Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nektek a Tommee Tippee kézi...

Nektek a Tommee Tippee kézi mellszívójával milyen tapasztalataitok vannak? Negatív, pozitív vélemény egyaránt jöhet.

Figyelt kérdés
Szoptatni szeretnék, de ha szükség lesz rá, kiegészítésként vennék egy Tommees cumisüveget, és mellszívót. Most a Brendonban pont le van akciózva. Vegyes véleményeket olvastam a mellszívóról, illetve a cumisüveget is nagyon sokan istenítik, más meg azt mondja behorpad a cumija. Arra gondoltam, ha jó, akkor megvenném most először ezt, aztán ha a szoptatás nem megy, akkor lehet a Mam-ból vennék nagyobb készletet, az is szimpatikus, mert szintén hasfájás elleni, szép is, olcsóbb, és több más termékkel kompatibilisek, ahogy olvasgattam. Viszont annak a mellszívója meg elég drága. A Tommee mellett a cumizavar miatt a ciciforma szól most nekem. Szerintetek a sterilizáló dobozába belefér majd a nagyobb tommees üveg is, vagy a Mam-os? A Tommees cumin nem nehéz tisztítani azt a pici szelepet ott fent? Segítsetek kérlek, napok óta nézegetem, és nem jutok dűlőre ebben a kérdésben.

2017. szept. 11. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is most az akció miatt vettem meg, pedig még van egy kis időm szülésig. A mikrós sterilizálójába belefér nagyobb üveg is. A környezetemben nekem is sokan használják és jókat hallottam róla. Egyébként szerintem úgy sincs olyan, hogy egy termék minden anyának és babának 100%-bán beválik. De preferáltam a TT márkát és 13000 helyett 8500ért tök jó. :)
2017. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is hasonlóan gondolkozom. Kaptam kölcsön használtat is, de ugye pár dolgot meg kellene vennem hozzá (pl. sterilizáló, cumisüveg, stb.) és akkor már majdnem 8000-nél tartok, akkor miért ne lenne egy vadiúj, nem? :) De még várom a tapasztalatokat azoktól is, akik már használták! :)
2017. szept. 11. 11:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze, én csak leírtam, hogy nekem is szimpi volt a termék meg akció.:) És vannak dolgok amiket sterilizálás ide vagy oda jobb szeretnék újat. Na a mellszívó pont ilyen volt. Ruhánál, bútornál nem zavar ha valami használt.

Hányadik hétnél jársz?:)

2017. szept. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött be. Nehéz nyomkodni, megfájdult tőle a kezem és nem is elég hatékony. Medelat kaptam tesómtól, ő használta egy évig, de még így is ezerszer jobb volt, mint a TT. A cumisüvegei viszont jók.
2017. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy a mellszívó, cumisüveg sterilizálásával én is így vagyok, csak idősebb rokonok nyomására belementem, hogy elhozom.. amúgy biztos ki lehet rendesen tisztítani, de valahogy mégis olyan idegennek érzem... és most hogy megláttam az akciót, nagyon csábít! :) Én a 29 hetes vagyok. Te?
2017. szept. 11. 11:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Én még "csak" 24 :) jó babavárást! :)
2017. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy annyira repül az idő, még "most" tudtam meg, hogy babát várok, és már mindjárt kint van, gondolom te is így vagy ezzel, már túl a félidőn... :) Köszönöm, boldog babavárást neked is, jó egészséget! :)
2017. szept. 11. 11:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem elektromos mellszívó volt ebből a markából. Sokan szidják, nekem nagyon bevált. A fiam hamarabb született, nehezen és gyengén szopott, 3 hónapig anyatejet kapott pótlásnak. Éjjel nappal fejtem, de szó szerint, és remekül működött.

A cumi. A fiam nem lett cumizavaros, teljesen sikerült elhagyni a pótlást és az üveget. Ez pozitívum.

Viszont a szeleppel nekem is voltak gondjaim. Ha egészen szorosan rátekertem az üvegre a cumit, akkor volt, hogy nem szelelt a szelep, meg kellett találnom az ideális szorulást. A szelep szerintem könnyen tisztítható, mert hajlik a szilikon, alá lehet nyúlni.

