Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lehet zöld a baba...

Mitől lehet zöld a baba széklete mostmár több mint egy hete?

Figyelt kérdés
Csak anyatejes 3 és fél hónapos lányomnak több mint egy hete zöld a széklete. Az előtej miatt biztos nem lehet mert csak egy mellből szoptatom és kiszív 150-200ml-t egy alkalom alatt úgyhogy biztos nem csak az előtejhez jut hozzá. Az a baj hogy gaviscont is kap ami sűrűvé teszi a székletét tehát az állagát sem tudom a székletének hogy milyen lenne anélkül. Napi egyszer maximum kétszer van széklete. Eddig is volt max egy héten kétszer hogy zöldes volt neki, de nem egyfolytába napokig.. Mégis mitől lehet neki zöld? Aggódom nagyon mert mindenhol azt olvasom hogy az aranysárga lenne a normális.

2017. nov. 27. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem anyatejes dyspepsia, akkor érdemes leoltatni a székletét.


De! Ha a babád jó kedélyű, jó étvágyú, jól alszik és gyarapodik, akkor a legnagyobb valószínűséggel nincs jelentősége a zöld székletnek.


Az én fiamnak is volt kb . ugyanennyi idősen. Kiderült, hogy bizony olyan sok a tejem, hogy ha csak egy mellből szoptatom, akkor is egy étkezésre még csak az első tejhez jut hozzá. Vagyis nálad sem biztos, hogy a 150-200 ml-ben a középső és hátsó tej is benne van. Ha így van, amiatt sem kell aggódni, amíg a baba gyarapodik, addig egyértelmű, hoyg így is megfelelő mennyiségű és minőségű a tápláléka:)


Nálunk az hozta a megoldást, hogy még ritkábban váltottam a mellemet (blokkokban szoptatás), tehát ahányszor csak kért, mindig megszoptattam, de kb. 4-6 órán keresztül még mindig ugyanazt a mellemet kínáltam neki, így volt biztosítva az, hogy tényleg eljut egy mellnél a hátsó tejig is. Utána jött a másik mell szintén 4-6 órán át (ki kell tapasztalni kinél mennyi kell).


Egy idő után aztán ez a módszer egy kissé kevesebb tej termelésére sarkallja a tested, ezért utána már lehet megint egyik szoptatásnál az egyik, másiknál a másik mellet kínálni, fejlődési ugrásoknál meg akár két mellből is szoptatni, ahogy a baba igényli.

2017. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amíg kizárólag anyatejes volt a lányom, gyakorlatilag állandóan zöldes volt a széklete. Sőt, még a hozzátáplálás után is, amíg túlsúlyban volt az anyatej, ez volt jellemző. Nem nagyon van jelentősége, ne aggódj :) Egyébként fogzást jelezhet még, lehet lassan beindul nála.
2017. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nálam mindkét babámnál ételallergia jele volt. Ha emellett puffadt, görcsöl a hasa, hasmenése, vagy székrekedése van, akkor érdemes lehet az anyának tejmentes diétát kezdeni. Legalább 2 hét, mire a hasfájás elmúlik, nagyon lassan megy ki az anyatejből. Nekem a második babánál ez sem használt, csak amikor a tejmentes étkezés mellett tojásmenteset is kezdtem. Az emésztőrendszeri tünetek mellé járul még ált. koszmós fejbőr és ekcéma is, (Száraz bőr az arcon, homlokon, f7l mögött.)
2017. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!