Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Néha borzasztóan belenyilall...

Néha borzasztóan belenyilall cicimbe az éles fájdalom és nem tudom, hogy mitől. Nem a bimbóba, hanem a cicibe. Szoptatok egy 9 hetes kislány anyukája vagyok Ezek a gondok néhány napja kezdődtek. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor szoktál nyilallást érezni? Nem lehet, hogy esetleg a tejbelövellést érzed? Nekem is volt, hogy olyan furcsán nyilallott, mintha lezsibbadt volna az egész mellem, még össze is görnyedtem egy pillanatra, de én megfigyeltem, hogy etetési idő környékén volt. Akkor mintha be is keményedett volna a mellem, majd néhány pillanat alatt elmúlt. Néhány hónapig gyakran éreztem ilyet, majd szépen lassan elmúlt.
2010. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Etetés után szoktam érezni.Ez lenne a tejbelövés?Ha igen akkor nagyon rossz.
2010. máj. 28. 12:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hetes a kisfiam és én is éreztem már ezt pár napja,mindig etetési időben...
2010. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már ilyen, de sajnos nem tudom az okát! És nem etetés előtt vagy az elején, hanem később.
2010. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen..sajnos érdemi választ nem tudok adni,tehát az okát én sem tudom,én nem foglalkoztam vele...Nekem is az első pár hónapban fordult elő etetés után..főleg ha feküdtem...de a jó hír..elmúlt... :D
2010. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én etetési időben és etetés/fejés után is is érzem, mióta van tejcsi.

1 hónapos kislány anyukája

2010. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

A tejbelövellés egyszer van, amikor először kezd el termelődni a tej a szülést követően.

Ez a bizsergés vagy nyilalló fájdalom ill. mellkeményedés a tejleadó-reflex, amit az oxitocin hormon vált ki. Ha fejtek, akkor a fejés megkezdése után nem sokkal láthatjátok is, ahogy egyszerre több csatornából is elkezd spriccelni a tej. Ezidő alatt ürül ki a híg elsőtej, ami az egyszeri adag legnagyobb részét teszi ki. (A fejés ill. szoptatás vége felé újra érezhettek ilyet, ekkor ürül ki teljesen a mell.)

Az is normális, amit ti írtok, hogy nemcsak fejés/szoptatás alatt érzitek, hanem a köztes időben is. Sokan a várható szoptatás ideje felé közeledve tapasztalnak ilyet. Ill. az első hetekben, hónapokban már akár a babátok látványa, sírásának a hangja is kiválthatja. Mindezt azért rendezte így a Természet, hogy még véletlenül se éhezzenek a picúrok. ;)

Később fokozatosan csökken a reflex intenzitása, sokaknál el is múlik idővel. Én a mai napig érzem, igaz, pár hónapja már nekem is gyengébb (2ésnegyed éve szoptatok).

2010. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!