Nekünk az 1 méretű cumi nagyon hamar kicsi lett, a 2 viszont túl nagy lyukú volt, ezzel is szenvedtünk egy ideig.

Néha rájött a babára a hülyeség, és egyeltalán nem volt hajlandó elfogadni ezt a cumit, erre az esetre volt egy noname cumisüvegünk, amit a kórházban adtak.

A mellszívó mellé kaptam egy kis üveget 1 méretű cumival, meg egy mikrós fertőtlenítő dobozt. Ez nagyon jó a kisméretű üveghez, de a nagyobb már nem fér bele sajnos.


Összességében nekem bevált, bár igaz, küzdöttünk néha vele. De lehet, hogy mással is lett volna gond, sőt, biztos. A lényeg nekem az volt, hogy a szopást ne hagyja abba a baba, ebből a szempontból kiválóan teljesített az üveg meg a mellszívó is.

2017. szept. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia!

én használtan vettem egy alig használtnak titulált darabot. ehhez képest már a kórházban eltört, nagyon bosszús is voltam. életem eslő és utolsó vaterás vásárlása volt.

szóval felhúztam magam, bedobozoltam és elsüllyesztettem a pince legaljába.

amikor úgy volt, hogy lesz még egy babánk, elővettem, és írtam a tt magyarországi forgalmazójának, hogy milyen gondom van, postafordultával küldtek a törött darab helyet másikat, plusz új szelepet is.


a cumisüvegét is használtuk, de csak hébe-hóba, a gyerekem egyáltalán nem tudott semmilyen cumisüvegből rendesen inni. vizsont a mellszívó dobozát és a mikrós sterilezőt is rendszeresen használtam.


ugyan nem cumi, de az aventes poharaknak nincs párja! 7 éves gyerek mellett is napi szinten használom. joghurt, rágcsálnivaló csomagolására, vagy csak magamnak munkába kávét hozni...

2017. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem aventes van mellszívóból. Nekem megfelel, nyilván a Tommee sem tudhat többet, viszont ha kézi mellszívónál annyi ha sok tejed lesz akkor macerás lesz nyomkodni. Viszont előre fölösleges beruházi egy elektromosra mert drágább és nem is biztos hogy kell majd.

Szerintem mindegyik sterilizálóba jó mind, max fektetve teszed bele vagy kivesezd a benne lévő kosárkát, nekünk mam a sterilizálónk és Tommee Tippee, DM, AVENT és MAM cumisüveg is volt már benne.

A cumisüveg is kinél mi válik be....

Két gyerekem van mindekttőnél más vált be.

Nekem is nagyon szimpi volt a Tommee Tippee, de a gyerek nem így gondolta.... :) így próbáltunk párat mire DM-esnél kötöttünk ki. (tápszert is kap) Az elsőnél a MAM vált be.

Ne azzal foglalkozz hogy cici formájú a cumi, mert ha a szájába van a babának a cici akkor eltorzul, mert összenyomja a vákum vagy a szája. Majd mikor szopizik a babád nézd meg utána a mellbimbód nem biztos hogy Tommee tippee formája lesz :)

Nagy készlet nem kell cumisüvegből, mert elég egy a víznek vagy teának és egy vagy kettő a tápszernek. Úgyis elmosod minden etetés után.

Amúgy nem a cumisüveg tisztítás a nagy feladat, hanem majd a csöpögés mentes csőrős itatóé lesz :)

Mind hasfájás elleni szeleppel van ellátva, de ne dőlj be mindegyikkel lehet levegőt nyelni. Válaszd azt ami neked a legszimpatikusabb aztán majd kiderül melyik válik be.

De lehet nem is fog kelleni cumisüveg mert lesz elég tejed.

De egyet érdemes beszerezni ne akkor kelljen rohanni mikor kiderül hogy mégis kell.

Kompatibilitásról annyit, hogy mindre tudsz később csőrős itató fejet venni.

2017. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!