Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy sokan a...

Miért van az, hogy sokan a szoptatás érdekében feláldozzák a baba és a család nyugalmát, egészségét? A 21. században.

Figyelt kérdés
Egy előttem szóló után szabadon...
2008. okt. 20. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
?? Ezt hogy érted???
2008. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem provokációnak szánom én sem. És hagy válaszoljak saját kérdésemre először:

Nagyon elszomorít, amikor azt hallom, hogy pl. anyukák depresszióba esnek, apukák költöznek másik szobába, babák sírdogálnak éhségükben, mert mondjuk hat hónaposan már kevés a mamájuk teje. És ezt csak azért, mert rajtunk van a nyomás minden irányból. Fórumokon, védőnőknél, ismerősöknél és ismeretleneknél. Azt hittem én is, hogy megőrülük, amikor nem tudtam tovább szoptatni a kisfiamat. Potyogtak a könnyeim, amikor üvöltött a mellemet rágcsálva, mert nem akart jönni a tej (merthogy nem volt már csak egy-két korty). Ittam, mint egy gödény, szedtem a bogyókat, a teákat, és semmi. Közben jöttek innen-onnan a sajnálkozó megjegyzések: szegény kisbaba... Aztán elkezdett a babám tápszert kapni, és megoldódott minden. Majdnem minden: mert még ma is bánt, és még ma is olvasgatom a szoptatásos írásokat, trükköket, pedig már nincs az a csodaszer, ami visszahozná a tejem...

És közben itt élünk a 21. században, amikor már adott a lehetőség, hogy ilyen esetekben segítsünk a babán, magunkon, a családon. Mert ugye a másik nagyon fontos dolog: reagáljunk a baba jelzéseire. És van amelyiknek azt kell jeleznie, hogy ÉHES, hiába akar neki az ember azt adni enni, ami a legjobb...

2008. okt. 20. 21:57
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Egyetértek veled ha nincs kellő mennyiségű tejcsi és a baba jelzi h éhes és enne még,akkor igen is attól függően mennyi idős a babácska tápszer vagy fözelék gyümi. Semmi szín alatt nem az a megoldás h várjuk a csodát hátha magától rendeződik, mert ha egy folyamat beindul és azt nem lehet visszájára forditani akkor is igenis kell megoldást találni még hozzá nagyon gyorsan. Nekem 4 hónaposan javasolta a dr.nőm és a védönönk is h igenis kezdjem el a hozzá táplálást elöször gyümivel késöbb meg fözelékkel és nincs lelki ismeret furdalásom ez miatt. Holott mindenki azt mondja h 6 hónapos koráig ne adjál mást a gyereknek csak anyatejet, viszont ha az már kevés akkor igenis jó megoldásnak tartottam én is h időben elkezdjük az új ízek ismertetését a babával és ha ellapadna a tejem akkor nem állok ott teljesen meglőve h most hogyan tovább!

üdv. 5 hós baba anyukája

2008. okt. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes kérdés...Szerintem mi nők még ebből is képesek vagyunk versenyt csinálni...Nyilván a babáknak az anyatej a legjobb, ha van... Ha nincs vagy nem jut hozzá mástól, marad a tápszer. De ez csak egy része a baba szükségleteinek. A legfontosabb az óvó család, a kiegyensúlyozott környezet és a boldog anya!! Én szoptatom a 3 hós kisfiamat (100 %), de csak addig, amíg mindkettőnknek jó. Imádom látni, ahogy felvidul az arca a cicimtől, ugyanakkor utálom, ha mindenem tejes, a hasamtól kezdve a melltartómig, utálom, hogy mindig nagymamás szoptatós melltartóban kell lennem, hogy átlátszik a melltartóbetét, meg állandóan csúszkál. De ezek csak kényelmi szempontok, imádom őt, így tűrök. Ismerve magamat, ha már nem lesz tejem, a szoptatás fog nagyon hiányozni... Szoptatsz v nem, mindegy, csak SZERESS!!!!
2008. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólónak:nem lesz örökké tejes a ruhád, ne aggódj, be fog állni a tej mennyisége és nem fog a bokádon is folyni :-)))De a kérdésre válaszolva: igen, nagya nyomás, ezt én is észrevettem, de ha a baba jelzéseit vesszük figyelembe elsősorban, nincs semmi probléma. Mi, felnőttek bonyolítjuk túl a dolgot, ő meg csak szól, hogy éhes, vagy nem éhes. Ennyi az egész :-))) Aki meg versenyezni akar, az menjen a Hungaroringre :-)))
2008. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem, kedves kérdező, neked lelkiismeret furdalásod van (bár gondolom ok nélkül). Szinte minden nap olvasni ezen az oldalon mentegetőző, illetve mások által megerősítést váró kérdéseket. Ezeket persze szépen bújtatva adják elő. Nem is igazán értem, hogy mit akarsz kérdezni. Ha azt akarod, hogy valaki azt mondja, "persze, nem gond, éhes volt a babád, naná, hogy tápszer kellett neki", akkor miért nem úgy teszed fel a kérdést?

