtt és reggel 7 után szopizik. Úgy ment az éjszakai kelésről a leszoktatás, hogy ha éjszaka ébredt, akkor apa ment be hozzá. Első alkalommal volt nagyobb síràs, a 4. napon már nem kelt fel.
2017. szept. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Te is ki fogod "vágni" a szobából kedves kommentelő csak addigra fel fogja fogni, és lehet jobban megsinyli. Szóval ennyit erről.

Ha nem etettem volna 2 hónaposan ennyiszer éjszaka, akkor nem lett volna a mai napig anyatejes. Elhiszem hogy könnyebb volt beletolni kb 150 ml tápszert és aludni egész éjszaka, de nem mindenki választja a könnyebb utat.


Aki nem értette volna... a kérdésem azokhoz szólt akiknek saját tapasztalatuk van az éjszakai szoptatás leszoktatásról, nem pedig azokhoz akik 2 hónap után végig durmolták elégedetten az éjszakát. Mákotok volt ennyi. Nem rajtatok múlt. Tisztelet viszont azoknak akik kemény éjszakákkal és kitartással érték ezt el. Az Ő véleményükre továbbra is kíváncsi vagyok és köszi az eddigi építő hozzászólásokat!

2017. szept. 5. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!