Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj, ha nem igény szerint...

Baj, ha nem igény szerint szoptatok?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy rosszul teszem, de én tartom magam a 3 óránkénti szoptatáshoz. Néha 2,5 óránként eszik, ha bealszik a fiam 4 órát is kibír. Így legalább van rendszer az életünkben. Kisfiam most 4 hónapos és mosolygós jókedvű baba.
2008. okt. 22. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy egész nap a cicin lóg a gyerek. Én igény szerint szoptatok, ami nálunk is 2,5-4 óra, éjszaka több. Ha nem igény szerint szoptatnál, hanem órával a kezedben, akkor 3 óra 0 perckor raknád a cicire. Vagyis valamilyen szinten te is igény szerint szoptatsz.
2008. okt. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Végül is igazad van kedves válaszoló, akkor ez van. Köszi!
2008. okt. 22. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

szia

akkor én a másik oldal vagyok-én is hasonlóan szoptattam hozzád.

persze nem 10óra 00kor,de betartottam,és az elején fel is ébresztettem,hogy ne maradjon ki egy evés.most mindjárt kapom a kritikát-de a napirend nagyon fontos.sztem jól csinálod-ha jól eszik-eleget-és hatékonyan,akkor nem éhezhet meg.és ez a 4 hónap alatt már kiderülhetett,pláne ha mérted.majd az éjszakai ébredéseknél is segithet,könnyebben átalussza majd az éjjelt

üdv

2008. okt. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a második válaszolónak is a hozzászólást.
2008. okt. 22. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Szia szerintem nem baj.Én is így csináltam és már másfél hónaposan átaludta az éjszakát.Aki meg igény szerint szoptatott az meg irigykedett rám. Már négy hónaposak elmúltunk és ő is megszokta és már akkor éhes amikorra szoktattam. Így sokkal könnyebb az életünk, mert ki tudjuk számítani mikor lesz éhes.Nyugottan megyünk vásárolni vagy bárhova, mert tudom nem fog rátörni az éhség útközben és nem kezd el üvölteni.Nagyon szépen fejlődik és nagyon nyugott is.Semmi hátránya nem származott belőle, hogy így csináltam. Négy hónaposan 7 kg-os és boldog, kiegyensúlyozott.A babák szeretik a rendszereséget van mire támaszkodniuk.Mi most reggel háromnegyen hétkor eszünk, utánna 10-kor majd 1-kor 4-kor és fürdés után negyed 8 körül eszünk, az elején meg éjszaka igény szerint,de akkor is próbáltuk betartani a 3 órás távolságokat de ezt hamar elhagyta.Ha elég tejed van és jól lakik ezeket az időket könnyű betartani.s ok sikert egy boldog anyuka
2008. okt. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!