Egyébként meg nem hinném, hogy bárki feláldozná a szoptatás kedvéért a család nyugalmát, egészségét. Nem kellene így túldramatizálni.

Érdekes, de megfigyeltem, hogy pl. van két nő, mindkettőnek gondjai vannak a szoptatással. Az egyiknek végül sikerül, a másiknak nem. Amelyiknek sikerült, annak eszébe nem jut ilyesmit mondani, hogy feláldozta a nyugalmat, egészséget. Amelyiknek nem sikerült, az meg jön ezzel...

És igen. a 21. században vagyunk. A tök jó tápszerek, meg a jó kis allergiák korában.

Szóval szerintem nem kellene leszólnod azokat, akik bizony áldozatokat vállaltak a szoptatásért. Mert a kérdésedben éppen őket szólod le, de gondolom te elvárod, hogy mindenki bólogasson, hogy tápszert adsz a babádnak. (És hangsúlyozom, nem hibáztatlak érte, mert van ilyen).

Megnyugvást úgy keressél, hogy közben nem döfködöd a többieket.

2008. okt. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Pár sorral lejjebb találtam egy kérdést,kb. ennek az ellenkezőjét. Én azt éreztem leszólónak. Persze, hogy furdal(t) a lelkiismeret, mert míg évtizedekkel ezelőtt a "nincs tej"-problémát megoldandó kérdésként kezelhették anyáink, addig nekünk (akiket sújt a genetika - mert szerintem a szoptatás valahol igenis genetikai kérdés)most sokan csak sajnálkozást vagy a bántó megjegyzéseket szánják. És a feltételezést, hogy nem is akarjuk.

Az egészség és a nyugalom feláldozásán pedig csak annyit értek, hogy egy tanácsadáson találkoztam egy zombiszerű kismamával: 5 hós volt a kislánya, és fogyott a teje. Elmondta, hogy óránként, kétóránánként szoptatja a babát, akinek előtte már szép kis napirendje volt, aludt éjjel stb. Szerintem ez nem lehet jó egyiküknek sem...

2008. okt. 21. 00:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Még az előzőhöz fűzném, sajnos itt ezen az oldalon is azt látom, hogy az igazán hasznos szoptatási ötletek, tanácsok, nagyon le vannak pontozva...vajon miért?? Sok anyuka tápszerezi a babáját(én is voltam így), ezt nehezen is fogadjuk el, mi is szeretnénk szoptatni, talán egy élet sem elég, én is haragszom magamra, nem tudom földolgozni, hogy az 1. gyermekemet nem tudtam szoptatni. De azért nem kell zsigerből haragudni és utálni azt aki tud és megosztja a tapasztalatait. Amik ráadásul hasznosak is. (Attól, hogy lepontozzuk, nem jön meg a tejünk :).)
2008. okt. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elnézés, rossz helyre írtam, én az "eredeti" XXI. százados kérdésre írtam...kicsit félrement. Bocsánat :).
2008. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudj, de ez a kérdés igenis provokávió jellegű. Ha a te szavaiddal élve: "zombiszerű kismama", újból óránként szoptat, az az ő dolga. Ha te nem akarod éheztetni a gyerekedet, az meg a tiéd. De lehet, hogy nem kellene azt feltételezni, hogy más éhezteti és az egészségét veszélyezteti! Ez nagyon erős túlzás. Határozott véleményem, hogy sok nem szoptató anyukának, nem tejserkentő tabletta, hanem egy jó pszichológus kellene! Én legalábbis a hozzászólások jellegéből,elfolytott bűntudatra, sérült lelkiállapotra utaló jeleket látok.
2008. okt. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!