Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt olyan, aki feladta a...

Volt olyan, aki feladta a szoptatást az állandó fájdalom miatt? Vagy mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Voltam két szoptatási tanácsadónál is, elvileg jó a mellrehelyezés, a 2 hónaposom nyelve felvágva, és a Dévény tornász sem talált eltérést a szájizmokban, mégis minden szoptatás kínszenvedés. Cumija, cumisüvege sosem volt. Próbáltam mellszívót is, de arra nem indul be a tejadóreflex. Mit tehetnék még? Annyira elegem van.
2017. nov. 27. 20:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és kérlek titeket, ne pontozza le a válaszokat, annyira megértem azokat, akik szerint a szoptatás nem ér ennyit. ☹
2017. nov. 27. 20:02
 2/6 anonim ***** válasza:
A baba hogy viseli mindezt? Neki is minden szoptatás nehézkes, vagy csak neked fáj? Ha ő is kínlódik, inkább tápszereznék.
2017. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor màr rettegtem a következő szoptatàstól,üvöltöttem a fàjdalomtól,begyulladt a mellem,plusz a mennyiség is csökkent, "feladtam".Jó döntés volt.Baràtkozz a gondolattal,és engedd el.De beszéld meg magaddal alaposan,nem szabad,hogy bűntudatot legyen.Sok sikert és nyugalmat!
2017. nov. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

tényleg kérdéses ahogy a 2. írja hogy a babának is rossz?

mert én így vagyok elejétől kezdve mint te. majd állandóan fáj a szoptatást hol kevésbé hol piszkosul. pedig a lányom ügyes elvileg, szakértők szerint. és mivel neki jó szopizni van is tejem így hát "kibírom", mindig mondom magamnak hogy nah még két hétig azt tápszerezek...stb. csak hogy megnehezíti hogy a lányom szinte egyáltalán nem fogadja el az üveget és/vagy a tápszert. már 4,5 hónapos még most is tologatom meg azért próbálgatom a cumisüveget hátha egyszer csak rákap :)

2017. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

Jaj, nagyon sajnálom, hogy ez van nálatok. Én nagyon szoptatás-párti vagyok, ezért biztosan azt tanácsoltam volna, hogy keress fel szoptatási tanácsadót, de ezen már rég túl vagy. Nem tudom elképzelni, hogy mit tehetnél még fizikailag, azért, hogy ne legyen ilyen rossz élmény Neked. Ilyen helyzetben szerintem nem szabad szenvedni. Ugyanakkor a fájdalomnak oka van, ha nem szervi-fizikai, akkor lelki. Nincs valamilyen rejtett rossz érzésed/élményed a szoptatással kapcsolatban? Félelem, kétely, stb.? Kineziológus esetleg segíthet felderíteni az okokat, ha ilyen eredetűek.


Talán ez az egy irány, amin még elindulnék. És ha ez sem segít és nincs változás, semmiképpen nem erőltetném tovább.

2017. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én nem adtam fel -egyelőre-, pedig a bimbóm mindig össze van nyomva szopi végére és fáj. A tanácsadó azt mondta, hogy kicsit hátranőtt a nyelve és boltíves a szájpadlása a babának és attól van. A Lansiboh krémmel való kenegetés segít, ha sebes nagyon gyorsan begyógyítja.
2017. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!