Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2-3 hetes korban lefejt és...

2-3 hetes korban lefejt és mélyhűtött anyatejet meddig kaphatja meg a baba?

Figyelt kérdés

Gondolom más az összetétele az anyatejnek egy 2 hetes babánál és másabb már 2-3 hónaposan.

Sajnálnám kidobni a nagy munkával és gondosan elrakott anyatejeket, szerintetek meddig adhatom oda a babámnak? Vagy a 2 hetes korban lefejt anyatejjel már nem lakik jól?

Gondoltam, arra jó lenne, amikor délután megyek a nagyobbért az iskolába, az úgyis nálunk 1, másfél órás séta, ha nagyon nyűglődne, akkor pont jó alkalom lenne odaadni.



2017. okt. 25. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A csecsemôs nôvèr azt mondt, fagyóban fél évig eláll a tej. Tényleg más az összetétele, de én is sajnáltam volna kidobni. Most gabonapéphez használom, meg a fôzelékét is el lehet vele készíteni. Nyudodtan adhatod neki.
2017. okt. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ne ijesszen meg, ha van egy fura szaga, ez normális. Viszont nem minden baba issza meg a felolvasztott tejet. És azért sztem 1órán belül fogyassza el. Elsô voltam.
2017. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rengeteg tej van a fagyasztoban,szerintem nem tudom felhasználni,de kidobni sem akarom igy inkább a fürdő vizébe teszem,nagyon jót tesz a bőrének :) van amikor fürdető krém helyett tejjel mosom át mindenét aztán vízzel le öblitem.Remélem nem néztek hülyének,de szerintem kár lenne ki önteni
2017. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor megpróbálom majd ilyen nyűgösebb délutánokon odaadni neki, amikor úton vagyunk és nem tudok szoptatni. Az első kislányom szívesen megitta a felolvasztott tejet is, nem volt vele gond.

A kórházban a csecsemős nővérek nekem is azt mondták, hogy az anyatej az egy utánozhatatlan csodaszer, minden cseppjéért kár, amit kiöntenek :)

2017. okt. 25. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!