Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hét hetes anyuka, rengeteg...

Egy hét hetes anyuka, rengeteg szenvedéssel a háta mögött azon dilemmázik hogy az apasztás mellett döntsön e? mert a babám 1.5 óra alatt szopizik 30 gr-ot! Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Dettó így voltam, én fejtem, amíg lehetett, de ugye az inger nem ugyanaz, így el is apadt,amikor 2 hónapos volt. Meg a végén már annyira nem is erőltettem, több volt a kár, mint a haszon. Alig volt beteg, és már 8 éves. Ne gyötörd magad, ha nem muszály.
2010. máj. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
én igenis próbálkoznék a szoptatással,ha megerősödik a baba..könnyebb lesz mindkettőtöknek..kitartás hozzá...a tejcinél jobb nincs!!!Még olyan pici az a baba...én biztos nem adnám fel..később tök jó dolog hogy mindig ott a tejci,nem kell kotyvasztani,egészséges,gyors.
2010. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 xStefix ***** válasza:
79%

Szoptatási szaktanácsadót hívnék és utána olvasnék, hogy vajon mi lehet a probléma.

Meg is tettem pont ugyanennyi idősen - és még ma, 27 hónaposan is szoptatok!

2010. máj. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

SZerintem se add fel!

Az én fiam se szopizott, cska egy kicsit, utána ordított!

NAgyon szerettem volna, ha csak anyatejet kapna, így most fejem neki, s megkapja üvegből... az mondják, nem jó módszer az üveg, de legalább nem tápszert kap!

szopizni nem tanult meg rendesen, meg nagyon nagyok a melleim, és nem volt könnyü neki, míg szopizott (mindig kellett üvegből pótolni), néha a motoros mellszívó is küzd...de azt nem sajnálom, dolgozzon csak! A BABÁÉRT MINDENT!!!!

KITARTÁS!

14 HETES BABA ANYUKÁJA

2010. máj. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon nagy a mellem nekem is, plusz lapos a mellbimbóm. A babám koraszülött, erősen besárgult, eleinte nem engedték mellre tenni, mert véres volt az előtejem, és ráadésul cumizavaros lett a kórházban. (Nem miattam.) Egy szó, mint száz: nem szopik. Ennyi probléma egyenesen vezethetett volna a tápszerhez.


De én fejem neki, és így kapja, üvegből. Anyatejes, és ez a fontos.


Én a helyedben küzdenék minden csepp tejért. Ha mellszívóval, akkor azzal. Olyan fontos bacilustörzsek, enzimek és fehérjék vannak benne, amiket a tápszer nem tud pótolni.


10 hetes kisfiú anyukája

2010. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon korai még feladni!

Még a sárgaság is bekavarhat, ami szépen lassan el fog múlni! Nekünk is elhúzódott sokáig.

Több hét sokaknak, míg beáll a szoptatás rendesen,. 2 hét az még kutya füle.


Az a fontos, hogy ha mennyiségi gondok vannak, akkor 2 mellből szoptass! Én is így csináltam és sokáig volt tejem, rengeteg, pedig az elején majdnem feladtam.


"Egyszerre csak egy mellből történő szoptatás. Miután a tejtermelés kialakult, sok anya szívesebben szoptat egyszerre csak az egyik melléből. Azonban ha azt szeretné, hogy több teje legyen, szoptasson mindkét melléből. Az a csecsemő, amelyik csak az egyik oldalról szopik, kevesebb tejhez jut egy-egy alkalommal, egyúttal a mellek is kevesebb ingert kapnak."


[link]

2010. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Én 2 hónapos koráig kínlódtam vele.

Besárgult, nem evett. 1 órát szopott, megmértem 10 gr. Én is fejtem neki. Azt észrevettem, ha nagyon sok a tejem, és ömlik belőle, akkor jobban eszik. Ezért reggelente nem fejtem le. Na, erre eltömődött egy tejcsatorna, 3 napos ünnepen 40 fokos lázzal fetrengtem, alig akart az ügyeletes orvos kijönni hozzám.

Aztán persze majdnem elapadt, mert a fejéssel kevesebb az inger. Akkor meg mindenféle homoeós bogyóval, napi 10-szeres fejéssel visszahoztam.

Most 3 hónapos, és elég jól szopik. Tényleg korai még feladni. Persze nekem is már mindenki mondta, anyu, a férjem, hogy mi a fenének kínlódom, tápszer. De az első gyerekemet 15 hónapos koráig szoptattam, úgyhogy szerencsére tudtam, hogy ennek mennie kéne. Ha első gyerek lett volna, tutira feladom.

Első gyerek? Akkor pláne ráérsz. Szoptasd, aztán ha nem evett, fejd le, és add neki oda lehetőleg inkább pohárból. Bár én 1 hónapig azt csináltam, aztán adtam cumisüvegből, nem az volt a baja. Egyszerűen vannak lassan, lustábban szopó babák, meg valószínűleg sosem lesz nagy étkű. A fiam most is kb 50-150 gr között eszik, a lányom ennyi idősen már min. 170-et evett alkalmanként.

2010. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is azt javaslom,hogy próbálkozzatok még,a kitartásnak meglesz a gyümölcse.3 gyerekes anyuka vagyok,nekem is nagyon nehezen ment a szoptatás és a kitartásom hozta meg a sikert.Befelé forduló bimbóm van,az első gyermekem nem fogadta el a bimbóvédőt,merő seb volt a mellem,fájt a szoptatás,előre rettegtem tőle.1 hónap után fel is adtam.2. kislányom elfogadta a bimbóvédőt,egy idő után már anélkül szopott,de csak a jobb mellemből.A balt fejtem,nem is próbálkoztam rátenni egy idő után (sajnos),vele 4 hónapig ment.Amikor terhes lettem a fiammal,eldöntöttem bármi lesz,szoptatni fogok.Kisfiam 4 héttel korábban született,gyengécske,lustika volt.És még akkor bimbóvédővek vacakolni.Hetekig ő is órákat szopott,aztán 10-20 grammokat, a bal mellemet el se fogadta.Fejtem,fejtem és minden szopinál mindkét mellel próbálkoztam.A jobb cicit egyszercsak sikerült bimbóvédő nélkül is kiszivni,utána onnan ment is a dolog,a balt továbbra is fejtem,de mivel középsőmnél nem ment a dolog,gondoltam most se lesz ez hosszútávon eredményes.Szoptatási tanácsadókat hivogattam,védőnőmet is folyton kértem jöjjön segitsen.Mindenféle pózban próbálkoztunk és egyszercsak sikerült.Kb. annyi idős volt,mint most a tiéd.Kisbabim most 3 hónapos,bimbóvédő nélkül szopik,csak anyatejes és nagyon boldog vagyok,hogy nem adtam fel.Neked is kitartást és sok türelmet kivánok,hidd el megéri!Csodálatos dolog és én csak most bánom,hogy a lányaimmal nem sikerült!
2010. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, csak az baj, hogy a súlya nagyon el van maradva, így már a tápszerhez kellett nyúlnom!
2010. jún. 2. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!