Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák akik tejleadók, Ti...

Anyukák akik tejleadók, Ti egynap hányszor fejitek le a melleteket? Illetve akkor hány ml-t tudtok lefejni?

Figyelt kérdés

Lehet, h én is tejleadó leszek..

Nem akarnám mégjobban növelni a tej mennyiségét viszont muszály minimum egynap egyszer fejnem, mert nagyon túltelitődik,de azt is szeretném, h megérje, h elteszem hiszen a hütőbe ha jól tudom akkor csak 24órát állhat.



2017. okt. 18. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tejleadó szeretnél lenni,akkor minden szoptatás után érdemes fejned,mert különben nem lesz annyi tejed,hogy érdemes legyen.Én átlagban egy-másfél liter tejet fejtem naponta,mikor tejleadó volt.Ezt úgy napi átlag 4-5 fejéssel.Jobb napokon előfordult 2 liter is,de az ritkábban volt.Ha csak napi egyszer szeretnék fejni,akkor inkább fagyaszd le a tejet,jól jöhet még később.
2017. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én napi egyszer fejek az esti szopizás után, kb. olyan 1, 1.5 dl-t. 3 naponta jönnek a tejért. Nem kell lefagyasztanom, csak arra kell figyelni, hogy a tejleadón kapott üvegben tároljam, és két fejést csak akkor öntsek össze, ha már azonos hőmérsékletűek.

Néha saját részre is fagyasztok le egy adagot, mert most fogjuk kezdeni a hozzátáplálást, és majd akkor is fel akarom használni.

Azért így is leadok havi kb 3-3.5 litert, ami már 12 ezer Ft körül van egy hónapban. Nekünk ez is nagyon jól jön, a kis picurra tudjuk költeni :) Megéri. :)

2017. okt. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második ti hol laktok?Mert tudtommal az anyatej ára litekerenként 2700 ft.
2017. okt. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Debrecenben. Itt támogatja az önkormányzat, ezért 3500 Ft/liter, ha ki kell jönni érte.
2017. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én reggel és este fejtem mindig. Reggel nagyon sok volt, este kicsit kevesebb. Nálunk úgy volt, hogy minden nap jöttek a tejért reggel 7-re, akkor odaadtam az előző napi tejeket, aztán nekiálltam fejni. Persze mindig szopizás után :) De én előtte is fejtem magunknak, úgyhogy nálam már eleve ez volt a rendszer, csak akkor a fagyasztóba pakoltam saját felhasználásra. Egyébként 48 órát lehet a hűtőben, nálunk pl. a szombati fejést még simán elvitték hétfőn, csak a péntekit nem, azt szombatonként bevitte a férjem hűtőtáskában. De volt, hogy a péntekit eltettem magunknak, így csak heti 6 adagot adtam le.
2017. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2017. okt. 20. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!