Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lett kevesebb a tejem?...

Mitől lett kevesebb a tejem? Meg vagyok ijedve, mit tehetek hogy ne apadjon el?

Figyelt kérdés
Még csak egy honapos a kisfiam,nem akarom tápszerezni.Eddig tudtam fejni napi háromszor 100-150ml-t de tegnap ota alig birok kipréselni 60ml-t,mi történhetett?Napi 3l vizet iszom,vagy talán többet is,nem eszem másként mint eddig.Nem értem mi a baj :(
2017. szept. 7. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Szoptatod is? Vagy lefejt tejet adsz?
2017. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak szoptatom,a lefejt tejet fagyasztom.
2017. szept. 7. 09:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én tippem az, hogy az első növekedési ugráson vagytok túl. Megnőtt a babád étvágya hirtelen, már több tejet tud kiszopizni. Viszont nálatok volt még pluszban, tehát nem kellett megdolgoznia érte, hogy több legyen, egyszerűen csak kiszopizta még azt ami kellett neki, amit ugye te ezelőtt mindig lefejtél. Ha megint sűrűn fejsz, szaporítasz nemsoká megint többet tudsz lefejni.
2017. szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kétségbe esni. Ha jól érzi magát a baba, nem sír, hogy éhes maradt, gyarapszik a súlya, akkor lehet, hogy már elég csak a szoptatás, nem kell fejni. Beállt a kereslet-kínálat.
2017. szept. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor ne aggódj a lefejt mennyiség miatt! Ha a baba jól fejlődik, az se gond, ha egy cseppet se tudsz lefejni utána.


Mire akarsz eltenni ilyen sok anyatejet?


Azért kérdezem, mert legtöbb esetben a lefolyóban végzi. :)

Sok kisbaba el se fogadja a kiolvasztott tejet. Egy pár adag jó ha van, ha el kell menned és apa meg tudja etetni. (Mondjuk én viszem mindenhová) De ezen kívül mire használod?

Ha véggondolod reálisan, te is rájössz, hogy igazából egyáltalán nem kell aggódni, ha nem tudsz fejni, akkor sem. :)


Napi négy pisis pelus meglegyen, meg egy elégedett baba! A fejéssel meg ne idegeld magad feleslegesen. :)

2017. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt tervezem hogy ha már nem tudom szoptatni vagy bejön a főzelékes idöszak akkor jol jön majd a tej.Azért fejek hogy mégtöbb legyen.A baba jol érzi magát,szépen hizik,láthatoan növöget is.Harmadik gyerek,de most avgyok a legparásabb pedig alapvetően nagyon nem szoktam megijedni semmitől,nem értemmi van most velem :) köszönöm nektek a választ :)
2017. szept. 7. 10:22
 7/8 rosiegirl ***** válasza:
Egy ido utan ahogy masok is irtak beall kereslet kinalat akkor nem tudsz fejni (csak nagyon keservesen) Viszont van egy ilyen vakum alapon mukodo pumpa hakka pumpa amazononlehet rendelni de biztosan masutt is lehet kapni. Amig az egyik mellbol szoptatsz a masikbol az elotejet begyujti. (ne aggodj a ababonak ott marad eleg) igy konnyen lehet hutobe tartalekot gyujteni :)
2017. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen terveim voltak, hogy telerakom a fagyasztot, biztos, ami biztos, es majd a hozzataplalasnal, vagy ha kell maskor, akkor lesz, akkor meg nem tudtam, hogy az anyatej osszetetele folyamatosan valtozik, es a gyermek eppen aktualis igenyeihez alkalmazkodik, igy amit 1 honapos koraban lefejtem, az egy masik 1 honapos babanak jo esellyel hasznosabb, mint par honappal kesobb az 5 honapos gyerekemnek.


Vegul en alig tudtam fejni, fel is hagytam vele. A gyermekem megis szepen gyarapszik, van eleg pisi/kaki szuletesetol. Most mar 1,5 eves, a hozzataplalast blw-vel kezdtuk, kesobb raprobaltam a pepesre, de nem fogadta el eleg sokaig csak a gyumolcsoseket, tehat nekem mar itt bukott volna a dolog, foleg, hogy az anyatejet 6 honapig lehet csak tarolni. A furdovizebe beletettem azert azt a keveset, amit lefagyasztottam.

2017. szept. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!